Bütün Annelere 100 Euro Devlet Desteği geldi! E- Devlet Üzerinden Başvuru Başladı! - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bütün Annelere 100 Euro Devlet Desteği geldi! E- Devlet Üzerinden Başvuru Başladı!

GÜNDEM

7 Kasım 2020 Cumartesi 20:20:17

Son Güncelleme: 07/11/2020 20:20:49

Bütün Annelere 100 Euro Devlet Desteği geldi! E- Devlet Üzerinden Başvuru Başladı!

2019 yılında başlayan çalışan çalışmayan annelere devlet desteği uygulamasında yeni dönem başladır. E- Devlet üzerinden yapılacak olan başvurular alınmaya başlandı. 2020 dönemi ile ilgili olarak başlatılan yeni çalışan çalışmayan annelere 100 Euro devlet desteğinde ise yeni düzenlemeye gidildi.

2019 yılında başlayan çalışan çalışmayan annelere devlet desteği uygulamasında yeni dönem başladır. E- Devlet üzerinden yapılacak olan başvurular alınmaya başlandı. 2020 dönemi ile ilgili olarak başlatılan yeni çalışan çalışmayan annelere 100 Euro devlet desteğinde ise yeni düzenlemeye gidildi.

Çalışmayan Anneler Ödeme!

2019 yılında başlayarak devam eden ve belli pilot bölgeler ile destek verilen uygulamalar 2020 yılı ile devam etmekte. Yeni düzenlemelere göre ise 2020 yılında yapılacak olan başvurulara çalışan anneler dâhil olmayacak.

2020 yılı ile ilgili olarak gerçekleştirilen yeni düzenleme ile beraber 100 Euro olan devlet desteği uygulaması çalışmayan annelere ödenecek.

Son dakika haberi olarak yer alan bilgilere göre yeni düzenleme çalışan anneleri üzdü. Korona virüs günlerinde çalışan annelerin de yapabileceği fakat yeni düzenlemedeki şartlarda uygulamanın sadece çalışmayan annelere özel olarak sunulacağı bildirildi.

100 Euro Yardım Nedir?

Çalışan çalışmayan annelere yapılan aylık ödeme uygulaması Devlet destekli yasal bir uygulama olmamak ile beraber AB projesidir. Avrupa Birliği ortak kararı ile finanse edilmekte olan 100 Euro tutarındaki destek SGK tarafından mali destek olarak sunuluyor. Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla İstihdamın Desteklenmesi Projesi, adı ile bilinen uygulama 2020 yılında da açıldı.

100 Euro Yardım Nasıl Alınır?

Çalışmayan annelere özel olarak sunulan 100 Euro devlet desteği projesine katılmak için öncelikle E- devlet üzerinden başvurunun yapılması gerekiyor. Başvurunun yapılması için ise bazı şartlar aranmaktadır.

100 Euro desteği almak için 0-60 aylık çocuğunuzun olması gerekir. Bunun yanı sıra pilot iller olan Ankara, Bursa, Elâzığ, Malatya, İzmir İstanbul ve Antalya illerinden birinden ikame etmeniz gerekir. Bu iller dışında ikamet edenler ya da part time olarak çalışan anneler de bu hizmetten yararlanmak için başvuruda şu anda bulunamayacaklar.

100 Euro desteği almak için aynı zamanda SSK kapsamında bir yerde çalmıyor olunması da şart koşuldu.

Kaç Kişi Destekten Yararlanabilecek?

100 Euro olarak ifade edilen Avrupa Birliği ortak kararlı finansal destek uygulaması ile ilgili olarak yapılan açıklamalara göre toplamda 10500 anne destekten yararlanacak. İstanbul ilinde 3250 anne başta olmak üzere 1500 anne Ankara, 750 anne Malatya, 500 anne Elazığ, 1250 anne Bursa, 1500 anne Antalya ve 1500 anne de İzmir olarak açıklandı.

Gerçekleştirilecek olan başvuru sonrasında bilgilere göre çalışmayan anneler sadece pilot iller bazında 650 TL olarak belirlenen aylık yardımı alabilecekler.

Başvurunun kesilmesi ise çocuğun 72 aylık olması ile beraber gerçekleşiyor. Diğer illere yapılacak olan destek uygulaması ise ilerleyen dönemde yer alarak gene e- devlet üzerinden yapılacak olan başvuru ile gerçekleşeceği de gelen haberler arasında yer aldı.

100 Euro Yardım Başvurusu Nereye Yapılacak?

0-60 aylık çocuğu olan ve çalışmayan annelere özel olarak yapılan Avrupa Birliği finansal destekli uygulama belli iller için başladı. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya ve İzmir gibi illerinde yer aldığı pilot bölgelerde Elâzığ, Malatya ve bursa da yer alıyor. Bu illerde ikamet edip çalışmayan ve de 0-60 aylık çocuğu olan tüm annelere yapılacak olan uygulamada ikamet adresi son derece önem taşımakta. Diğer illere dair olarak yapılacak olan destek uygulaması ise ilerleyen zamanlarda yapılacak.

100 Euro destekten yararlanmak isteyen çalışmayan anneler yardımdan yararlanmak için  http://www.turkiye.gov.tr/kurumsalcocuk yazarak sonrasında karşınıza çıkan formu doldurarak onaylamaları gerekir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

  1. Zühdiye ilan

    18 Ağustos 2020 at 23:18

    Yardım başvurusu ihtiyaçım var iki çocuk annesi ve yardım başvurusu çok ihtiyacım var çok mağdurum eşim evden kaçtı 100 euro ihtiyacım var

  2. Şerife Ertaş

    23 Ağustos 2020 at 13:29

    kiradayız 2 erkek evladım var ben ve eşim çalışmıyoruz yardımcı olurmusunuz bu aylık maaşa ihtiyacım var

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı