Devlet Başvuru Yapan Herkese 2300 TL Sosyal Yardım Yapacak! Herkes Faydalanabilecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Devlet Başvuru Yapan Herkese 2300 TL Sosyal Yardım Yapacak! Herkes Faydalanabilecek

GÜNDEM

14 Ağustos 2020 Cuma 14:10:44

Son Güncelleme: 14/08/2020 13:41:12

Devlet Başvuru Yapan Herkese 2300 TL Sosyal Yardım Yapacak! Herkes Faydalanabilecek

2020 yılında Devletten ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardımlar ödenmeye devam ediyor. 2020 yılı Devlet yardımları arasında en çok araştırılan yardımların başında ise kira yardımı geliyor. Kentsel dönüşüm nedeniyle evsiz kalan vatandaşlara Devletten kira yardımı yapılıyor.

2020 yılında Devletten ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardımlar ödenmeye devam ediyor. 2020 yılı Devlet yardımları arasında en çok araştırılan yardımların başında ise kira yardımı geliyor. Kentsel dönüşüm nedeniyle evsiz kalan vatandaşlara Devletten kira yardımı yapılıyor. Kira yardımında, kentsel dönüşüme tâbi vatandaşlara daha çok öncelik hakkı veriliyor. Diğer taraftan ihtiyaç sahibi vatandaşlara da 2300 TL’ye kadar sosyal yardım ödemesi gerçekleştiriliyor. Tüm detaylar haberimizde sizlerle…

2020 yılında Devlet Koronavirüs pandemisiyle mücadele çerçevesinde birçok yeni sosyal yardımı devreye almışken, geçmiş dönemden bugüne ödenen sosyal yardımlar da kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu zorlu günlerde vatandaşlar tarafından araştırılan sosyal yardımların başında ise kira yardımı gelmektedir. Kira yardımları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere kira yardımlarının yanı sıra Evi kentsel dönüşüme giren vatandaşlara da kira yardım ödemesi yapılmaktadır. Peki Kira yardımı nedir? 2020 yılı Kira yardımı kaç tl? Başvuru nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizin devamında sizler için hazırladık.,

Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de hissedilen Koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca vatandaş ekonomik olarak sıkıntı yaşarken ücretsiz izne çıkarılan, kısa çalışmaya geçilen iş yerlerinde çalışan işçiler başta olmak üzere pek çok vatandaş kira ödemesi konusunda sıkıntı yaşadı. Bu süreçte mağduriyet yaşayan vatandaşlar, kira yardımları için araştırmalara başladı. Devlet kira yardımı veriyor mu? Sorusu soruldu. Bilindiği üzere Devlet tarafından verilen sosyal yardımlar, Pandemi öncesi de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktaydı. Bu yardımlardan biri de kira yardımıdır. Kira yardımı, ihtiyaç sahibi ailelere ve evi kentsel dönüşüme giren ev sahibi ve kiracılara ödenmektedir. Devlet, her ay düzenli olarak 2300 TL’ye kadar kira yardım ödemesi gerçekleştirmektedir.

2020 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI!

2020 yılında Kentsel dönüşüm nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen kira yardımları, en düşük 715 TL iken en yüksek 2.300 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ayrıca sınırlı ayni hak sahiplerine defeaten yani tek seferlik 5.750 TL’ye kadar ödeme de gerçekleştirilmektedir. Kentsel dönüşüme tâbi evi nedeniyle sorun yaşayan ailelere 2020 kentsel dönüşüm kira yardımı ödemeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. E-Devlet üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira yardımı başvurusu yapılabilmektedir.

KİRA YARDIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU EVRAKLARI

Kira yardımına başvurabilmek için gerekli belgeler; Başvuru dilekçesi, Başvuru sahibinin tüzel kişi olması halinde firmayı temsil yetkisine sahip kişiye ait imza sirküleri, Riskli yapının tahliye edildiğine dair Adres Bilgileri Raporu veya ilgili belediyesinden alınacak yazı, Tapu belgesi ve Güncel Taşınmaz Kaydı, Riskli yapının yıkım bilgisinin A.R.A.A.D. Bilgi Sistemine girilmiş olması, Hak sahibine/vekiline ait T.C. Ziraat Bankası A.Ş. vadesiz TL hesap cüzdanı fotokopisidir. Bu belgelerle birlikte Kira yardımı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL NEREDEN YAPILIR?

Kira yardımı başvurusunu, yukarıdaki belgelerinizi hazırlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il-ilçe müdürlüklerine bizzat müracaat ederek yahut E-Devlet üzerinden online ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı