Bayram öncesi binlerce kişiye gıda yardımı yapılacak! İşte Başvuru yapılacak yer
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bayram öncesi binlerce kişiye gıda yardımı yapılacak! İşte Başvuru yapılacak yer

GÜNDEM

28 Haziran 2020 Pazar 14:29:52

Bayram öncesi binlerce kişiye gıda yardımı yapılacak! İşte Başvuru yapılacak yer

Kurban Bayramı öncesinde binlerce kişiye gıda yardımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde gıda yardımlarından faydalanabileceği ifade edildi. Vatandaşlarımızın acil gıda ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gıda yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin hemen başvuru yapması gerekecek.

Kurban Bayramı öncesinde binlerce kişiye gıda yardımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde gıda yardımlarından faydalanabileceği ifade edildi. Vatandaşlarımızın acil gıda ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gıda yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin hemen başvuru yapması gerekecek. Türkiye’de gıda yardımı konusunda ciddi adımlar atıldı, özellikle Korona virüs sonrasında yüz binlerce ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapıldı. Yapılan bu yardımlardan sonra pek çok vatandaşımız en azından gıda konusunda herhangi bir ihtiyaç duymadı. Hangi kurumlar bayramdan önce gıda yardımı sağlıyorlar? Gıda yardımı başvuruları nasıl yapılacak? Gıda yardımı almak için neler yapılabilir? Gıda yardımı başvurusu ile alakalı tüm ayrıntılar…

Türkiye’de mağdur olduğu için gıda ihtiyacı duyan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın tamamına gıda yardımı yapılacak. Yapılacak olan yardımlardan sonra eğer gerekiyorsa sürekliliği sağlanabilecek. Nakit yardımı olarak geçiş dönemde verilen paraların haricinde ekstra nakit para yardımı yapılacak. Gıda yardımı başvurusu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, nakit para yardımı ise Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yapılacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan bir aracı kurumdur. Ancak başvurular ayrı ayrı yapılacak. Gıda yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak dikkat etmesi gereken en önemli ayrıntı gıda yardımı başvurusu yapacakların mutlaka ihtiyaç sahibi olmaları gerektiğidir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konu ile alakalı yapmış olduğu açıklama sonucunda sadece gerçek ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılacağını aktardı. Eğer bir haneye gelir sağlanamıyorsa, uzun zamandır hane içerisinde çalışabilecek olan kişiler işsiz durumda ise gıda yardımları yapılıyor. Gıda yardımları kurum olarak sadece iki kurumdan yapılmaktadır. Belediyeler devletten ayriyeten vatandaşlara gıda yardımı yapmaktadır. Bu iki kurum tarafından sağlanan bu yardım ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların yapmaları gereken işlemler sırası ile şu şekildedir:

İKİ KURUM GIDA YARDIMI BAŞVURUSU ALIYOR!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gıda yardımı başvurusu sonrasında yapılan taleplerin yoğun olması ve sistemlerin kilitlenmesi üzerine Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne de vatandaşlarımızın gıda yardımı başvurusu yapabileceği ifade edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan gıda yardımı başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla sağlanır. Eğer gıda yardımı başvurusu yapacaksanız mutlaka öncelikle istenen bilgileri tamamlamalısınız. Bu yardım ödemelerinden faydalanmak için vatandaşların öncelikle başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru aşamasından sonra değerlendirme süreci oluyor.

KİMLERE GIDA YARDIMI YAPILACAK?

65 yaşın üzerinde olan ve herhangi bir geliri olmayan kişiler, asgari ücret ile geçinmek zorunda olan kişiler, 65 Yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlara sağlanıyor. Başvurular yine Vakıflar Genel Müdürlüğü birimlerine yapılıyor.

NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

Gıda yardımı başvurusu yapacak olan adayların mutlaka ilçelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına T.C. kimlik belgeleri ile beraber ziyaret ederek gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden herhangi bir şekilde gıda yardımı başvurusu alınmayacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı