Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Esnafa Ne Kadar Kira Desteği Verilecek?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Esnafa Ne Kadar Kira Desteği Verilecek?

GÜNDEM

17 Aralık 2020 Perşembe 19:31:35

Son Güncelleme: 17/12/2020 19:32:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Esnafa Ne Kadar Kira Desteği Verilecek?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs destekleri kapsamında esnafa verilecek vergi ve kira yardımlarının detaylarını açıkladı. İş yeri kira olan esnaflara üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 TL, diğer illerde de 500 lira kira desteği yapacaklarını duyurdu.

Vatandaşlar tarafından merakla beklenen “Yılbaşında sokağa çıkma yasağı hangi günler?” sorusu da nihayet cevap buldu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen son dakika açıklamalarının detayları…

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlar tarafından sıkça merak edilen soruları da yanıtladı.

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?
Milyonlarca vatandaş tarafından sıkça araştırılan yılbaşında sokağa çıkma sınırlamasının da detayları belli oldu. Erdoğan, sokağa çıkma sınırlamasının 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşlarımdan ekonomi yönetimimize güvenmelerini istiyorum
Türkiye’de küresel ekonomide belki de iktisat tarihine geçebilecek bir dönem yaşandığını belirten Erdoğan, ülke ekonomisinin her türlü zorlu teste, yeni gelişen fırsatlara ve farklı senaryolara karşı hazırlıklı durumda olduğunun altını çizerek vatandaşlardan müsterih olmalarını, kendilerine ve Türkiye’nin ekonomi yönetimine güvenmelerini istedi. İşsizlik rakamlarının gittikçe düştüğüne dikkat çekerek, gençler ve kadınlar öncelikli olmak üzere her kesimin istihdam oranlarını çok daha yukarı seviyelere çekecek politikalara öncelik vereceklerini dile getirdi.

ESNAFA VERGİ VE KİRA DESTEĞİ MÜJDESİ
Esnafa kira ve gelir kaybı desteği için hazırlıklara başladıklarını açıklayan Erdoğan, iş yeri kira olan esnafa üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 TL, diğer illerde de 500 TL kira desteği yapılacağının müjdesini verdi. Ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplam 3 ilyar 718 milyon liralık desteği esnafımıza sunduklarını belirtti.

YENİ EKONOMİK DÜZENLEMELER
• Gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranının uygulama süresi yıl sonuna kadar yüzde 20’den 10’a indirilmişti. Bugün yapılan açıklamayla birlikte bu süre 1 Haziran’a kadar uzatıldı.
• İş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranı yüzde 18’den yüzde 8’e kadar indirilmişti. Bu indirim 1 Haziran 2021 tarihine kadar yüzde 8 olarak uygulanmaya devam edecek.
• Konaklamadan yeme içmeye, yolcu taşımacılığından bakım onarıma birçok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin süresi 1 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.
• 3 ay süreyle 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan kesime, ayda 1000 lira destek ödemesi yapılacak.
• Vazife malulü sağlık çalışanlarının aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocukları için eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaklar.

AB’YE SESLENDİ
Ülkemizin AB’den yaptırım değil, yıllardır geciktirilen tam üyelik sözünü yerini getirmesini ve terör örgütlerine ve Türkiye ile hesabı olan güçlere karşı verilen mücadelede destek beklediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm ülkemizin ve dünyanın huzuru, refahı ve esenliği için mücadele ettiklerini söyledi. Ancak bu durumun ülke ve millet olarak hakkımızın, hukukumuzun, egemenliğimizin çiğnenmesi karşısında sessiz kalınacağı anlamına gelmediğini vurguladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı