Emeklilere Üç Ödenek Birden! Detayları Bakan Zümrüt Selçuk Açıkladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Emeklilere Üç Ödenek Birden! Detayları Bakan Zümrüt Selçuk Açıkladı

GÜNDEM

15 Kasım 2020 Pazar 23:11:14

Emeklilere Üç Ödenek Birden! Detayları Bakan Zümrüt Selçuk Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan birçok vatandaşımıza müjde geldi! Bakan Selçuk’un yaptığı yazılı açıklamalarla birçok vatandaşımız heyecanla araştırmalarına devam ediyor. Emeklilik tatili ikramiyeleri ile ilgili yapılan açıklamalar doğrultusunda birçok vatandaşımız erken depozito bekliyordu ve bakanın tarihleri hakkında gerekli açıklamalar yapıldı.

Bu kapsamda Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin emekli aylıkları ile birlikte alınacağı duyurulmuş olup gündemimizde yer almaktadır. Ayrıca emeklilik fonu kapsamında vatandaşlar arasında ayrı bir müjde geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalar kapsamında, emeklilik fonu kapsamındaki vatandaşlarımıza 3 ödeme birlikte yapılacağı açıklandı. Bakan Selçuk’tan yapılan bu açıklamalar kapsamında hem temmuz ayı aylık artış farkları hem de ağustos ayı maaşları ve ikramiye ödemelerinin yapılacağı bildirildi.

Ücret Ve Ödemeler Ne Zaman Yapılır?

Pek çok memur ve emekli vatandaşın maaş ve ikramiye ödemeleri üzerine araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan açıklamalar kapsamında Bakanlık, bayram ikramiyelerinden yararlanan bireylerin aldığı maaş ile ikramiyeleri aynı anda ödeyeceklerini duyurarak gündemimizde yer alıyor. Bu kapsamda bayram ikramiyelerinin 17 Temmuz – 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. SSK emeklileri için emeklilik ve bayram ikramiyesi ödemelerinden yararlanan vatandaşlarımıza ödemelerinin 7 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. Ayrıca BAĞ-KUR’lu emekliler için bu ödemeler 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bu açıklamalar kapsamında, Ziraat Bankası‘nın 28 Temmuz, 3, 4 ve 5. günlerinde emekli maaşını alanların ikramiye ödemelerinin her ayın 1. ve 2. günü 29 Temmuz’da yapılacağı bildirildi. Duyurunun gelmesi ile birlikte birçok vatandaş ödemelerin yapılmasını sabırsızlıkla beklemeye devam ediyor. Bu kapsamda beklenen ikramiye ödemeleri tatil öncesinde hesaplara yatırılacaktır. Hatta bugün çok sayıda emekli maaşı alan vatandaşlarımızın bir kısmının maaşları ödenirken ödendiği açıklandı.

MAAŞ MİKTARLARI ZAMANINDA ALINACAK!

MEMUR EMEKLİLİĞİ (EN AZ)

  • Eski: 2.661
  • Yeni: 2.814

BAĞKUR ESNAF:

  • Eski: 1784 TL
  • Yeni: 1886 TL

SSK 2000’DEN ÖNCE EMEKLİ:

  • Eski: 2111 TL
  • Yeni: 2233 TL

EMEKLİLİK FONU

  • Eski: 2661 TL)
  • Yeni: 2814 TL

Maaş artışları, Temmuz ayı enflasyon oranlarının hesaplanmasıyla netlik kazandı. Bu kapsamda, SSK emeklileri için 2000 öncesi en düşük emekli maaşı 2 bin 112 TL ile 2 bin 233 TL olurken, esnaf BAĞ-KUR için en düşük emekli aylığı 1 bin 539 TL’den bin 627 TL’ye çıkmıştır. Tarım için en düşük emeklilik BAĞ –KUR ise bin 451 TL iken bin 534 TL olmuştur. Korona virüsü salgını sırasında en düşük emeklilik maaşı 1.500 TL’ye çıkarıldı. Bu nedenle yeni bir fiyat artışı yapılmadı.

Emekliye Müjde!

Düşük maaşlı emekliye müjde birbiri ardına geldi. Emeklilere 3 ödeme yapılacaktır. 2020’de ayarlama, bonus, ek gösterge, ek ödeme ve yükseltme bir araya geliyor. İşte emekliler için 3 ödeme planı ve ayrıntılar. Emekliler Terfi için bankalarla anlaşmaya varırlarsa daha fazla gelir elde edecekler. Emeklilerin gözü kulağı 3600 Ek Göstergede! Emekliler için ek 3600 gösterge bekleniyor. 3600 Ek Gösterge haberi düşük maaşlıları etkilemeyecek. Ancak 2020 yılında ek gösterge kesin olarak değerlendirilmektedir.

Emeklilere Uyum Beklentisi Nedir?

2000’den sonra emekli olanların hepsi adaptasyon ödemesine bakıyor. Yaklaşık 5 milyon emeklinin tamamını kapsayacak olan uyum yasasının, 2000 yılından sonra emeklilerin maaşlarının iyileştirilmesinde en büyük yasa olarak tarihe geçmesi bekleniyor.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı