CİMER Uyardı Binlerce Kişi Tuzağa Düştü! Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alırken Dolandırılmayın! - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

CİMER Uyardı Binlerce Kişi Tuzağa Düştü! Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alırken Dolandırılmayın!

GÜNDEM

18 Temmuz 2020 Cumartesi 14:03:31

CİMER Uyardı Binlerce Kişi Tuzağa Düştü! Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alırken Dolandırılmayın!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kartı aidat kararı verdi, dolandırıcılar yeniden gün yüzüne çıktı! Özellikle de Koronavirüs pandemisi döneminde başta sosyal medya olmak üzere pek çok mecrada vatandaşın paralarına göz diken dolandırıcılar bu kez de kirli emellerine sahte e-Devlet süsü vererek kurdukları tuzaklarla ulaştı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kartı aidat kararı verdi, dolandırıcılar yeniden gün yüzüne çıktı! Özellikle de Koronavirüs pandemisi döneminde başta sosyal medya olmak üzere pek çok mecrada vatandaşın paralarına göz diken dolandırıcılar bu kez de kirli emellerine sahte e-Devlet süsü vererek kurdukları tuzaklarla ulaştı! Vatandaşın kredi kartı aidat ödemelerini geri almak için başvuruda bulunduğu online siteleri tıpkısının aynısı kopyalayan ve sahte siteler üzerinden dolandırıcılık yapan şahıslara karşı CİMER’den de uyarı mesajı yayınlanıştı! E-Devle kredi kartı iade ve Cimer kredi kartı aidat sorgulama linkleri gibi sahte ve dolandırıcılık içerikli platformlarla banka hesaplarını boşaltan dolandırıcılar binlerce kişiyi mağdur etti! Haberin detayları sizlerle…

Son dönemde özellikle de Koronavirüs pandemisinden dolayı pek çok vatandaş kredi kartı aidat iadesi, sosyal yardım başvurusu, kredi kartı borç ödeme vb. birçok işlemini internet üzerinden online olarak gerçekleştiriyor. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar ise kötü emellerini sanal ortama taşımış durumda. Özellikle son dönemde kredi kartı kullanıcılarının pek çoğu, kredi kartı aidat iadesi için başvuru yapmak istediklerinde, sahte ve dolandırıcı sitelerle karşılaşıyor. Pek çok kişinin aklına bile gelmeyecek bir yöntemle tuzak hazırlayan dolandırıcılar tam da bu noktada, kredi kartı aidatlarını geri almak isteyen vatandaşların kredi kartı ve banka bilgilerine ulaşarak hesaplarını boşaltıyor! Daha önce konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) de bir mesaj yayınlayarak bu tip dolandırıcılara karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istemişti.

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZİ ÇALDIRMAYIN!

Son dönemde artan internet dolandırıcılıklarına ilişkin Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu da açıklamalarda bulundu. Akkoyunlu, siber korsan ve dolandırıcılar, kamu kurumlarının web sitelerini ve içeriklerini benzer şekilde kopyalayarak sahte siteler ürettiğine dikkat çekerek, dolandırıcıların bu konuda bir hayli maharetli olduklarını da dile getirdi. Tıpkısının aynısı şeklinde kopyalanan siteler dolandırıcıların en büyük tuzakları oluyor. Vatandaşa bu noktada büyük iş düşüyor.

SOSYAL MEDYADA VATANDAŞI ‘AĞA’ DÜŞÜRÜYORLAR

Banka ve Kamu kurumlarının hiçbiri sosyal medya platformları üzerinden kredi kartı aidat iadesi ve reklamı gerçekleştirmemektedir. Bu nedenle birçok sosyal mecrada gezerken karşınıza çıkan ve ilk bakışta ilginizi çeken bu tür dolandırıcı sitelere ve linklere tıklamamanız gerekiyor.

Bu sahte link ve sitelere giriş yapmanız ve kredi-banka kartı bilgilerinizi girmeniz halinde, sizin inanamayacağınız kısa bir süre içerisinde tüm banka hesaplarınız boşaltılıyor ve kredi kartı limitleriniz üzerinden borçlandırılıyorsunuz. Bu tür risklere karşı sitelerin iyice incelenmesi, site adreslerinin tam anlamıyla kontrol edilmesi ve gerekli görüldüğü hallerde polise haber vermek büyük önem taşıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı