Başkan uyardı: Bayram öncesi kesinlikle uzak durun
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Başkan uyardı: Bayram öncesi kesinlikle uzak durun

GÜNDEM

28 Temmuz 2020 Salı 23:12:10

Son Güncelleme: 28/07/2020 21:05:50

Başkan uyardı: Bayram öncesi kesinlikle uzak durun

TESK tarafından vatandaşları oldukça ilgilendiren paylaşımlar yapıldı. Vatandaşları bayram öncesi uyaran Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu merdiven altı üretimlerden bahsetti ve vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini anlattı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken tarafın her vatandaşımı ilgilendiren önemli açıklamalar yapıldı. Bayramlar gibi özel günlerde merdiven altı üretimlerin oldukça arttığını belirtti ve vatandaşlarımızı uyardı. Başkan Palandöken, bayram sofraları için sağlık ve hijyen koşullarından uzak yiyecek ve gıdalarla doldurmamamız için merdiven altı üretim yerlerinden uzak durulması gerektiğini aktardı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından Başkan Palandöken yazılı bir açıklama da paylaştı. Konu hakkında düşünceleri ve yapılan uyarıları aktaran Başkan Palandöken, yazılı açıklama da insan sağlığı ile oynayan, tehdit eden merdiven altı üretim yerlerinden uzak durulmasının bu yerlerin aynı zaman da kayıt dışı olan üretimi arttırdığını ve ülke ekonomisine de zarar verdiğini hatırlattı.

Vatandaşların bu tip merdiven altı işletmelerden uzak durmasının önemini belirten Başkan Palandöken, bayram alışverişlerinde ise dikkat edilmesi gerekenin alışveriş yapılırken kalitesiz ürün ile hesaplı ürün arasındaki farklar olduğunu ve farkın bilinmesi gerektiğinin altını çizdi.

Palandöken, hangi şartlar altından üretildiği bilinmeyen, hijyen koşullardan uzak olan merdiven altı ürünlerin sağlığımızı yok ettiğini belirtti ve şunları ekledi;

Palandöken, şekerin, yağın, fıstığın ve unutun fiyatının belli olduğunu ve kimsenin maliyetin altında baklava satamayacağını dile getirdi günümüz şartları ele alınınca ise 15-20 Türk lirasına ne baklava ne de çikolata olacağını söyledi. Piyasa altında satılan ürünlere şüphe ile bakılmasını bu ürünlerin çoğunluk sağlıksız ve hijyen koşullarından uzak, merdiven altı ürün olduğunun farkında olunması gerektiğini belirtti. Başkan Palandöken özellikle de yol kenarların da satılan tatlı, şeker, çikolata gibi ürünlerden, kısaca yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durulması gerektiğini aktardı.

Başkan Palandöken, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yaptığı açıklamada vatandaşlarımızı tekrar uyardığını merdiven altı ürünlere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Bayram sofralarını sağlık ve hijyen koşullarından uzak yiyeceklerle dolup taşmaması için merdiven altı üretimler uzak durulmasını belirtti. Son olarak Başkan Palandöken, az alın, öz alın, kaliteli alın diyerek vatandaşları uyardı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı