Her eve 5 bin TL ödeme yapılacak! Ödeme Detayları Belli Oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Her eve 5 bin TL ödeme yapılacak! Ödeme Detayları Belli Oldu

GÜNDEM

4 Temmuz 2020 Cumartesi 15:01:45

Son Güncelleme: 04/07/2020 15:01:15

Her eve 5 bin TL ödeme yapılacak! Ödeme Detayları Belli Oldu

Geliri olmayan tüm vatandaşlarımızın yararlanabilmesi, fakir ve yoksul vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayabilmeleri, kimsenin kimseye ihtiyacının olmaması ve hiçbir vatandaşın mağdur olmaması amacıyla yeni bir yardım paketi geliştirildi.

Geliri olmayan tüm vatandaşlarımızın yararlanabilmesi, fakir ve yoksul vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayabilmeleri, kimsenin kimseye ihtiyacının olmaması ve hiçbir vatandaşın mağdur olmaması amacıyla yeni bir yardım paketi geliştirildi. Bu yardım paketi kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere her ay 5 bin TL ödeme yapılacak. Ancak yapılacak olan ödemelerden faydalanabilmek için en temel şartları dahi karşılamanız gerekiyor. Vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçları olan giyinme, barınma, yakacak, yiyecek ve ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla hiç geliri olmayan vatandaşlara yardım yapılacak. Bu yardım kapsamında her aileye 5 bin TL maddi ödeme sağlanabilecek. İşte tüm detaylar…

Dar gelirli, yoksul ve fakir olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideremediği apaçık ortada bir sonuçtur. Hem sağlık sorunları sebebiyle hem de iş bulamama sebepleriyle çalışamayan ve evini geçindirmekte zorluk çeken vatandaşlarımızın imdadına yine devletimiz yetişiyor. Tüm ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza 5 bin TL ödeme yapılacak. Ancak bu ödemelerden faydalanabilmek için öncelikle en temel şart olan SSK primlerinin son bir yıl içerisinde yatırılmamış olmasıdır. Eğer başvuru yapan kişi son bir yıl içerisinde SSK primleri yatırılmış ise başvurusu kabul edilmeyecektir. Ayrıca bundan böyle yapılacak olan devlet yardımlarından asla ama asla faydalanamayacaktır. Bu nedenle her eve 5 bin TL maddi yardım ödemelerinden faydalanabilmek için gerçekten ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir.

YOKSULLUK SINIRINDA OLANLARA 5 BİN TL PARA

Devletimiz ciddi anlamda ekonomik olarak zorluk çeken vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyor. Özellikle Korona virüs sonrasında tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara ciddi para yardımları yapıldı. Geçim düzeyi düşük olan vatandaşlarımızın refah seviyelerini artırabilmek ve eşit para yardımı yapılabilmesini sağlayabilmek için yapılması gereken en güzel hamle 5 bin TL maddi yardım sağlamak oldu. Bu bağlamda Meclise kanun teklifinde bulunulmuştu. Mecliste gündeme gelecek ve görüşülecek olan bu düzenlemenin onaylanması halinde her aile 5 bin TL’ye varan maaş yardımı yapılacak. Yardım miktarı yoksulluk sınırı altında yaşayan ailenin kazancına eklenecek parasal destek ile 5 bin 238 liraya yükselmiş olacak. Geçim düzeyi yüksek ülkelerde sosyal yardım ve asgari geçim indirimi konularının yıllar önce düzenlendiğini belirtti.

4 KİŞİLİK AİLEYE 5 BİN 238 TL ÖDEME

4 kişilik bir ailenin geçinebileceği miktar aylık olarak 5 bin 238 TL olarak hesaplanmıştır. Bu bağlamda 4 kişilik geliri olmayan bir aileye yapılacak olan yardım miktarı 5 bin 238 TL olarak hesaplanmıştır. Ülkemizde yoksulluk sınırında hemen hemen 400 bin kişi bulunmaktadır. Bu sebeple Türkiye’de hane geliri seviyesini yükseltebilmek ve istihdam sağlayabilmek adına devletimiz bu 400 bin vatandaşın hanesine 5 bin TL civarında yardım yapacak. Yardım yapılacak olan aile eğer 4 kişilikse bu ödeme miktarı 5 bin 238 TL olacak. Türkiye’de herkes asgari geçim indirimi alamıyor. Bu konu yıllardır Meclis’te konuşuluyordu. Sonunda müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Bundan böyle Türkiye’de hiçbir vatandaş aç uyumayacak.

5 BİN TL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye’de yoksulluk sınırı altında sayılabilmesi için 5 bin 238 TL altında gelirinizin olması gerekiyor. Eğer 5 bin 238 TL altında geliriniz var ise yoksulluk sınırındasınız. İşte yoksulluk sınırında bulunan tüm vatandaşlara 5 bin 238 TL yardım yapılacağı açıklanmıştı. Bu kişiler beş bin TL yardımın ilk sahipleri olacak. Her eve beş bin TL maddi yardımın başka aranan bir şartı yok. Ancak kişilerin bu yardımdan faydalanabilmesi için başvuru yapmaları bekleniyor. Başvurular ilçe Sosyal yardım derneklerine bizzat TC kimlikle gidilerek yapılacak!

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
4 Yorum yapıldı

4 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı