Bakanlıktan Ödeme Üstüne Ödeme Açıklaması! Bu Parayı Almayan Kalmayacak ancak..
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakanlıktan Ödeme Üstüne Ödeme Açıklaması! Bu Parayı Almayan Kalmayacak ancak..

GÜNDEM

6 Eylül 2020 Pazar 12:22:59

Son Güncelleme: 06/09/2020 12:23:21

Bakanlıktan Ödeme Üstüne Ödeme Açıklaması! Bu Parayı Almayan Kalmayacak ancak..

Sabah saatlerinde ortaya atılan bir haberle birlikte Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığının yeni bir ödeme yapacağı bilgisi paylaşıldı. Paylaşılan bu haber içeriğinde Aile  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün tam olarak 1.200 TL ödeme yapacağı haberi yer alıyor.

Sabah saatlerinde ortaya atılan bir haberle birlikte Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığının yeni bir ödeme yapacağı bilgisi paylaşıldı. Paylaşılan bu haber içeriğinde Aile  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün tam olarak 1.200 TL ödeme yapacağı haberi yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk, yapılması planlanan mali destek ödemelerine ilişik olarak son dakika açıklamaları basın mensuplarıyla paylaştı. Uzun yıllardır çalışmalar yapan Bakan Selçuk, milyonlarca hak sahibinin büyük bir merakla ve sabırsızlıkla beklediği “parasal ücret desteği ödemeleri tarihi ne zaman” sorusuna da cevap vererek dikkat çekti. Yapılacak olan mali ücret yardımı bilinen bir konu olan koronavirüs pandemisi sebebiyle ücretsiz olarak izin verilen ya da 15 Mart tarihinden önce mecburi olarak işlerine son verilen işçilere yönelik tanınmış bir sistemdi. Yapılması planlanan mali para desteği ve tarihleriyle ilgili olan tüm detay bilgileri haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

10-16 Ağustos Tarihlerine Dikkat

Geçen hafta başlarında akşam haber bülteninde sıcak gelişme olarak bildirilen ve en güncel haber olarak ilgiyle izlenen karşılıksız para destek ve yardım amaçlı yapılacak olan ödemeler için 10 Ağustos ve 16 Ağustos tarihlerine dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Bilgi paylaşımı yapılan haberde  10-16 Ağustos tarih aralığındaki zaman dilimi süresince ödemelerin aşama aşama yapılacağı ifade edildi.

Bakan Selçuk’tan Yeni Ödeme Duyurusu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK haziran ayı döneminde nakit para desteği için yapılacak olan ödemelerin 4 Ağustos itibariyle düzenli bir sistemle yapılacağını ifade etti. Günümüzde oldukça önemli olan ve sağlığı riske atan pandemi döneminde meydana gelen işsizlik ve çalışılamayan zamanlarda zor durumda kalan yurttaşlarımız için yapılması düşünülen maddi destek yardımları kesinleşti.

Bakandan Önemli Duyuru 

Pandemi ve koronavirüs sebebiyle oldukça uzun bir zaman işten ayrılmak zorunda kalan tüm yurttaşlarımız için ve kısa dönem işsizlik maaşı alma şartlarını taşıyamayan vatandaşlarımız için bir hayli önem arz eden duyuru Bakan Selçuk’tan geldi. Piyasaların oldukça etkilendiği bu kritik dönemde vatandaşlarında hayatlarının olumsuz yönde etkilendiği aşikâr bir şekilde görülüyor. Devletin bu durumda yapmış olduğu yeni düzenleme sistemleri bu zorlu sürecin etkilerini biraz daha  hafifletmek adına atılan önemli adımlar arasında yer alıyor. Kişilerin karantina ve sosyal anlamda sıkıntı yaşamasının yanı sıra vatandaşların maddi olarak da zor zamanlar geçirmeleri hayatlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu sıkıntıların hızlı bir şekilde önlenmesi ve Pandemi kontrolü için 4 Ağustos – 6 Ağustos tarih aralığında ödeme yapılması konusunda planlama yapılmasını öngörüyor.

Bakan Selçuk’tan Açıklamalar

Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalarda 15 Mart tarihi itibariyle sözleşmesi sonlandırılan ancak işsizlik ödeneği hakkı olmayan çalışanlar için şayet 30 Temmuza kadar herhangi bir iş bulamadıysa desteklerden yararlanabilirler. Aynı zamanda işverenler tarafından ücretsiz izin verildiyse ve kısa dönem işsizlik ödeneğinin koşullarını taşıyamıyorsa nüfus cüzdanı numarasının son hanesine göre maddi desteğinden yararlanacaklardır bilgisi yer aldı. Buna göre kimlik numarasının son rakamı 0, 2 ve 4 olan kişiler 4 Ağustos’ta, 6 ve 8 ile biten  yurttaşların ise 6 Ağustos’ta nakit para desteğini alabilecekleri bildirildi. Maddi durumları ortalama seviyenin altında olan vatandaşlar için beklenen bu nakit ödemelerin bir nebze de olsa sıkıntının giderilmesinde etkili olacağı düşünülüyor. Yapılan bu açıklamalar vatandaşlar için umut kaynağı oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı