iPhone 25 dolar iade başvurusu nasıl yapılır? İşte iade yapılacak telefon modelleri netleşti
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

iPhone 25 dolar iade başvurusu nasıl yapılır? İşte iade yapılacak telefon modelleri netleşti

GÜNDEM

19 Kasım 2020 Perşembe 22:59:42

Son Güncelleme: 19/11/2020 22:58:22

iPhone 25 dolar iade başvurusu nasıl yapılır? İşte iade yapılacak telefon modelleri netleşti

Apple markası yavaşlatma iddialarıyla karşılaştığı davayı kaybetti. 500 milyar dolar tazminat ödeyecek Apple şirketi, iphone müşterilerine 25 dolar tazminat ödeyecek. Basında yer alan haberler sonrasında ülkemizdeki iphone kullanıcıları da 25 dolar iade başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorlar.

Bazı modelleri yavaşlattığı iddiasıyla Apple’a açılan tazminat davası sonuçlandı. Apple, iPhone sahiplerine 500 milyarlık tazminat ödemek zorunda kaldı. iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine sahip kullanıcılara kişi başına 25 dolar tazminat ödenecek. Türkiye’deki Apple kullanıcıları, ‘’25 dolarlık iPhone tazminatı nasıl alır? Türkiye’deki iPhone kullanıcıları 25 dolar alacak mı?’’ sorularının cevaplarını merak ediyor. Haberimizde bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. İşte tüm detaylar…

iPhone 25 Dolar İade

Eski iPhone modeli kullanıcılarına nihayet müjdeli haber geldi. Geçtiğimiz yıllarda, Apple’a eski iPhone modellerini yavaşlattığı iddiasıyla “BatteryGate” adında bir dava açılmıştı. ABD merkezli Apple’a açılan dava bugün sonuçlandı. Apple, eski model iPhone sahiplerine toplam 500 milyon dolar tazminat ödeyeceğini bildirdi.

2017 senesinde, eski model iPhone cihazlarda “beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek” gerekçesiyle performans yavaşlatması yapıldığı Apple tarafından kabul edilmişti ve kullanıcılar tarafından dava edilmişti. Bunun üzerine; Apple sorumlu olduğunu kabul etti ve batarya değişimi işlemlerinde 29 dolar indirim yapmıştı. Değişime rağmen bu süreçte kullanıcılar mağdur olduklarını, yüzlerce dolar harcama yapıp yeni telefon aldıkları için tüketici avukatlarına başvurdu.

HANGİ IPHONE MODELLERİNE ÖDEME YAPILACAK?

21 Aralık 2017 tarihinden önce satın alınan iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 modellerine sahip olan kullanıcılara kişi başı 25 dolar ödeme yapacak.

APPLE TÜRKİYE’DEKİ APPLE KULLANICILARINA TAZMİNAT VERECEK Mİ?

Dava ABD kapsamında olduğu için şu an için sadece ABD’deki iPhone kullanıcıları 500 milyon dolardan kendi payına düşen tazminatı alacak. Türkiye’deki Apple kullanıcılarına 25 dolarlık tazminat ödemesi yapılmayacak ama alınan karar emsal oluşturabilir.

APPLE ZOR DURUMDA! 1 MİLYAR DOLARLIK CEZA!

Salgın sürecinde akıllı telefon sektörü de kötü etkilendi. Apple’ın bu yıllık bilançosu, daha şimdiden 1 milyar dolara ulaştı. Bir süre önce Samsung’la, OLED ekranların tedariğini Samsung’un karşılaması için anlaşmıştı. Fakat pandemi döneminde iPhone satışı yapamayan Apple, Samsung’a verdiği tedarik sözünü tutamadı. Apple, Samsung’a  1 milyar dolarlık bir ödeme yapacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı