Halkbank ikinci el araç alış satışında güvenli ödeme sistemini hayata geçiriyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Halkbank ikinci el araç alış satışında güvenli ödeme sistemini hayata geçiriyor

GÜNDEM

12 Kasım 2020 Perşembe 10:15:33

Son Güncelleme: 12/11/2020 10:14:48

Halkbank ikinci el araç alış satışında güvenli ödeme sistemini hayata geçiriyor

Halkbank ile Türkiye Noterler Birliği arasında gerçekleştirilen anlaşma neticesinde ikinci el araç alış satışında güven ortamı yaratılıyor. 5 adımlı satış sürecinde hem alıcının hem de satıcının haklarını korumak hedefleniyor. Halkbank güvenlik ödeme sistemiyle artık vatandaşlarımız araç alıp satarken dolandırılma riskini minimuma indirmiş olacaklar.

Yüz binlerce vatandaşı çok yakından ilgilendiren duyuru, Halkbank tarafından nihayet açıklandı. Çığır açacak bir projeye imza atan Halkbank, araba alacak ve satacak vatandaşlara güzel haberi verdi. İkinci el araçlarda, alım ve satım işlemlerinin daha güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olacak Güvenli Ödeme Sistemi’nin geliştirildiği duyuruldu. Güvenli Ödeme Sistemi ile birlikte, ödeme esnasında yaşanabilecek tüm riskler ve dolandırıcılık ihtimali yok edildi. İşte Güvenli Ödeme Sistemi ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

Binlerce müşteriye, Halkbank’tan müjdeli haber geldi. Müşterilerin, ikinci el taşıt alım satım işlemlerini güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceği Güvenli Ödeme Sistemi geliştirdiğini açıkladı. Halkbank, pek çok vatandaşın endişeyle yaklaştığı ikinci el araç alım-satım işlemlerinde ödeme esnasında oluşan riskleri bu ödeme sistemi ile ortadan kaldırdı.

HALKBANK İKİNCİ EL ARAÇ GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ

Türkiye Noterler Birliği ile yapılan işbirliği ile Güvenli Ödeme Sistemi hayata geçtiği için, artık ikinci el araç satış işlemleri yapan alıcılar ve satıcılar transfer işlemlerinde Halkbank güvencesi altında olacak. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, yaptığı açıklamada, ticari işlemlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesininpiyasayı da canlandırmasını beklediklerini dile getirdi.

DOLANDIRICILIK İHTİMALİ ORTADAN KALDIRILACAK

Güvenli Ödeme Sistemi, Türkiye Noterler Birliği altyapısı ile entegre olarak çalışacak ve bu sayede dolandırıcılık ihtimali sıfırlanacak. Alıcılar, satın aldığı araçlar kendi adlarına tescil edildiği zaman ödemelerini gerçekleştirirken; satıcılar da araçlarının ödemesinin Halkbank garantisi altında olduğundan emin olacak.

NAKİT PARA TAŞIMAYA GEREK KALMAYACAK

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, yaptığı açıklamada, ikinci el araç piyasasındaki canlılığı olumsuz etkileyen bazı risklerin tespit edildiğini ve bu riskleri ortadan kaldırmak için dijital teknolojinin imkanlarını kullanarak çeşitli çözümler ürettiklerini belirtti.

Alım-satımların daha hızlı, ticari işlemlerin daha güvenli ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için ürettikleri çözümlerin araç piyasasındaki canlılığa da hizmet edeceğine inandıklarını dile getirdi. İkinci el araç alım satımlarında, vatandaşlar bazı endişelere sahipti. Türkiye Noterler Birliği ile Halkbank’ın iş birliği sayesinde bu endişeler ortadan kalkacak.

GÜVENLİ ÖDEME SİSTEMİ NASIL ÇALIŞACAK?

Satın alınan aracın tescil işlemleri tamamlanana kadar, araç tutarı Halkbank Güvenli Ödeme Sistemi’nde bekletilecek. Tescil işlemleri tamamlanınca tutarın blokesi çözülecek ve para satıcının hesabına aktarılacak. Noter’de tescil işlemleri yapılmadan önce iptal işlemini sistem üzerinden yapabilen satıcı ve alıcılar,iptal gibi durumlarda satış tutarını hesap sahiplerine iade edecek.

5 ADIMLI İŞLEM

  • Satıcı, öncelikle Güvenli Ödeme Sistemi’nde başvuru kaydını oluşturacak.
  • Satıcı ve alıcıya, işleme ait referans numarası SMS yoluyla iletilecek.
  • Kendi adına Referans Numarası oluşturulan alıcı kişi,bu numara ile sisteme giriş yapacak. SMS ile gönderilen Halkbank Güvenli Ödeme Hesabı’na araç satış bedelini gönderecek. Bu sayede, hesapta bulunan para, araç bedeli olarak Halkbank güvencesi altına alınacak.
  • Noter’de, Satıcı ve Alıcı tarafından aracın tescil işlemleri tamamlanacak.

Tescil işlemleri tamamlandıktan sonra, Alıcı tarafından Halkbank Güvenli Ödeme Hesabı’na gönderilen araç satış bedeli, Satıcı’nın Halkbank hesabına aktarılacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı