Emekliye Kurban Bayramı İkramiye ve Zam Müjdesi!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emekliye Kurban Bayramı İkramiye ve Zam Müjdesi!

GÜNDEM

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:00:57

Emekliye Kurban Bayramı İkramiye ve Zam Müjdesi!

2020 yılı Temmuz ayında emeklilere hem enflasyon oranında zam hem de Kurban Bayramı ikramiye ödemesi müjdesi geldi! Temmuz ayı emekliler için ekonomik anlamda kazançlı bir ay olacak. Emekliler, Ocak ayının ardından Temmuz ayında da 2020 yılının ilk 6 ayına göre belirlenene enflasyon verilerine göre zam alacak hem de Kurban Bayramı ikramiye ödemelerini ceplerine koyacak.

2020 yılı Temmuz ayında emeklilere hem enflasyon oranında zam hem de Kurban Bayramı ikramiye ödemesi müjdesi geldi! Temmuz ayı emekliler için ekonomik anlamda kazançlı bir ay olacak. Emekliler, Ocak ayının ardından Temmuz ayında da 2020 yılının ilk 6 ayına göre belirlenene enflasyon verilerine göre zam alacak hem de Kurban Bayramı ikramiye ödemelerini ceplerine koyacak. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiye ödemeleri hangi tarihte yatacak? SGK SSK, Bağkur ve Memur emeklilerine Zam ve İkramiye müjdesinin detayları haberimizde sizlerle…

2020 yılında Koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomik anlamda birçok müjdeyi alan emeklilerin gözü kulağı Temmuz ayına çevrildi. Her yıl düzenli olarak 2 bayram öncesi ödenen 1000 TL ikramiyelerden, Kurban bayramı emekli ikramiye ödemeleri de Temmuz ayında gerçekleştirilecek. Öte yandan emekliler Ocak ayının ardından Temmuz ayında 2. büyük zamlarını alacaklar. SSK ve Bağkur emeklilerine enflasyon oranınca; Memur emeklilerine ise %4 zam ve enflasyonun %4’ü aşması ihtimalinde ek fark ödemesi yapılacak. Peki Emekliye Temmuz ayında Kurban bayramı ikramiyesi hangi tarihte ödenecek? Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak?

EMEKLİYE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Gözü kulağı Temmuz ayına çeviren Emekliler, Kurban bayramı ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi merakla bekliyor. Emekliye Temmuz ayında ikramiye ödemeleri gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk günü 31 Temmuz 2020 tarihine denk gelen Kurban Bayramı 3 Ağustos 2020 tarihinde son Bayram günüyle birlikte sona erecek. Emeklilere Kurban bayramı ikramiyelerinin ödeneceği kesin tarih henüz Bakan tarafından açıklanmazken ödemelerin 27-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Emekliler, büyük bir değişiklik olmazsa kurban bayramı ikramiyelerini (1000 TL) 27 ila 30 Temmuz tarihleri arasında çekebilecek.

KİMLER KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ ALABİLİR?

Emeklilere ödenecek Kurban Bayramı ikramiyesinden kimler faydalanabilir? Sorusu da araştırılmaya başlandı. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi emeklilere 1000 TL olarak ödenen ikramiyelerden yaşlılık aylığı alanlar, vazife malullüğü aylığı ile beraber ölüm aylığı alanlar da faydalanıyor. Ancak bu tür hak sahiplerine ödenecek ikramiye tutarlarında değişiklik olabiliyor.

Ayrıca Şehit yakınlarından, gazilere, güvenlik korucularından şampiyon sporculara, terör örgütü mağduru olan sivil vatandaşlar da Kurban bayramı ikramiye ödemesinden faydalandırılacaktır.

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

30 Temmuz – Kurban Bayramı Arifesi
1 Temmuz – Kurban Bayramı ilk günü
3 Ağustos – Kurban Bayramı son günü

2020 yılında Kurban bayramı ne zaman? Hangi tarihe denk geliyor? Sorusu soruluyor. 2020 yılında Kurban bayramı Arefe günü 30 Temmuz 2020 gününe denk gelecek. Kurban Bayramı ise 31 Temmuz 2020 tarihinde (ilk gün) başlayacak. 3 Ağustos 2020 günü ise Kurban Bayramı’nın son günü olacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı