Çalışan Anneler İçin Müjdeli Haber! 6 Yıl Erken Emeklilik müjdesi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Çalışan Anneler İçin Müjdeli Haber! 6 Yıl Erken Emeklilik müjdesi

GÜNDEM

8 Aralık 2020 Salı 23:08:57

Son Güncelleme: 08/12/2020 23:08:25

Çalışan Anneler İçin Müjdeli Haber! 6 Yıl Erken Emeklilik müjdesi

Çalışan anneler için günümüzde pek çok fırsat sunulmasıyla beraber en önemli fırsatlar arasında erken emeklilik olanağı bulunmaktadır. Çalışan annelerin yararlanabileceği önemli avantajlar sunulmaya devam etmesinin ardından milyonlarca vatandaşımız büyük fırsatları değerlendirme hakkına sahip olabilecektir.

Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile beraber erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber sonunda geldi. 4A, 4B ya da 4C sigorta kapsamlarında çalışma hayatını sürdürmeye devam eden vatandaşlarımız için 6 yıl erken emekli olma olanağı sunulmaya başlamasının ardından detaylar araştırılmaya başlanmış bulunmaktadır. Doğum yapan anneler için 6 yıl erken emeklilik fırsatı sunuluyor. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Çalışan annelere özel olarak tasarlanan yeni yasa kapsamında büyük avantaj sunulmaya başlamış bulunmaktadır. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler ile beraber bir kadın doğum öncesinde sigortalı olarak çalışması durumunda hem doğumundan hem de doğumundan sonra izin kullanma hakkına sahip olabilmektedir. Bu durumda emekli olabilmesi için bir çocuk için çalışan kadınlara 2 yıl daha erken emekli olma olanağı sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için birbirinden farklı olanaklar gün yüzüne çıkmasının hemen ardından pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirerek erken emeklilik hayallerini gerçekleştirebilecek.

DOĞUM BORÇLANMASI İLE ERKEN EMEKLİLİK!

Doğum borçlanması ile çalışan anneler erken emekli olma hayallerini gerçekleştirerek gündemimizde ki yerini almaktadır. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile beraber sigorta başlangıcınızın doğumdan önce olması en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda Kamu personeli ya da kendi iş yerlerinde çalışan kadınlar bu durumu doğumdan önce kesinlikle belgelemeleri gerekmektedir. Doğum borçlanmasından yararlanan bireylerin genellikle doğumdan sonra prim ödemelerinin yapılmaması gerekmektedir. Doğum borçlanması süre zarfında kesinlikle çocuğun sağ olması da diğer en önemli şartlar arasında bulunmaktadır.

Doğum borçlanmasının yararlanan vatandaşlarımız için sunulan olanaklar ile beraber staj için yapılan sigorta başlangıcı emeklilik için kesinlikle geçirli olmamaktadır. Böylelikle borçlanmadan sonra bu tarih temel olarak hesaplanması önemli unsurlar arasında ön plana çıkmaktadır. Doğum borçlanması ve bunun gibi pek çok olanağın bir araya gelmesiyle beraber vatandaşlarımız her bir çocuk için 2 yıl erken emekli olma olanağına sahip olabilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda 3 çocuk annesi 6 yıl erken emeli olma fırsatını elde edebilecektir.

DOĞUM BORÇLANMASI İÇİN BAŞVURULAR!

Doğum borçlanmasından yararlanarak 6 yıl erken emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için başvuru süreci merak içerisinde araştırılıyor. Kamu da görev alan, SGK sigorta primleri genel müdürlüğü Kamu görevlileri daire başkanlığına borçlanma dilekçesiyle başvuruda bulunarak doğum borçlanması sağlanabilir.

Aynı zamanda belirlenen önemli unsurlar kapsamında doğum borçlanmasından yararlanacak bireylerin iş yerinden herhangi bir belge almasına gerek olmamaktadır. Nüfus cüzdanınız ile hemen başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve erken emekli olma hayallerinizi yerini getirebilirsiniz. On binlerce vatandaşımızın faydalanabileceği bu olanaklar sayesinde başvuru işlemlerinizi anında gerçekleştirerek emeklilik fırsatını bulabilirsiniz.

DOĞUM BORÇLANMASI İÇİN YAPILAN ÖDEMELER!

Doğum borçlanmalarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız tarafından merak edilen bir diğer konu ise ne kadar ödeme yapılacağıdır. Doğum borçlanma fırsatlarını değerlendirmek isteyen bireyler öncelikle yapacakları ödemeler devlet tarafından belirlenmesi ile beraber bu ödemelerin yapılması ön görülmektedir.

  • Bir aylık doğum borçlanma ücreti; 941,76TL
  • Bir yıllık doğum borçlanma ücreti; 11.301,12TL
  • İki yıllık doğum borçlanma ücreti; 22.602,24TL olarak belirlenmiştir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı