Çiftçi Destek Ödemeleri Başladı mı? Çiftçiye Ödeme Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Çiftçi Destek Ödemeleri Başladı mı? Çiftçiye Ödeme Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih

GÜNDEM

2 Temmuz 2020 Perşembe 15:48:47

Çiftçi Destek Ödemeleri Başladı mı? Çiftçiye Ödeme Ne Zaman Yatacak? İşte Tarih

Devlet tarafından her yıl çiftçileri üretim konusunda desteklemek adına yapılan çiftçi destek ödemeleri başladı mı? Binlerce vatandaş tarafından araştırılan sorunun yanıtı Bakan Pakdemirli’ye soruldu. Çiftçi ödemeleri 2020 yılında ne zaman yapılacak?

Devlet tarafından her yıl çiftçileri üretim konusunda desteklemek adına yapılan çiftçi destek ödemeleri başladı mı? Binlerce vatandaş tarafından araştırılan sorunun yanıtı Bakan Pakdemirli’ye soruldu. Çiftçi ödemeleri 2020 yılında ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtı cevap buldu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çiftçilere yapılacak ödemelerle ilgili takvim bilgisini paylaştı. Bakan Pakdemirli binlerce çiftçiye milyonlarca liralık ödemeyle ilgili müjdeyi verdi! Detaylar haberimizde sizlerle…

2020 yılında Çiftçi ödemeleriyle ilgili araştırmalar sürüyor. Binlerce çiftçi ve vatandaş, Çiftçi ödemeleri ne zaman yatırılacak? Çiftçi ödemeleri başladı mı? Gibi sorulara yanıt arıyor. Tüm bu sorular yanıt buldu. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 2020 yılında çiftçi ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, Çay budama tazminatı desteğinden Uzanan Eller destek projelerine kadar toplam 7 alanda daha üreticiye, çiftçi destek ödemeleri kapsamında ödemelerle ilgili müjdeli haberi verdi! Binlerce çiftçiye, Haziran ayı içerisinde destek ödemeleri ödenmeye başladı.

ÇİFTÇİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK? BAKAN AÇIKLADI!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada, çiftçilere toplamda 7 alanda, 294 milyon 243 bin TL’lik ödeme yapılacağı, ödemelerin de Haziran ayı içerisinde, 26 Haziran Cuma saat 18:00’dan itibaren hesaplara yatmaya başlanacağı duyuruldu. Bakan Pakdemirli tarafından verilen müjdeyle birlikte binlerce çiftçi 294 milyon 243 bin TL tutarında nakit desteği ceplerine koymuş oldu.

Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada “Çay Budama Tazminatı Desteği kapsamında 256 milyon 370 bin lira, Hayvan Hastalıkları Tazminatı kapsamında 628 yetiştiriciye 27 milyon 500 bin lira, Geleneksel Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Desteği olarak 422 çiftçiye 1 milyon 500 bin lira, Toprak Analizi Desteği olarak 1 milyon lira, Kırsal Kalkınma Desteği kapsamında 52 projeye 7 milyon 300 bin lira, Uzman Eller Projesi kapsamında 2 projeye 200 bin lira ve Organik Arıcılık Desteği kapsamında da 243 üreticiye 373 bin lira bugün saat 18.00 itibariyle hesaplara aktarılacak” denildi.

ÇİFTÇİ ÖDEMELERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

2020 yılında çiftçi destek ödemeleri birçok alanda toplamda 294 milyon 243 bin TL tutarında destek olarak 26 Haziran Cuma günü hesaplara yatırıldı. Ancak 2020 yılında üretici ve çiftçi Devlet tarafından desteklenmeye devam edecek. Yeni çiftçi ödemeleriyle ilgili gelişmeleri bu sayfadan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bakan Pakdemirli, ilerleyen günlerde çiftçilere yönelik yeni müjdeli destek haberlerine dair açıklamalarda bulunabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı