Devletten Başvuru Yapan Herkese Hibe Kredi Desteği Geliyor! Son Başvuru Tarihini kaçırmayın!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devletten Başvuru Yapan Herkese Hibe Kredi Desteği Geliyor! Son Başvuru Tarihini kaçırmayın!

GÜNDEM

9 Aralık 2020 Çarşamba 18:00:18

Son Güncelleme: 09/12/2020 18:00:36

Devletten Başvuru Yapan Herkese Hibe Kredi Desteği Geliyor! Son Başvuru Tarihini kaçırmayın!

Vatandaşlarımız tarafından beklenen destek geldi. Vatandaşlarımız tarafından beklenen hibe desteği geldi. Başvuran herkese hibe desteği!  Aralık ayı son gün! Başvurular başladı. Vatandaşlarımız tarafından korona virüs ile birlikte oldukça ekonomik sıkıntı yaşanmaya başladı.

Bununla birlikte de vatandaşlarımız gelebilecek olan her türlü ekonomik sıkıntı ile mücadele edebilmek için devletten desteklerini bekliyorlardı. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan Vatandaşlarımızın her kesimi gelen ekonomik sıkıntılar ile mücadele etse bile bazı kesimden vatandaşlarımız için bu süreç daha zorlu geçmiştir. Vatandaşlarımız özellikle kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımız için devletimiz her daim gelecek olan desteklerden faydalanmak istiyorlar. Vatandaşlarımız tarafından devletin kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımız için yaptığı destek projeleri nelerdir? Yapılan destek projeleri hangi illeri kapsar ve kimler başvuru yapabilir? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımızdan araştıran ve merak edenler için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

DEVLET HİBE KREDİ DESTEĞİ

Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte oldukça çeşitli sıkıntıları yaşamışlardır. Bu sıkıntılar vatandaşlarımız için birlikte yaşanmıştır. Başta işsizlik olmak üzere vatandaşlarımız ekonomik sıkıntıların çoğunu aynı anda yaşamışlardır. Vatandaşlarımız için gelen sıkıntılardan en büyüğü ise diğer sıkıntılara da etki eden işsizlik olmuştur. Vatandaşlarımız işsiz kaldıkları için geçim sıkıntısı çekmiştir. İşsizlik sıkıntısını maddi açıdan para sıkıntısını her kesimden vatandaşımız yaşamıştır. Bunun sebebi ise piyasada dengeler değişmiştir. Vatandaşlarımız arasından büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız istihdam edecek alanlar bulmamışlardır. Bununla birlikte de kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız ise de yine kalkınma ve gelişme açısından zor durumda kalmışlar. Devletten destek beklemektedirler. Vatandaşlarımız devlet tarafından yapılacak olan hibe destekleri için bekliyorlar.

Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte gelen ekonomik sıkıntılardan oldukça etkilenmişlerdir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız ekonomik bütçe krizleri yaşamışlardır. Ekonomik bütçe krizleri yaşayan vatandaşlarımız için de devletimiz her daim desteklerini esirgememiştir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız gelecek olan yeni projeler için bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araştırmalar tüm hızıyla devam ediyor. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN), “Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı” ilanı verdi. Vatandaşlarımız da verilen ilan üzerine araştırmalara başladılar. Verilen ilana göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, katma değerli ürünlerin, yenilikçi uygulamaların ve örgütlenmenin yaygınlaştırılması, kırsal turizme yönelik destinasyonların oluşturulması için üretilecek projelere hibe desteği sağlanacak. Desteğe son başvuru tarihi 31 Aralık olarak açıklandı.

T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, 2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında, “Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı” ilanında bulundu. Bununla birlikte de vatandaşlarımız bu destekten yararlanmak istediler. Vatandaşlarımız yapılacak olan destekleri bekliyorlar.Program hakkında açıklamalarda bulunan ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, 2010 yılından beri bölge illerinin kalkınması için çeşitli hibe destekleri verdiklerini, 10 yıldır verilen desteklerin cari fiyatlarla 300 milyon lirayı aştığını, bölgedeki toplam yatırım tutarının ise 550 milyon lirayı bulduğunu açıkladı. Kilci tarafından yapılan açıklamalarda, programda birkaç önceliklerinin olduğu belirtildi.

Hibe desteği açıklaması geldi!

Kilci açıklamalarında, “Bunların başında, özellikle kırsal alanda tarım ve hayvancılık odaklı kadın örgütlenmesinin artırılması, kooperatifleşmenin desteklenerek kurumsal yapılara kavuşturulması geliyor. Ata tohumlarının geliştirilmesini de önemsiyoruz. Ülkemizde binlerce yerel ata tohumu var. Bunların tekrar ortaya çıkarılması ve kaybedilmemesi, bunlar için gerekli pazarlama ağlarının kurulması, üretim, paketleme ve çiftçiyle buluşturma ağlarının kurulması bir diğer önceliğimiz.” şeklinde konuştu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı