Emekliye Zam Müjdesi Geldi! Milyonlarca Emekli Ne Kadar Zam Alacak Belli Oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliye Zam Müjdesi Geldi! Milyonlarca Emekli Ne Kadar Zam Alacak Belli Oldu

GÜNDEM

2 Haziran 2020 Salı 14:11:35

Son Güncelleme: 02/06/2020 14:11:33

Emekliye Zam Müjdesi Geldi! Milyonlarca Emekli Ne Kadar Zam Alacak Belli Oldu

SGK SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri ne kadar zam alacak? Milyonlarca emekli 2020 yılı Temmuz ayında yapılacak zammı araştırmaya başladı. Temmuz ayında yapılacak zam ile 13 milyona yakın emeklinin maaşları biraz daha artacak.

SGK SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri ne kadar zam alacak? Milyonlarca emekli 2020 yılı Temmuz ayında yapılacak zammı araştırmaya başladı. Temmuz ayında yapılacak zam ile 13 milyona yakın emeklinin maaşları biraz daha artacak. Milyonlarca emekliye Temmuz ayı zam müjdesinin detayları neler? Emekliler yüzde kaç zam alacak? Yeni emekli maaşları ne kadar olacak? İlk 6 aylık dönemin ardından 2020 yılı Temmuz ayında ikinci 6 aylık dönem için enflasyon zammı emekli maaşlarına yansıyacak. SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin alacağı zamlarla ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? SGK SSK, Bağkur ve memur emeklileri için maaş zammında geri sayım başladı! 2020 yılı Ocak ayında yapılan zammın ardından gözler şimdi de Temmuz ayında yapılacak zamma çevrildi. 13 milyona yakın emeklinin tamamının maaşlarında artış sağlayacak yeni zam yüzde kaç olacak? SSK ve Bağkur emeklileri yüzde kaç zam alacak? Memur emeklileri ne kadar zam alacak? Mayıs ayı enflasyon oranlarının Tüik tarafından açıklanmasıyla birlikte Temmuz ayı enflasyon rakamları da tahmin edilmeye başlandı. Emekliler, Temmuz ayında Tüik’in açıklayacağı enflasyon verilerine göre maaşlarında zam ve artış yaşayacak. Enflasyon beklenti anketine göre ilk 6 aylık enflasyonun %4,4 seviyesinde olması bekleniyor. Emeklilerin maaşlarına %4’ün üzerinde zam yapılması bekleniyor, memur emeklilerine de %4’ün üzerinde yaşanacak bu enflasyon rakamı maaşlarda ek zam anlamına gelecek!

EMEKLİ MAAŞLARINA YÜZDE KAÇ ZAM GELECEK?

En düşük emekli maaşının Koronavirüs salgını nedeniyle, Nisan ayından itibaren 1.500 TL’ye yükseltilmesi 650 bin emeklinin maaşlarında artış sağladı. Şimdi 2020 Temmuz ayındaki zam 13 milyon emeklinin tamamının maaşlarında artış sağlayacak. SSK ve Bağkur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak. Emekli sandığına tabi memur emeklileri ise %4 artış ile enflasyon oranı %4’ü aşarsa fark yansıtılarak ek ödeme alabilecekler.

Enflasyon beklenti anketine göre %4,4 zam oranı beklentisi hakim! Merkez Bankası’nın ekonomistlerle yaptığı son beklenti anketindeki enflasyon tahminlerine göre emeklilerin zam oranı yüzde 4.4 olarak açıklandı.

Eğer Temmuz ayı enflasyon rakamı %4,4 olarak açıklanırsa emeklilere ek ödeme dahil en düşük maaş Bağ-Kur esnaf emeklilerinde 1.784 lira 11 kuruştan 1.862 lira 61 kuruşa yükselecek. 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda ise en düşük emekli maaşı 2.111 TL 66 kuruştan 2.204 TL 57 kuruşa kadar yükselecek! Emekli sandığına tabi Memur emeklilerinde de taban aylık 2 bin 661 lira 34 kuruştan 2 bin 778 lira 44 kuruşa ulaşacak. Tüik, Kesin enflasyon verilerini 3 Temmuz saat 10:00’da açıklayacak ve bu verilere göre emekli zam oranları da kesin olarak netlik kazanacak.

MEMUR EMEKLİSİ EN DÜŞÜK 2.767 TL ALACAK

2020 yılının ilk 6 aylık enflasyon döneminin ilk 3 aylık enflasyon verileri TÜİK tarafından açıklandı. Memur emeklileri en az %4 zam alacakları için şimdiden yorumda bulunulabiliyor. Bu noktada en düşük memur emeklisi aylığı 2.661 TL’den %4’lük zamla birlikte 2020 Temmuz ayında 2.767 TL olacak! Enflasyon oranı %4’ü geçerse memur emeklilerine ek zam da verilecek.

MEMURA TEMMUZ AYINDA BÜYÜK ZAM!

Kamu görevlilerinin 5. dönem toplu sözleşme görüşmeleri çerçevesinde 2020 yılında 4+4 puanlık zam artışı kabul edilmişti. %4’ün üzerinde enflasyon verisi açıklanırsa memura ek ödeme farkı da yansıtılacak. Memura maaş zammı ve enflasyon farkı zammı 2020 Temmuz ayında, Tüik verilerinin açıklanmasıyla netlik kazanacak.

65 YAŞ AYLIĞI ZAMLANACAK!

65 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi, güvencesi olmayanlara bağlanan 65 yaş aylığı da 672,81 TL’den 702,41 TL’ye kadar yükselecek! 2020 Temmuz ayında dul ve yetim aylıkları ile daha pek çok maaş türünde ve gelir kaleminde enflasyon zammı yaşanacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı