Bill Gates: Sonbaharda salgın daha da kötüleşecek!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bill Gates: Sonbaharda salgın daha da kötüleşecek!

GÜNDEM

28 Haziran 2020 Pazar 15:32:12

Bill Gates: Sonbaharda salgın daha da kötüleşecek!

Dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgınını yorumladı. 2015 yılında yaptığı açıklamada dünyanın büyük bir salgın hastalığa hazır olmadığını belirten ünlü iş adamı, salgının sonbaharda daha da kontrol edilemez bir hal alacağını ifade etti.

2015 yılında yaptığı konuşmada Bill Gates dünyamızın salgın bir hastalığa hazır olmadığını belirtmişti. Son yatığı konuşmada ise ünlü girişimci Amerika Birleşik Devletlerinin korona virüsü ile olan mücadele de başarısız olduğunu belirtti. Bill Gates sözlerine ne yazık ki davranışların ve virüse dair alınan önlemlerin yeterli olmadığı için vaka sayılarının hızlıca arttığını ve 21.yüzyıl için bu durumun utanç verici olduğunu aktardı.

Amerikalı üç çocuk babası ve evli girişimci Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zenginlerinden biri olarak bilinmekte. Bill Gates, yatığı açıklamalar da ülkesi olan Amerika Birleşik Devletlerinin krona virüsü olarak bilinen Kovid- ile olan mücadele de yetersiz kaldığını savunarak yönetimi sert şekilde eleştiri yağmuruna tuttu. Gates, halk davranışlarının yanlış ve virüs ile olan mücadele takibinin iyi olmadığını belirtti ve bu sepeler yüzünden vaka sayılarının hızlı bir şekilde tırmanmaya devam ettiği yorumunda bulundu. Ayrıca Gates sözlerine bu durumun utanç verici olduğunu belirterek devam etti. Salgına karşı verilen tekinin tam bir hayal kırıklığı olarak yorumlayan Bill Gates, salgının ön görülenden daha karamsar bir şekilde ilerlemeye devamettiğini açıkladı. Bill Gates, insanların maske takma ve karantina girme gibi basit ve temel konularda kararsız olduklarını ve bu güvenlik önlemlerinden kaçındıklarını belirtti.

‘İNSANLAR DURUMUN CİDDİYETİNİ ANLAMIYOR’

Ünlü iş adamı ve Microsoft kurucusu Bill Gates, Amerika Birleşik Devletlerini kast ederek bazı kesimlerin olaya çok daha muhafazakar bir şekilde yaklaştığını ve bazı kesimlerin ise korona virüs tehlikesini tamamen görmezden geldiğini belirtti. Gates, eyaletleri işaret ederek karantinaya karşı alınan önlemlerin gereğinden erken gevşetilmesiyle insanların evde kendilerini karantinaya almak ve maske takmak gibi konularda daha az istekli olduklarını belirtti. Ayrıca Bill Gates son olarak durumla ilgili korona virüsüne maruz kalmamış ya da maruz kalan birini tanımayan insanların durumu ciddiye almadıklarını belirtti.

SONBAHARDAKİ TEHLİKEYE İŞARET ETTİ

Bill Gates sonbahar aylarını işaret ederek salgının daha da kötüleşeceğini belirtti. Gates, şu an yaz aylarında olduğumuzu hatırlatarak bu avantajdan yararlandığımızı fakat sonbahar döneminde salgının çok daha kötü bir seviyeye geleceği uyarısında bulunarak bu davranışlar yüzünden gevşek davranılmaması gerektiğini savunarak ve tedbir almak için birçok sebebin olduğunun altını çizdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı