KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı! Milyonlarca Aday ÖSYM Girişi Ekranına Yüklendi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı! Milyonlarca Aday ÖSYM Girişi Ekranına Yüklendi

GÜNDEM

26 Kasım 2020 Perşembe 15:52:07

KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı! Milyonlarca Aday ÖSYM Girişi Ekranına Yüklendi

ÖSYM tarafından gelen son dakika haberlerine göre KPSS ön lisans sonuçları yayımlandı! Geçtiğimiz günlerde birkaç farklı oturumda tamamlanmış olan sınavların ardından adaylar heyecanla sonuçlarını bekliyorlardı. Gözler ÖSYM’e çevrilmişti. Sonuçlar ise yayımlandı? Peki ÖSYM sonuçlarına nasıl ulaşılır? KPSS sonuçları işte ve ÖSYM giriş ekranı;

KPSS ön lisans sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise sınava giren tüm adaylar ve hatta adayların aileleri ile birlikte merakla bekleniliyordu. KPSS 2020 Ön lisans sonuçları ise açıklandı! Peki KPSS ön lisans sorgulama işlemi nasıl yapılır? Adaylarımız aşağıda yer alan ÖSYM aday işlemlerinden kolayca işlemleri gerçekleştirilebilirler. Aday işlemleri sayfasından öğrenciler tüm sınavlarına dair sonuçlarını rahatlıkla görebilirler.

ÖSYM İLE KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM tarafından yapılan bir diğer sınav ise KPSS ön lisans sınavı. Sınav sonrasında ise adayların gözleri sonuçlara çevrilmişti. Sonuçlar ise şimdi ÖSYM AİS sayfasın üzerinden yayımlandı!

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

KPSS ön lisans sonuçları ise 26 Kasım (bugün) yayımlandı. Sınava katılan adaylar ise sonuçlarını T:C Kimlik numaraları ve kendi şifreleri ile öğrenebilirler. https://sonuc.osym.gov.tr internet adaylar bu internet adresinden ya da ÖSYM mobil uygulamalardan sonuçlarına kolaylıkla erişebilirler.

SONUÇ BELGESİ

Sonuç belgesi ise basılmayacak ya da adayların adreslerinde herhangi bir gönderim olmayacak. İsterlerse adaylar sonuç belgelerini kendileri yazdırabilirler.

Adaylar aynı zamanda sonuç bilgilerinde sınavlarda vermiş oldukları doğru ve yanlış cevap sayılarını da görebilecek.

DEĞERLENDİRME

KPSS ön lisans sınavında yer alan her test ise ayrı bir şekilde değerlendirmeye tabi tutuldu. Her test örneğin Genel Yetenek sınavını ele alırsak doğru cevap, verilen yanlış cevapların dörtte biri düşürüldü ve bu şekilde ham puanlar hesaplandı. Bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılacak ve standart puanlar da bu şekilde hesaplanacak.

Eğer testlerde adayın 1 ham puanı yani 1 neti bile bulunmuyorsa test için yapılacak hesaplamaya aday katılmayacak ve aynı adayların bu test için standart puanları da hesaplanmayacak. Bu işlemlere göre bir adayın KPSS puanının oluşması için girdiği testler, Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavların her ikisinden de en az 1 neti olması şarttır.

Bir diğer yandan Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden alınan puanlar ise KPSS puanını oluşturacak. KPSS puanları içinde Genel Yetenek (GY) ve Genel Kültür (GK) testlerinin ağırlığı ise 0,5 olarak hesaplanmıştır. Bu hesaplamalara göre testlerden alınan standart puanlar ile birlikte ASP hesaplanır.

SORU İPTALLERİ

Sınavdan sonra ise ÖSYM Başkanlığı ya da oluşturulan yargı meclisi tarafından soruların iptaline karar verilebilir. Eğer soruların iptaline karar verilirse, değerlendirme dışı bırakılacak sorunların puanı değerinin yeniden saptanması ile birlikte puanlama yapılacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı