Emeklilerin yıllardır beklediği müjde geldi! Emeklilere maddi destek verilmeye başlanıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emeklilerin yıllardır beklediği müjde geldi! Emeklilere maddi destek verilmeye başlanıyor

GÜNDEM

6 Ekim 2020 Salı 13:58:42

Emeklilerin yıllardır beklediği müjde geldi! Emeklilere maddi destek verilmeye başlanıyor

Daha önceki aylarda maaş promosyonu memurlara uygulanırken emeklilere herhangi bir maaş promosyonu uygulanmamıştı. Ekim ayının gelmesiyle de emeklilere de maaş promosyonu müjdeleri verildi. Şubat ve Mart aylarında emekli maaş promosyonu almayanlar için promosyon ücretleri değişti.  Maaş promosyonlarının ücretlerini değiştiren bankalardan birisi de Türkiye Ekonomi Bankası oldu. Emekli maaşı alan her birey için kendine bir banka seçerek ödenek alma hakkı tanınmaya başlandı.

Daha önceki aylarda maaş promosyonu memurlara uygulanırken emeklilere herhangi bir maaş promosyonu uygulanmamıştı. Ekim ayının gelmesiyle de emeklilere de maaş promosyonu müjdeleri verildi. Şubat ve Mart aylarında emekli maaş promosyonu almayanlar için promosyon ücretleri değişti.  Maaş promosyonlarının ücretlerini değiştiren bankalardan birisi de Türkiye Ekonomi Bankası oldu. Emekli maaşı alan her birey için kendine bir banka seçerek ödenek alma hakkı tanınmaya başlandı. Bunun içinde emekli kişinin seçtiği bankaya 3 yıl maaş alacağına dair sözleşme imzalaması koşuluna bağlı olduğu bilinmektedir. Emekliler için promosyon 2018 yılında başlatıldı.3 yıllık yapılan taahhüt süresi bittiğinde ikinci dönem ödemeleri de düzenli olarak gerçekleştirilecektir. Daha sonra 3 yılı da doldurunca kalan ödemeleri alabilecekler.

Emekli maaşlarına yapılacak olan ek promosyon tutarları oldukça merak ediliyor. SGK-SSK ve Bağ-kur emeklileri için ek ödemeler artarak devam ediyor. Emekliler için yeni fırsatlar da ortaya çıktı. Bu yeni fırsatlardan yeni emekli olanlar da faydalanabiliyor. Emekli olan vatandaşlara en az 650 TL verilirken kampanyalar ile bu rakamda artış da görülebilir. Vatandaşların bu rakam artışının olması yönüyle de yoğun talepleri olmaktadır. Bu kapsamlarda kampanyalar Şubat ayını beklerken bankalar yeni kampanyaları çıkartmaya devam ediyorlar.Daha fazla emeklinin maaş promoslarını karşılamak için bankalar bu promosyon ödemlerinin tutarlarını arttırdılar.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASINDAN EMEKLİLERE PROMOSYON ÖDEMESİ

Günümüzde gündemde olan konulardan birisi de bankaların emeklilere maaş promosyonu ödemesi yapması.  Bilindiği üzere emeklilere maaş promosyonunda artış olması bekleniyor. Şubat ayında en alt sınırlarda gezen promosyonlar, bankaların yapılandırmaları sayesinde artık üste taşınmayı gözlüyor. Bazı bankalar emekli müşterilerinin daha fazla olmasını istediği için verilen maaş promosyonlarının tutarlarını arttırdılar.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASINDAN EMEKLİLERE PROMOSYON KAMPANYASI

Türkiye Emekli Bankası, emekli maaş promosyonu isteyen vatandaşlara yeni kampanyalar sunmaya başladı. Bu kampanyaları duyan emeklilerin yüzü güldü. Öncelikle promosyonu almak isteyen emekli vatandaşlar anlaşacağı banka ile sözleşme imzalayacaklar. Emekli olan birey 3 yıl boyunca emekli maaşını Türkiye Ekonomi Bankasından alacağını kabul ettiği zaman banka maaş tutarına göre promosyon artışını sağlayacaktır. Türkiye Ekonomik Bankası aylık maaşı 1500 TL’ye kadar olan emeklilere 600 TL nakit promosyon ve 400 TL ek promosyon ile toplam 1000 TL nakit ödemeyi sağlayacaktır. Aylık maaşı 1600 TL olan emekli vatandaşa 650 TL promosyon ve 450 TL de ek promosyon olarak 1100 TL ödemeyi sağlayacaktır. Aylık emekli maaşı 1499 TL’ye kadar olan emeklilere 760 TL nakit promosyon ve 430 TL ek promosyon ödemesi sağlayacaktır. Toplamda 1190TL nakit ödemesi yapılacaktır.

EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Ekonomi Bankası emekli promosyon ödemeleri için de başvuru şartları belirlemiştir. Bu ödemelerden faydalanmak isteyen vatandaş maaş bordrosu ile birlikte, seçeceği herhangi bir bankaya başvurularda bulunabilirler. Fakat bunun için de Türkiye Ekonomi Bankası promosyon ödemelerinden yararlanmak isteyen emeklilerin en az 2 otomatir fatura ödemelerinin olmasını istemektedir.

MAAŞ PROMOSYONUNU HANGİ EMEKLİLER ALABİLİR?

Emekli maaşını alan her emekli verilen kampanyalardan yararlanabilirler. Emekli bireyin herhangi bir bankayı seçmesi ve o bankadan en az 3 yıl maaşını almaya devam edeceğine dair sözleşme imzalaması da gereklidir. Onun kapsamında da emekli maaşı promosyonu almaya başlayabilecektir. Daha önce herhangi bir kredi kullanmadıysanız süre dolmadan banka değişikliğinde bulunma hakkınız da vardır. Daha sonra yenilenen promosyon ile de 2. Ödemelerden yararlanabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı