Evde bakım aylığı 2020 Eylül ne zaman yatacak? Hangi illerde yattı?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Evde bakım aylığı 2020 Eylül ne zaman yatacak? Hangi illerde yattı?

GÜNDEM

5 Eylül 2020 Cumartesi 22:41:24

Son Güncelleme: 05/09/2020 22:40:58

Evde bakım aylığı 2020 Eylül ne zaman yatacak? Hangi illerde yattı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen evde bakım aylığı 2020 Eylül ödemeleri önümüzdeki günlerde yapılacak. Vatandaşlarımız ödemenin yapılacağı tarihi merakla araştırıyorlar.

Bakıma muhtaç yaşlı veya hasta kişilere evde bakan vatandaşlara evde bakım ödeneği her ay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeniyor. Vatandaşlar Eylül ayının yaklaşması ile birlikte Evde bakım maaşının ne zaman yatacağını ben evde bakım maaşına nereden sorgulanacağını araştırıyor. “2020 Ağustos evde bakım parası hangi illerde yattı?” sorusu sıkça merak ediliyor.Sizler için evde bakım maaşı ile alakalı tüm detayları haberimizde topladık.

EVDE BAKIM AYLIĞI NE ZAMAN ÖDENİR?

Evde bakım maaşı devlet tarafından, evde yaşayan bakıma muhtaç yaşlı veya hasta kişilere bakan vatandaşlara ödenen maaştır. Her ay farklı günlerde vatandaşların hesabına ödenir. Evde bakım parasının vatandaşların hesabına yatış günü illere göre farklılık gösterir.

EVDE BAKIM AYLIĞI NEREDEN ÖĞRENİLİR? 2020 EVDE BAKIM AYLIĞI YATAN İLLER

-Evde bakım aylığının ödenip ödenmediğini öğrenmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan birisi e-devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenmenizdir. E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerine kimliği ile başvuru yaparak şifre alabilirler.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

-Evde bakım aylığı öğrenmenin bir diğer yolu ise Ziraat Bankası’na SMS ile ulaşmaktır. Evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankası’ndan alan kişiler, telefonlarının SMS kısmına büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747’ye göndererek sorgulama yapabilirler. Gönderdiğiniz mesaj 1 mesaj ücreti ile ücretlendirilecektir.

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİR?

Evde bakım aylığı hasta, engelli, bakıma muhtaç kişilere bakan vatandaşlara verilir.

Evde bakım maaşı almak isteyen kişilerin gelir kriterlerinin yardım almaya uygun olması gerekmektedir. Buna ek olarak bakıma muhtaçlık kriterini karşılaması gerekmektedir. Engelli olan vatandaşların ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu alması gerekmektedir.

2020 EVDE BAKIM AYLIĞI NE KADAR?

Evde bakım aylığı ne kadar oldu vatandaşlar tarafından sık sık merak ediliyor. Evde bakım aylığı 2019 yılında 1384 liraydı. Evde bakım aylığına 2020 yılı Ocak ayında zam geldi ve 1460 liraya yükseldi. Ocak ayında yapılan zammın ardından evde bakım aylığı tekrar zamlandı ve 1,554,60 liraya yükseltildi.

Yapılan yorumlara göre 2020 Eylül ayı evde bakım aylığı hiçbir ilimiz için henüz yatırılmadı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı