Hükümet Düğmeye Bastı! Tüm Annelere 9 Bin 297 TL Yardım Yapılacak! E-Devlet şimdi kontrol edin
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hükümet Düğmeye Bastı! Tüm Annelere 9 Bin 297 TL Yardım Yapılacak! E-Devlet şimdi kontrol edin

GÜNDEM

3 Ekim 2020 Cumartesi 23:08:22

Son Güncelleme: 03/10/2020 23:09:04

Hükümet Düğmeye Bastı! Tüm Annelere 9 Bin 297 TL Yardım Yapılacak! E-Devlet şimdi kontrol edin

Devletten annelere destek müjdesi! 2020 yılı içerisinde Kadınlara yönelik Devlet destekleri artarak devam ediyor. Çalışan anneler ya da işsiz ev hanımları için maddi yardımlar sürdürülüyor. Peki anneler için devlet desteğinden yararlanma şartları neler?

Devletten annelere destek müjdesi! 2020 yılı içerisinde Kadınlara yönelik Devlet destekleri artarak devam ediyor. Çalışan anneler ya da işsiz ev hanımları için maddi yardımlar sürdürülüyor. Peki anneler için devlet desteğinden yararlanma şartları neler? Kimler Devlet desteği alabilir? Devlet tarafından hem çalışan kadınlar hem de ev hanımları için devlet desteklerinin tüm özelliklerini sizler için araştırdık…

Devlet, 2020 yılında Annelere ve Kadınlara desteğini sürdürüyor. Devletten kadınlara yönelik maddi destekler 2020 yılında artarak devam ediyor. Devletten çeşitli maddi yardımlar, ev hanımları ve çalışan kadınlar tarafından araştırılıyor. Son dönemde anne olanlar ve anne adayları için Devlet destekleri de veriliyor. Peki kimler nasıl başvuruda bulunarak maddi yardım alabilir? Devletten Annelere maddi yardım desteğinin şartları neler? Kimler, nereye başvuru yaparak maddi yardım alabilecek? Ev hanımları ve çalışan kadınlara devlet desteğinin detayları…

Çalışan Annelere 9 Bin 297 TL Yardım!

Devlet tarafından 2020 yılı için verilecek destekler kapsamına alınan yeni maddi yardımlar arasında Emzirme parası, Doğum parası, Doğum izni parası, Yarım gün izin hakkı ve diğer destekler dikkat çekiyor. Kadınlara 2020 yılı içerisinde yapılacak toplam destekler 9 bin 297 TL’yi buluyor. Annelere ve çalışan kadınlara yönelik devlet destekleri toplamda 9 bin 297 TL ediyor. Peki hangi yardım ne kadar? Kimler hangi yardımlardan yararlanabilir? Haberimizin devamında Kadınlara yönelik 2020 yılı Devlet desteklerinin tutarlarını ve detaylarını hazırladık.

Yeni Doğum Yapanlara 600 TL Doğum Parası

Devletten her anneye 600 TL doğum parası ödemesi yapılmaktadır. 2015 Yılı Mayıs ayı sonrası dünyaya gelen çocuklar için tek seferlik 600 TL doğum parası ödenmektedir. 2015 mayıs ayı sonrası doğan ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 ve sonraki çocuklar için 600 TL doğum parası ödenmektedir.

Doğum İznine Ayrılan Kadına 7325 TL

Sigortalı bir işte çalışan anne adayları, hamilelik sürecinde kullanacakları izinlerde ücretli izne tabidirler. Bu süreçte izne ayrılan anne adaylarına ücret ödenmeye devam eder. Asgari ücretli çalışan ve doğum iznine ayrılan bir kadın çalışana 7325 TL destek ödemesi yapılmaktadır.

Süt Parası 202 TL

Tüm anneler için süt parası olarak 202 TL ödeme yapılmaktadır. Herhangi bir başvuru yapılmaksızın ödemeler yapılmakta ve hem çalışan hem de çalışmayan anneler bu yardımdan faydalandırılmaktadır.

Yarım Gün Çalışma Hakkı Kapsamında 1460 TL

Devlet, anneye doğum sonrası yarım gün çalışma hakkı sağlayarak her anne için 1460 TL ödeme desteği sağlıyor. Anneler, gerekli şartları taşıyarak 2020 yılı içerisinde bu desteklerden faydalanabiliyor.

haberkredi.net

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
4 Yorum yapıldı

4 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı