Bakan Açıkladı! Her Aileye Devlet Yardımı dönemi! Başvuru Şartları ve Verilecek kişiler değişti - HaberKredi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bakan Açıkladı! Her Aileye Devlet Yardımı dönemi! Başvuru Şartları ve Verilecek kişiler değişti

GÜNDEM

12 Eylül 2020 Cumartesi 13:29:14

Son Güncelleme: 12/09/2020 13:29:57

Bakan Açıkladı! Her Aileye Devlet Yardımı dönemi! Başvuru Şartları ve Verilecek kişiler değişti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada elektrik tüketim desteğiyle ilgili verileri paylaştı! 2020 yılında yaşanan Koronavirüs salgınının da etkisiyle Devlet destekleri ve yardımları artarak devam ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada elektrik tüketim desteğiyle ilgili verileri paylaştı! 2020 yılında yaşanan Koronavirüs salgınının da etkisiyle Devlet destekleri ve yardımları artarak devam ediyor. 2020 yılında 1 milyon 515 bin ailenin elektrik faturalarının ödenmesi için Devlet yardımı veriliyor. Elektrik tüketim desteği ile ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturaları Devlet tarafından kısmen veya tamamen ödeniyor. Peki Elektrik tüketim desteğinden kimler faydalanabilir? Elektrik tüketim desteği başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada 2019 yılında uygulamasına başlanılan Elektrik Tüketim Desteği’nin geçen 1 yıllık sürede 1 milyon 515 bin aileye verildiğini aktardı. Elektrik tüketim desteği ile Devlet, ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturalarının bir kısmını veya tamamını ödüyor. Elektrik Tüketim Desteği başvuruları 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da sürüyor.

2020 yılında, Koronavirüs salgınının da etkisiyle Devlet yardımları artarak sürüyor. Bakan Selçuk da 2002 yılında sadece 4 kalem Devlet yardımının olduğunu belirterek, 2020 yılı itibariyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve aileler için uygulamaya konan sosyal yardım programı sayısının 43’e ulaştığını ifade etti.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NEDİR? AYLIK 53-106 TL YARDIM!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi durumda olan ailelere elektrik faturaları için yardım ödemesi yapılıyor. Elektrik tüketim desteğinden faydalanmak için bazı şartlara sahip olmak gerekiyor. Bu şartlarıı taşıyan her haneye, aylık 87 TL düzenli olarak elektrik desteği sağlanıyor. Elektrik yardımı olarak sunulan bu yardımlarla ailelerin elektrik faturaları ödemesi sağlanıyor. Yapılan yardım nakdi olarak yapılmayıp, eve gelen faturadan 87 TL’nin eksiltilmesi şeklinde sağlanıyor. Artan tüketim bedeli ise ihtiyaç sahibi aile tarafından ödeniyor.

Elektrik tüketim desteği yardımıyla birlikte ailelere, ailedeki kişi sayısına göre aylık 53 TL ila 106 TL arasında değişen elektrik tüketim desteği sağlanmaktadır. Bu yardım nakdi olarak verilmemekte, haneye gelen elektrik faturalarından düşülmektedir. Böylece bir aileye gelen fatura 123 TL ise, en alt sınırdan yardım alan aile 53 TL indirimle elektrik faturasını 70 TL olarak ödüyor.

ELEKTRİK YARDIMI İÇİN BAŞVURU ALINMIYOR!

Devlet tarafından sunulan Elektrik yardımını alabilmek için, 3294 numaralı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununa tâbi olarak düzenli sosyal yardım alıyor olmak gerekiyor. Ayrıca, 65 yaşını dolduran bakıma muhtaç yaşlılar ve ihtiyaç sahipleri de düzenli olarak Elektrik desteğinden faydalandırılıyor. Bu durumdaki kişiler elektrik yardımı dışında daha birçok sosyal yardım ve hizmetten de faydalandırılıyor.

Elektrik yardımı için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek bulunmuyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, elektrik yardımı alacak hak sahiplerini, her ay düzenli olarak yayınlamaktadır. Hak sahibi olan kişilere elektrik yardımları sistem üzerinden tanımlanmakta ve evlerine gelen faturalarda bu şekilde indirim sağlanmaktadır. Elektrik desteği alacak kişilerin, T.C kimlik numaraları ve elektrik faturaları ile birlikte sadece PTT şubelerine müracaat etmeleri yeterlidir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
6 Yorum yapıldı

6 Yorum

 1. Pomeranian

  1 Mayıs 2020 at 00:14

  Insanları kullanarakmi devlete yardim edeceksiniz siz adı köpekler biz bunu şerefsizlik diyoruz yardim demiyoruz sahtekarlık ve dolandırıcılık diyoruz hangi kafadasiniz siz neyin peşindesiniz??

  • Sebnem

   19 Ağustos 2020 at 17:44

   Hergün bu sitede buna benzer haberler var ..170 i arıyoruz böyle bişey yok, e
   devletten bakıyoruz yine yok. ..aylardır bekliyoruz pandemi parası da yok. ..Neden bu uyduruk haberler acaba yapılıyor. ..Erken emekli olacaksınız haberleri var arıyoruz adamlar 58 yaş diyor. ..Bunun neresi erken acaba

 2. Pomeranian

  1 Mayıs 2020 at 00:16

  Milleti rezil ederekmi yardim yapiyosunuz gerçekten çok zekice sizin gibi asalaklardan bu beklenir ama ben bunun peşini bırakmam BIRAKMYCAM yanlış yaptıysanız bunun bedelini oduyceksiniz hem maddi hem manevi

 3. Pomeranian

  1 Mayıs 2020 at 00:18

  Sizin haddiniz çapınız kacta bizi kullaniyosunuz serefsizler HAD SINIR CIZGI olay bu en mantıklısı ADALET kusura bakmayın mahkemede goruscez

 4. Zühdiye ilan

  10 Ağustos 2020 at 21:11

  Yardım başvurusu ihtiyaçım var iki çocuk annesi ve yardım başvurusu çok eşim eve gel miyor yardım başvurusu çok ihtiyacım var çok mağdurum

  • Mehmet

   18 Ağustos 2020 at 23:18

   Ulaş bana 05426353588

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı