Bakan Kasapoğlu'ndan Personel Alımı Müjdesi Geldi! Gençlik Bakanlığı Personel Alımları Başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakan Kasapoğlu’ndan Personel Alımı Müjdesi Geldi! Gençlik Bakanlığı Personel Alımları Başladı

GÜNDEM

12 Aralık 2020 Cumartesi 20:47:37

Son Güncelleme: 12/12/2020 20:47:32

Bakan Kasapoğlu’ndan Personel Alımı Müjdesi Geldi! Gençlik Bakanlığı Personel Alımları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığından istihdam müjdesi geldi. Başvuruların ne zaman olacağı ve ön koşullar ise vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. İşte tüm ayrıntılar haberimizde;

Korona virüs salgını döneminde vatandaşlarımız iş bulmakta çok zorlanıyorlar. Özellikle hizmet sektöründe ya da sigortaya bağlı olmadan çalışan vatandaşlarımız birçoğu işlerini kaybetti. Kepenk kapsayan esnafların sayısı da her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca da vatandaşlarımız da eskiye göre daha fazla iş arar oldu. Kendi uzmanlık, meslek alanları dışındaki işlere de yönelim oldukça arttı. Böyle günlerde ise personel alımları vatandaşlarımız tarafından dikkatlice takip ediliyor. Özellikle de devlet kurumlarında çalışmak birçok vatandaşımız tarafından daha avantajlı görülüyor. İstihdam konusunda ise müjde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakan Kasapoğlu istihdam müjdesi verdi! Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı başvuru alımları nasıl yapılıyor ve kimler başvurabilir? İşte tüm detayları haberimizde sizler için derledik;

Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmakta olan Sayın Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan vatandaşlarımız için istihdam müjdesi geldi. Bakan Kasapoğlu, bakanlığa bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam için alınacak 515 personel olduğunu duyurdu!

515 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Bakan Kasapoğlu tarafından verilen müjdenin de detayları paylaşıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 505 personelin işe alımı gerçekleştirilecek. Alınan personeller ise bakanlığa bağlı merkezi ve taşra teşkilatlarında görev alacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Kasapoğlu tarafından verilen müjde içinse başvuru tarihleri açıklandı.İstihdam alımı için başvuru tarihleri 4 Ocak ile 20 Ocak 2021 tarihleri arasında olacak. Vatandaşlarımız ise başvurularını ‘basvuru.gsb.gov.tr’ üzerinden gerçekleştirecek.

500 YURT YÖNETİM + 15 BİLİŞİM PERSONELİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından verilen habere göre 515 personel alımı yapılacak. Bu personellerden ise 500 adeti yurt yönetim personeli olarak göreve alınacak. 5 kişi de sözleşmeli bilim personeli olarak istihdam edilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi duyurusuna göre ise başvuru yapan adayların 2020 yılı KPSS B grubundan KPSSP3 puanları ele alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda yer alan şartlar ise şu şekilde;

Belirlenen kontenjandan fazla başvuru hali olması halinde adayların KPSS puanlarına bakılacak. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanacak ve belirtilen kontenjanın beş katına kadar olan aday sayısı sözlü mülakat için çağrılacak.
Sözlü mülakattan sonra ise seçilenler adaylar için işe alım süreci başlayacak.

15 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALINACAK

500 yurt yönetim personelinin dışında 15 kişi de Sözleşmeli Bilişim Personeli olarak istihdam edilecek. Bu adayların ise başvuru tarihleri 21 ila 28 Aralık 2020 döneminde olacak.

Adaylar ise başvurularını ‘basvuru.gsb.gov.tr’ adresinden gerçekleştirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gelen açıklamalara göre de KPSSP3 puanın yüzde yetmiş oranı ile birlikte adayların yabancı dil puanlarının yüzde otuzluk kısmının toplamı temel alınacak ve bu şekilde sıralama yapılacak.
Her pozisyon içinse en yüksek puana sahip olan adaydan başlayarak boş pozisyon sayısının beş misli aday sözlü mülakat için davet edilecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı