Hükümet asgari ücretliler için yeni bir adım daha attığını duyurdu! O kişilere ödemeler hemen yapılacak!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hükümet asgari ücretliler için yeni bir adım daha attığını duyurdu! O kişilere ödemeler hemen yapılacak!

GÜNDEM

29 Haziran 2020 Pazartesi 12:34:01

Son Güncelleme: 29/06/2020 12:35:01

Hükümet asgari ücretliler için yeni bir adım daha attığını duyurdu! O kişilere ödemeler hemen yapılacak!

Asgari ücretli çalışan vatandaşlarımız için yeni gelişmeler kaydediliyor. Özellikle işsiz kalmış olanlara ve yeni işte çalışacak olanlara karşı alınan kararlar doğrultusunda bundan böyle her asgari ücretli bir nebze daha memnun olabilecek. Hükümetin asgari ücretlilere karşı aldığı bu yeni kararlar doğrultusunda asgari ücretli vatandaşların maaşlarından kesilen vergiler artık kesilmeyecek

Asgari ücretli çalışan vatandaşlarımız için yeni gelişmeler kaydediliyor. Özellikle işsiz kalmış olanlara ve yeni işte çalışacak olanlara karşı alınan kararlar doğrultusunda bundan böyle her asgari ücretli bir nebze daha memnun olabilecek. Hükümetin asgari ücretlilere karşı aldığı bu yeni kararlar doğrultusunda asgari ücretli vatandaşların maaşlarından kesilen vergiler artık kesilmeyecek. Asgari ücretten günlük olarak kesilen ve ay sonunda alınan vergiler doğrultusunda işçilerin banka hesaplarına net olarak 2 bin 324 TL ödeme yapılıyor. Ancak maaş iyileştirme çalışmaları yapılmasına rağmen devletin asgari ücretten aldığı vergi kesintisi iptal edilmemişti. 2020 yılının başında gelen asgari ücret zammında vergi kesintilerinin iptal edileceğini ve kesintilerin direkt olarak çalışana aktarılacağı belirtiliyordu ancak herhangi bir gelişme sağlanamamıştı. İşte o gelişmeler nihayet yaşandı, asgari ücretliler artık her ay fazladan 154 TL ödeme alabilecek! İşte o detaylar…

Asgari ücretli vatandaşlar parça başına, günlük, saatlik, haftalık ya da aylık olarak çalışmaktadır. Günlük tutarlarının üzerine bir türlü çıkamayan asgari ücretli çalışanların artık nihayet bir koruyucusu var. Devlet bundan böyle hiçbir asgari ücretli çalışanın maaşından vergi alamayacak. Bu sayede asgari ücretli çalışanın maaşına 154 TL zam yapılmış sayılacak. Yasal düzenlemelerin Meclis açılır açılmaz onaylanması dahilinde hemen o ay içerisinde ilgili maaşlar alınmaya başlanacak. Bundan böyle asgari ücretli çalışanların maaşı 2 bin 478 TL olmuş olacak. Ek zam olarak adı geçirilecek olan yasal düzenleme ile beraber asgari ücretlilerin maaşı 2021 Ocak ayında 3 bin TL seviyelerine bir nebze daha yaklaştırılmış olacak.

ASGARİ ÜCRET KESİNTİLERİ İPTAL EDİLDİ!

Bundan böyle asgari ücretli çalışanların maaşından devlete vergi olarak kesilen 154 TL kesinti yapılamayacak. Bundan böyle tüm ödemeler ve vergi kesintileri iptal edilecek bu sayede asgari ücretli çalışanların maaşlarına 154 TL otomatik olarak zam yapılmış olacak. Asgari ücretli çalışanları sevindiren bu haber henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmadı, onaylanmasına müteakiben tüm asgari ücretli çalışanlar çok kolay ve hızlı bir şekilde her ay 2 bin 478 TL ödeme alabilecek. Bu sayede tüm asgari ücretli çalışanların maaşına otomatik olarak zam yapılmış olacak. Asgari ücretlilere yapılacak olan yeni zam ise Ocak 2021 yılında gerçekleşecek.

ASGARİ ÜCRETLİLERE 463 TL İKRAMİYE VERİLECEK!

Meclis’in açılmasına müteakiben yeni yasal düzenleme hemen yürürlüğe alınması planlanıyor. Asgari ücretten kesilen vergilerin iptal edilmesi, bu rakamın da asgari ücretliye ikramiye olarak ödenmesi talep edilmişti. Verilen yasa teklifinin meclis tarafından kabul edilmesi durumunda asgari ücretli çalışan milyonlarca kişi 4 ayda bir 463 TL ikramiye alacak. Yani yıllık toplamda asgari ücret maaşına ek olarak 4 ayda bir ödenecek olan 463 lira ile beraber 1.852 liralık ek ödeme yapılmış olacak. Aylık olarak hesaplandığında ise asgari ücrete 154 liralık ek zam ödemesi gerçekleştirilecek. En düşük asgari ücret vergi kesintisi toplamı 463 TL olarak hesaplanırken bu tutar düzenleme ile beraber asgari ücretlilere 4 ayda bir ikramiye olarak ödenecek. Yılda 4 ikramiye alacak olan asgari ücretli çalışanlar bu sayede aylık maaşlarına 154 liralık ek zam almış olacak.

KİRA, ELEKTRİK VE GIDA YARDIMI YAPILACAK!

Asgari ücretli çalışanların tamamına sistem tarafından otomatik olarak hem elektrik hem gıda hem de kira yardımı yapılacak. Ancak bu sistem henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış bir sistem değil. Eğer Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanırsa tüm asgari ücretli çalışanlar bundan böyle sistem tarafından otomatik olarak gıda, elektrik ve kira yardımı alabilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı