Her vatandaşa 1000 TL daha yardım geliyor! Sadece başvuru yapanlar alabilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Her vatandaşa 1000 TL daha yardım geliyor! Sadece başvuru yapanlar alabilecek

GÜNDEM

6 Eylül 2020 Pazar 14:12:55

Son Güncelleme: 06/09/2020 12:24:17

Her vatandaşa 1000 TL daha yardım geliyor! Sadece başvuru yapanlar alabilecek

Korona virüs salgını sebebiyle vatandaşlarımızın zor günler geçirdiği bilinen bir gerçek. Özellikle bu zor günlerde iş bulamayan, çalışamayan, işinden çıkartılmış ve ücretsiz izine gönderilmiş olan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım programlarının ardı arkası kesilmiyor.

Korona virüs salgını sebebiyle vatandaşlarımızın zor günler geçirdiği bilinen bir gerçek. Özellikle bu zor günlerde iş bulamayan, çalışamayan, işinden çıkartılmış ve ücretsiz izine gönderilmiş olan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım programlarının ardı arkası kesilmiyor. Korona virüs sebebiyle milyonlarca vatandaşımıza 1000 TL sosyal yardım ödemeleri yapıldı. 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri hala da ödenmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın 1000 TL hakkındaki tüm sorularını cevapladığımız haberimizin detayları…

Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza özel olarak geliştirilmiş olan bu yeni uygulama ile beraber milyonlarca vatandaşımıza 1000 TL maddi yardım yapılıyor. İhtiyaç sahibi başvuru yapıp bu parayı aldığı zaman dilediği gibi kullanma hakkına sahiptir. Dileyen kirasını öder, dileyen mutfak alışverişi yapar dileyen diğer borçlarını öder. Ancak önemli olan tek ayrıntı, 1000 TL yardım talebinde bulunup parayı aldıktan sonra altın ve döviz gibi yatırım araçlarına yatırım yapan vatandaşlarımız hakkında ciddi suçlamalar yapılacak. Bu nedenle sadece gerçek ihtiyaç sahiplerinin bu maddi yardımları alıp bir eksiğini gidermesi bekleniyor. Kişi eğer ihtiyacı olmadığı halde bu yardımdan faydalanıyorsa mutlaka devletten bir hamle görecektir.

1000 TL PARA YARDIMI BAŞVURUSU NEDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen bir yardım paketidir. E-Devlet başvurusu ile mağdur durumda olduğunu belirten tüm vatandaşlarımıza 1000 TL maddi yardım yapılır. Aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ww.turkiye.gov.tr adresi üzerinden sorgulama fırsatını bularak ödenekten faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. Bakanlık tarafından Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfası üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilir ve sosyal yardım alıp almayacağınızı öğrenebilirsiniz.

1000 TL MADDİ YARDIMI KİMLER ALABİLİR?

 • Yaşlı Aylığı
 • Engelli Yakını Aylığı
 • Silikozis Aylığı
 • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım
 • Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım
 • Öksüz Yetim Yardımı
 • Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı
 • Şartlı Eğitim Yardımı
 • Şartlı Sağlık Yardımı
 • Çoklu Doğum Yardımı
 • Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı
 • Engelli Aylığı

İşte bu kişilerde aynı şekilde diğer tüm vatandaşlarımız gibi 1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemelerinden faydalanabilmektedir. Bu şekilde tüm ihtiyaç sahiplerinin içinde bulunduğu bu zor durumdan bir nebze olsun kurtulmuş olacaktır.

KİMLER 1000 TL MADDİ YARDIM ALAMAZ?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: “Belli kategorilerin değerlendirmeye alınmayacağını belirttik. Faz 1 ve faz 2’ye başvuranlar, kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneği alanlar ve memur olanlar diye belirtmiştik. 6 milyon başvurunun yüzde 60’ı değerlendirme dışı kaldı bu şekilde. Vakıflarımız başvuruları değerlendiriyor. SGK açısından, kriterler açısından baktığımızda hanelerimiz değerlendiriyor” dedi.

1000 TL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TC numarasının son rakamına göre e-Devlet’ten başvuru yapılabilecek. Buna göre; TC numarasının son rakamı 0 olanlar pazartesi, 2 olanlar salı, 4 olanlar çarşamba, 6 olanlar perşembe ve 8 olanlar cuma günleri başvuru yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri ise isteyen herkes başvurabilecek. e-Devlet’e girdikten sonra bu destek başvurusu ilk sayfada bulunabilecek.

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
7 Yorum yapıldı

7 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı