Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakanlık Açıkladı! Kurban Bayramı’nda 500 TL cep harçlığında son duyuru

GÜNDEM

18 Temmuz 2020 Cumartesi 15:14:14

Bakanlık Açıkladı! Kurban Bayramı’nda 500 TL cep harçlığında son duyuru

Son zamanlar da sosyal medya ve internet üzerinden yayımlanan haberler doğrultusunda Kurban Bayramı öncesinde tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği 500 TL cep harçlığının verileceğine dair iddialar bulunuyor. Ramazan Bayramı öncesinde de gündemimizde bulunan bu konu sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapılması doğrultusunda iddiaların doğrul olmadığı açıklandı.

Son zamanlar da sosyal medya ve internet üzerinden yayımlanan haberler doğrultusunda Kurban Bayramı öncesinde tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği 500 TL cep harçlığının verileceğine dair iddialar bulunuyor. Ramazan Bayramı öncesinde de gündemimizde bulunan bu konu sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapılması doğrultusunda iddiaların doğrul olmadığı açıklandı. Aynı konu Kurban Bayramı öncesinde de bulunmasıyla beraber milyonlarca vatandaşımız müjdeli haber beklemeye başladı. Konu ile ilgili tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını bulabilirsiniz…

Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte pek çok basın yayın organları üzerinden vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren iddialar gün yüzüne çıkmaktadır. Son zamanlarda yayımlanan Kurban Bayramı için 500 TL bayram harçlığı iddiaları hakkında pek çok vatandaşımız araştırma yapıyor. Bu konu ile alakalı yapılan açıklamalar İçişleri Bakanlığı tarafından gelmesinin ardından bu haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ!

Yayımlanan bu iddialar sonucunda İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda;

“Açık Kapı birimlerinin temel görevi, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla sunulan kamusal hizmetlerle ilgili gerekli danışma ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektedir. Valilik ve kaymakamlıklardaki bürolara doğrudan ya da dijital ortamda (web sitesi veya e-Devlet üzerinden) başvuru yapılabilen Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi kesinlikle bulunmamaktadır.

Devletimizin, korona virüs salgınıyla yoğun şekilde mücadele eden kurumlarının iş yükünü yönetilemez noktaya getirmeyi amaçladığı belli olan bu tür kötü niyetli paylaşımlarla dezenformasyona neden olanlar, korona virüs salgını kapsamında alınarak başarıyla uygulanan tedbirler çerçevesinde oluşan sosyal izolasyona zarar vermektedir.” İfadeleri dikkatleri üzerine çekmektedir.

İçişleri bakanlığı tarafından bu konu hakkında yapılan iddiaların yalanlanmasıyla beraber;

“Sosyal medya üzerinden yayılan “Açık Kapı” hizmeti üzerinden başvurulması durumunda, bayram harçlığı benzeri sosyal yardımların yapılacağı yönündeki haberler asılsızdır. “Açık Kapı” birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bu şekildeki asılsız haberlere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.” İfadeleri kullanıldı.

GIDA VE MADDİ YARDIM DESTEĞİ!

Günümüzde ihtiyaç sahibi olan ve dar gelir sahibi olan vatandaşlarımız için İçişleri Bakanlığı tarafından Açık Kapı uygulaması kullanıma açıldı. Açık Kapı uygulaması üzerinden yapılan başvuru işlemleri valiliklere, Kaymakamlıklara bildirmesi ile birlikte ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için ihtiyaçları doğrultusunda her türlü destek ödemeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda gıda yardımı, yakacak ve barınma yardımı gibi çeşitli destekler de sağlanmaktadır. Devlet tarafından yapılan bu uygulama kapsamında vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların incelenmesi ile birlikte değerlendirme sürecinde bulunulmaktadır. Böylelikle ihtiyaç sahibi olan bireyler için destekler sağlanmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gıda  ve maddi destek ödemeleri de gündemimizde ki yerini almaktadır.

Açık Kapı üzerinden bayram harçlığı ile ilgili bir duyuru yapıldı. Söz konusu duyuruda Sosyal medya üzerinden yayılan “Açık Kapı” hizmeti üzerinden başvurulması durumunda, bayram harçlığı benzeri sosyal yardımların yapılacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğu vurgulandı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı