Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

İngiltere Hayat Eve Sığar Uygulamasını Hayata Geçiriyor

GÜNDEM

10 Mayıs 2020 Pazar 20:40:31

İngiltere Hayat Eve Sığar Uygulamasını Hayata Geçiriyor

İngiltere koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni tedbirler alacağını duyurdu. Boris Johnson yaptığı açıklamalarda ülkemizde uygulamaya konulan Hayat Eve Sığar uygulamasının benzerini İngiltere’de de uygulayacaklarını belirtti.

Korona virüsü tüm dünya üzerine yayıldı ve 4 milyondan daha fazla insanı hasta etmeyi başardı. Daha önce rastlanmamış olduğu için tehlikeli gözüken bu virüs, tüm ülkelerin belirli kısıtlamalar getirmesine sebep oldu. Bu virüs sayesinde bulunduğumuz yıl, normal düzeninden çok daha farklı bir şekilde ilerleme gösteriyor. İnsanları evlerine kapanmaya zorlayan bu virüs için henüz kesin bir aşı veya ilaç yok, ancak bazı ilaçların hastalığın etkisini azalttığı düşünülüyor. Gün be gün can almaya devam eden bu virüsle, ülkemiz dahil olmak üzere neredeyse tüm ülkeler savaş halinde.

Rakamlar Korkutucu

Korona virüsünden en çok etkilenen ülkelerden birisi olan İngiltere’de, 215.260 onaylanmış COVID-19 hastası var ve 31.587 korona virüs kaynaklı ölüm gerçekleşti. İnsanların kısıtlamalardan sıkılmış olmasıyla birlikte, evlerinden çıkmaya başlamaları ile daha önce daha da düşürülmüş olan günlük hasta sayısı, tekrar artış göstermeye başladı. Bu artışın farkında olduğunu bildiren Birleşik Krallık hükümeti, hastalık ile savaşta vatandaşlarına yardımcı olacak yeni bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu.

Hayat Eve Sığar Benzeri Uygulama

Hayat Eve Sığar uygulamasına benzeyeceğini düşündüğümüz bu uygulama ile, insanlar yaşadıkları bölgedeki hasta yoğunluğunu görebilecekler. 5’li Likert Ölçeği kullanılacağı duyurulan bu uygulama sayesinde, insanlar dışarıya çıkmadan önce yaşadıkları bölgedeki hasta yoğunluğunu öğrenecekler ve böylece dışarıya çıkarken hasta yoğunluğuna göre dikkat gösterecekler. Boris Johnson, online olarak yaptığı halka seslenişte COVID-19 ve getirilen kısıtlamalar hakkında konuştu. Daha önce hastalığı geçirmiş olarak tecrübeli birisi olduğunu söyleyen Boris Johnson, bu hastalığı daha fazla insan geçirmesin diye belirli kısıtlamaları aldıklarını, günlük hasta sayısı düşüş gösterene kadar da, devam edeceğini açıkladı. Henüz belirli bir tarihten bahsedilemeyeceğini de belirten Başbakan, Birleşik Krallık hükümetinin bu uygulama üzerinde çalışmaya başladığını ve hızla uygulamanın hazırlanmasının ve geliştirilmesinin devam ettiğini de söyledi. Boris Johnson, alınan şikayetler üzerine bazı bölgelerde bazı kısıtlamaların gereksiz olduğunu, bu nedenle uygulanmadığını da söyledi. İngiltere’nin kuzeyinde bulunan birkaç kasabada hiç korona virüsüne rastlanmadığını söyleyen başbakan, o kasabalara giriş ve çıkışın yasaklanacağını, ancak başka herhangi bir kısıtlama uygulanmayacağını söyledi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı