Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir? Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir? Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır?

GÜNDEM

5 Mayıs 2020 Salı 21:44:08

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir? Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır?

Hayat Eve Sığar uygulaması ile ücretsiz maske kodu dağıtılıyor! Koronavirüs salgını sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden ücretsiz maske dağıtımı için kodlar gönderilmeye başlandı.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile ücretsiz maske kodu dağıtılıyor! Koronavirüs salgını sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden ücretsiz maske dağıtımı için kodlar gönderilmeye başlandı. Daha önce PTT kargo tarafından getirilmesi planlanan ücretsiz maskeler, gönderilen kodlar ile eczanelerden temin ediliyor. Hayat Eve Sığar uygulamasıyla ücretsiz maske kodları dağıtılıyor. Vatandaşlar da maske kodu almak için Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? Hayat Eve Sığar uygulaması ile maske kodu nasıl alınır? Gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Tüm bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle…

Hayat Eve Sığar uygulaması ile ücretsiz maske kodu alabilirsiniz! Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınının tüm Dünyada olduğu gibi halen ülkemizde de etkilerini göstermesiyle birlikte, Devlet ücretsiz maske temini ve dağıtımı noktasında harekete geçmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının ilk döneminde maske satışının yasaklandığını ve vatandaşa maskelerin ücretsiz olarak gönderileceğini duyurmuştu. İlk olarak PTT Kargo aracılığıyla dağıtım yapılması düşünülse de, 81 il için milyonlarca vatandaşa, salgın döneminde böyle bir dağıtımın halihazırda etkili olamayacağı düşünülerek, SMS ile Maske kodu gönderilmesi ve vatandaşların ücretsiz maskelerini eczanelerden temini yoluna gidildi! Hayat Eve Sığar telefon uygulaması ile de ücretsiz maske kodları dağıtılmaya başlandı! Peki Hayat Eve Sığar uygulaması nedir? Android ve iOS Hayat eve sığar uygulaması nasıl indirilir? Hayat Eve sığar uygulaması maske kodu nasıl alınır? Bu soruların yanıtı haberimizde…

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Android cep telefonlarına Hayat Eve Sığar uygulaması indirmek için Google Play Store’a giriş yapıyoruz. Google Play Store arama kısmına Hayat Eve Sığar yazarak, Sağlık Bakanlığı’nın yayına aldığı Hayat Eve Sığar uygulamasını seçerek indir butonuna tıklıyoruz. Uygulamanın inmesi tamamlandıktan sonra Android telefon veya tablet cihazınıza kurulum otomatik olarak yapılacaktır. iOS/Apple kullanıcıları ise App Store üzerinden aynı şekilde Hayat Eve Sığar aramasıyla uygulamayı ücretsiz olarak indirip cihazlarına kurmalılar.

Hayat Eve Sığar uygulaması telefonunuza kurulumu gerçekleştirdikten sonra sizden Telefon numarası, T.C. Kimlik Numarası ve doğum yılı bilgileriyle kayıt olmanızı istemektedir. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Hayat Eve Sığar uygulamasına, Telefon numarası, T.C. Kimlik Numarası ve doğum yılı bilgilerinizi girerek güvenli şekilde kayıt olabilirsiniz. Kaydın tamamlanmasının ardından telefonunuza gelecek onay kodu ile kaydınızı bitirebilirsiniz.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE ÜCRETSİZ MASKE KODU NASIL ALINIR?

Hayat Eve sığar uygulamasına gelen son güncelleme ile birlikte artık ücretsiz maske kodlarının uygulama üzerinden alınabileceği açıklandı! Hayat Eve Sığar uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya kayıt olup girerek Sağlık Durumu sekmesine tıklayıp ücretsiz maske kodunuzu alabilirsiniz.

Son getirilen güncelleme ile uygulamanın “Sağlık Durumu” sekmesinden vatandaşların ücretsiz maske kodu alabilmesine imkan tanındı. Böylelikle vatandaşlar eczaneye bu SMS ile gelen maske kodlarını ibraz ederek 10 günde 1 olmak üzere 1 paket maske alabilecekler.

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı vatandaşlara maske dağıtımı, sokağa çıkma yasağı nedeniyle yapılmamaktadır.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE ÇEVRENİZDEKİ VAKA SAYISINI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Hayat Eve sığar uygulaması, bulunduğunuz-yaşadığınız bölgedeki Koronavirüs vaka ve ölüm sayıları gibi pek çok veriyi göstererek riskli, az riskli ve güvenli bölgede olup olmadığınızı kontrol etme imkanı da sunmaktadır. Uygulamaya girip Konum bilgilerinizi kullanmasına izin vererek bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı