Devlet pandemi desteği ile ilgili son açıklamalar yapıldı! Anında başvurular ile 1000 liraya sahip olmak için bu haberi kaçırmayın
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devlet pandemi desteği ile ilgili son açıklamalar yapıldı! Anında başvurular ile 1000 liraya sahip olmak için bu haberi kaçırmayın

GÜNDEM

8 Ekim 2020 Perşembe 11:30:19

Son Güncelleme: 08/10/2020 03:24:57

Devlet pandemi desteği ile ilgili son açıklamalar yapıldı! Anında başvurular ile 1000 liraya sahip olmak için bu haberi kaçırmayın

Korona virüs salgını çıktığından beri oluşturulan yardım paketleri pek çok haneye ulaşarak fayda sağladığı diyebiliriz. Özellikle işten çıkarmaların arttığı ve kişilerin gelir elde etmekte zorlandığı bu zor günlerde en büyük sıkıntı ekonomik sorunlar oluyor. Hal böyle olunca da haneler geçim sıkıntısı ve salgın ile mücadele etmek durumunda kalıyor.

Korona virüs salgını çıktığından beri oluşturulan yardım paketleri pek çok haneye ulaşarak fayda sağladığı diyebiliriz. Özellikle işten çıkarmaların arttığı ve kişilerin gelir elde etmekte zorlandığı bu zor günlerde en büyük sıkıntı ekonomik sorunlar oluyor. Hal böyle olunca da haneler geçim sıkıntısı ve salgın ile mücadele etmek durumunda kalıyor. Devlet ise bu hanelere özel olarak pandemi destekleri hazırlıyor. Pandemi destekleri sayesinde de ilgili tespit edilen kişiler aylık 1000 lira destek tutarına sahip oluyor. Herhangi bir geri ödemesi bulunmayan bu yardım sayesinde bütün ekonomik sorunlar ortadan kalıyor.

Mart ayında başlatılan pandemi destekleri ise bugüne kadar 3 faz şekilde dağıtıldı. Normalleşme döneminde de başvurular dahilinde gerçekleşen desteğin geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklaması yapıldı. İlgili Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ise yeniden 1000 lira dağıtımlarının yapılacağı söyleniyor. Ülke genelinde büyük çaplı olarak yürütülen pandemi desteklerinin tekrardan dağıtılmaya başlanacağı ve vatandaşlara destek olunacağı bildiriliyor. Birçok kişi için sevindirici haber olan pandemi destekleri önümüzdeki dönemde tekrardan dağıtılacaktır diyebiliriz. Muhtaçlık sınırı altında gelir seviyesine sahip olan hanelerin sahip olabildiği bu pandemi desteği kişilerin bu zor günlerde geçim sıkıntısı çekmemesini ve ilgili ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlıyor. Böylelikle de herhangi bir maddi sıkıntı ortaya çıkmıyor. 1000 lira destek paketi için de şu şekilde detaylar bildiriliyor.

PANDEMİ DESTEĞİ İÇİN KOŞULLAR NELERDİR?

Pandemi desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle koşul olarak muhtaçlık sınırı altında olması gerekiyor. Bu sınır ise asgari ücretin üçte biri esas alınarak ortaya çıkıyor. Şöyle ki hane içerisinde aylık olarak giren bütün gelirin kişi başına bölünmesiyle ortaya çıkan tutar 701 lirayı geçmemesi gerekiyor. Asgari ücretin üçte biri olan bu tutarı geçtiği takdirde ise pandemi desteği alınamıyor. Geçmeyen kişiler ise başvuru yaparak 1000 lira destek tutarına sahip olabiliyor. Bunun yanında her haneden sadece 1 kişinin başvuru yapması talep ediliyor. Hane başı birden fazla başvurular ise işleme alınmıyor. Bu konuda yapılacak olan herhangi bir aykırı uygulamada ise cezai işlemler söz konusu oluyor.

2 MİLYAR LİRA KAYNAK TÜKENİYOR

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ise bu yıl pandemi destekleri için oldukça büyük bir kaynağın tükendiği dile getiriliyor. Genel olarak toplanan bağışlarla birlikte 2 milyar liraya ulaşan kaynağın hane başına 1000 lira destek dağıtımları ile birlikte bitmeye yakın olduğu söyleniyor. Önümüzdeki dönemde de tekrardan bir dağıtım yapılması planlanırken birçok kişi başvurular ile ilgili soruların cevaplarını merak ediyor. 4. Faz şekilde gerçekleşecek olan pandemi desteklerinin ne zaman gerçekleşeceği ve yapılacağı ise halen merak konusudur diyebiliriz.

PANDEMİ DESTEKLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

Devlet tarafından oluşturulan pandemi desteklerinin kimler tarafından alınabildiği sorusuna yanıt olarak şu şekilde cevap verilebiliyor. Öncelikle pandemi desteklerine başvurularda kişilerin maddi durumları göz önüne alınıyor. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve geliri olmayan kişilerin öncelikli olarak yardım tutarlarından faydalanabildiğini söyleyebiliriz. Genel olarak yaşlıların ve engelli vatandaşların aldığı bu tutarlar işsiz vatandaşlar için de alınabiliyor. Başvurular dahilinde gerçekleşen dağıtımların öncelikle ciddi anlamda maddi sıkıntı çeken hanelere ve daha sonrasında da diğer başvuru yapan hanelere iletildiği bildiriliyor. Başvurular ise T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde gerçekleşerek gönderiliyor. Böylelikle de sistemde herhangi bir sorun çıkmayarak herkesin başvurusu alınabiliyor diyebiliriz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı