Döviz fiyatlarının düşmesiyle benzin ve mazot fiyatları için indirim yolda
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Döviz fiyatlarının düşmesiyle benzin ve mazot fiyatları için indirim yolda

GÜNDEM

15 Kasım 2020 Pazar 19:47:06

Döviz fiyatlarının düşmesiyle benzin ve mazot fiyatları için indirim yolda

Geçtiğimiz günlerde benzin ve mazot fiyatlarına üst üste yüksek zamlar gelmişti. Geçtiğimiz hafta EPGİS tarafından yapılan açıklamayla akaryakıt fiyatlarına üç kez üst üste ciddi zamlar geldi. Bu hafta dolar kurunda %10 düşüş yaşanmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim haberi de yolda.

Araç sahiplerinin yüzünü güldürecek bir haber yolda! Benzine indirim geliyor! Geçen günlerde yine sitemizden sizlere akaryakıt fiyatlarına gelen dev zammı yazmıştık. Bu zam sonrasında ise özellikle benzinin fiyatı oldukça yükselmişti. Araç sahiplerine gelen bu kötü haberden sonra ise şimdi bir de sevindirici haberimiz var! Dolar kurundaki düşüş aynı zaman da benzin fiyatlarını da etkiledi! Benzin fiyatları içinse vatandaşın yüzünü güldürecek bir indirim kapıda!

Araç sahibi olan milyonların dikkatine! Herkes ilgilendiriyor! Benzin fiyatları dolar kurunun düşmesiyle birlikte geriliyor! Dolar kurunda son zamanlarda sert düşüşler devam ediyor. Benzin fiyatlarına da yakın zaman yükselen kur ve enflasyon nedeniyle üst üstte zamlar yapılmıştı. Vatandaş ise düşen kur sonrasında benzin fiyatlarının da düşmesini bekliyordu. Beklenen müjde ise geldi! Dolar kuru ile birlikte benzin fiyatları da düşmeye başladı! Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika gelişmesine göre benzin için büyük bir indirim yolda! Peki benzine indirim ne kadar olacak? Hangi tarihten itibaren geçerli olacak? Motorine de indirim geldi mi? İşte akaryakıt fiyatlarına dair son dakika detayları;

Dolar kuru 8,53 Türk lirası seviyesini görerek tüm zamanlarını rekorunu kırmıştı. Aynı dönemde açıklanan enflasyon oranları ve dolar kurundaki bu büyük artıştan benzin fiyatları da etkilenmiş ve vatandaşın cebini yakacak zamlar peş peşe gelmişti.

Fakat Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası eski Başkanı Murat Uysal’ın Cumhurbaşkanı kararnamesi ile görevden alınması üzerine Naci Ağbal’ın atanması, ardından ise Maliye Bakanı BeratAlbayrak yerine Lütfi Elvan’ın göreve getirilmesi ile kurda hızlı düşüşler gözlemlenmişti.

Dolar kutu tarihin rekor seviyesinden 7,65 bandına kadar gerilemişti. Dolar kuru yükselince yapılan zam haberlerinin de yerini indirim haberlerine bırakması bekleniyordu. Beklenen son dakika haberleri ise sektör temsilcilerinde geldi. İşte habere dair milyonların yüzünü güldürecek ayrıntılar;

BENZİNE İNDİRİM VAR MI, GELECEK Mİ?

Basında çıkan ve Akaryakıt temsilcileri tarafından yapılan açıklamalara dayanan haberlere göre bu gede yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzin litre başına indirim geliyor.

DEV İNDİRİM YOLDA

Yapılan açıklamalara göre bu gece yarısında geçerli olacak şekilde benzinin litre başına 32 kuruş indirim gelecek! Son zamanlarda peş peşe gelen zam haberlerisoncundabaşkent Ankara’da benzinin litre başına olan fiyatı 6,97 Türk lirasına gelmişti. İstanbul’da ise 7 Türk lirası bandı aşılmış ve litre başına fiyat 7,03 Türk lirası olmuştu. İzmir’de ise yine Ankara gibi litre başına fiyat 6,97 Türk lirasıydı. Bu gece yarısından itibaren yapılacak 32 kuruşluk dev indirim ile birlikte litre başına lan fiyatlar da düşecek! Yeni liste ise şu şekilde olacak;

Ankara’da benzinin litre başına fiyatı 6,65 Türk lirasına gerilecek

İstanbul’da ise 7 bandından düşülerek 6,71 Türk lirası olacak

İzmir’de ise yine fiyatlar 6,65 Türk lirasına düşecek

MOTORİN FİYATLARI

Motorin fiyatlarındaki düşüş ve yükselişe dair ise henüz gerekli makamlardan net bir açıklama gelmedi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı