Kaymakamlıklardan Kira Yardımı Yapılıyor! Kira Yardımı Nasıl Alınır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kaymakamlıklardan Kira Yardımı Yapılıyor! Kira Yardımı Nasıl Alınır?

GÜNDEM

17 Kasım 2020 Salı 13:28:26

Kaymakamlıklardan Kira Yardımı Yapılıyor! Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devlet yardımlarını bekleyen vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımız tarafından korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılar nedeniyle devlet yardımlarına olan ilgi de oldukça artmıştır. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz de her daim vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Vatandaşlarımız için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından da vatandaşlarımıza çeşitli yardımlar yapılmaktadır.

Bu yardımlar vatandaşlarımız tarafında oldukça ilgi ile bekleniyor. Bu yardımlardan bir tanesi de vatandaşlarımıza yapılan kira yardımıdır. Vatandaşlarımız tarafından kira yardımı almak için hangi koşulların sağlanması gerekiyor? Kira yardımına başvuru yapmak için nereye ve nasıl başvuru yapmamız gerekmektedir. Gibi pek çok soru merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız için devlet yardımları bu süreçte oldukça ilgi ile beklenmektedir. Bu süreci en başında vatandaşlarımız kendi başının çaresine bakmaya çalışsa da vatandaşlarımız korona virüs süreci beklenenden daha fazla uzayınca da vatandaşlarımız devletten gelen yardımlara mecbur kalmıştır. Devletimiz de bunu bildiği için bakanlıklar dernekler ve pek çok kurum aracılığı ile vatandaşlarımıza korona virüsün ilk günlerinden beri yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlardan faydalanmak ve kaçırmamak için vatandaşlarımız her yerden bu araştırmaları yapıyorlar. Bakanlıklar aracılığı ile yapılan yardımlar daha çok ilgi görürken vatandaşlarımız hem bu yardımların neler olduğunu hem de bu yardımlara nasıl başvuru yapacaklarını araştırıyorlar.

Devlet yardımları devam ediyor!

Korona virüs süreci de her geçen gün artarak devam ettiği için vatandaşlarımız da artık en başta işsizlik olmak üzere onunla birlikte gelen pek çok ekonomik sıkıntı ile birlikte aynı anda mücadele etmeye çalışıyor. Bunun farkında olan ve bunu bilen devletimiz de yaptığı yardımlarla her daim vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyor. Vatandaşlarımız bu yardımlardan yararlanabilmek için araştırmalarına devam ediyor. Devletimiz her kesimden vatandaşımıza ulaşmak için er geçen gün yardımlarını çeşitlendiriyor ve süreç uzadıkça da yardımlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Bütün vatandaşlarımıza bu süreçte her ne kadar yardımlar ulaştırılmaya çalışılsa da vatandaşlarımız içindeki bazı kesimlere daha çok devlet yardım etmeye çalışıyor. Bu kesimlerin başında maddi durumu yetersiz olan geçinmekte zorlanan yani bu yardıma gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımız vardır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pek çok yardım yapılmaktadır. Bu yardımlardan bir tanesi de nakit olarak yapılan kira yardımıdır. Kira yardımı dar gelirli olan vatandaşlarımıza veriliyor. Kira yardımı emekli, duy, yetim ve ölüm aylığı alanlara bir de sigortalı çalışanlara verilmez.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Vatandaşlarımız kira yardımını almak istiyorlar. Kira yardımı almak isteyenler tarafından en çok merak edilen sorular arasında yardımın nasıl olduğu vardır. Kira yardımı almak isteyen vatandaşlarımız için öncelikle bulunduğu ilçenin kaymakamlığı bünyesinde çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek birebir başvuruda bulunması gerekiyor.  Vatandaşlarımız kira yardımı için kuruma birebir kimlik kartları ile giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlarımıza 960 TL kira parası yarımı yapılır.

KİRA YARDIMI YAPAN KURUMLAR!

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan müdürlükler,
  • Belediyeler,
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
  • Özel dernek ve vakıflar,
  • STK’lar,
  • Gönüllü olarak yardımda bulunmak isteyen kurum ve şahıslar

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı