Asgari Ücrete 397 TL Ek Zam Haberi Geldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Asgari Ücrete 397 TL Ek Zam Haberi Geldi

GÜNDEM

28 Ekim 2020 Çarşamba 20:45:01

Asgari Ücrete 397 TL Ek Zam Haberi Geldi

Asgari ücrete 397 TL ek zaman yapıldı. Müjde verildi, 2021 asgari ücret ve AGİ miktarı açıklandı. Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişiye ek zaman müjdesi geldi.

Asgari ücrete 397 TL ek zaman yapıldı. Müjde verildi, 2021 asgari ücret ve AGİ miktarı açıklandı. Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişiye ek zaman müjdesi geldi.

Çok sayıda asgari ücret zammı ne kadar olacak sorusunu soruyor. Asgari ücret ile çalışan milyonlarca kişi yeni yılda yapılacak olan zammı merakla bekliyor. Vatandaşların her ay ödemiş oldukları gelir vergisi ve damga vergisinin maaşlara eklenmesi talebi sunuldu. Bir yandan ise yeni yıla girmeye birkaç ay kala elbette ne kadar zam olacağı da merak konusu. 2021 asgari ücret ve AGİ ne kadar olacak?

Asgari ücrete ek zaman yapılacak mı? İşte alınan son dakika haberleri…

Asgari Ücret 2021 Yılında Kaç TL Olacak?

Her yıl en çok gündeme gelen konu asgari ücret zammı oluyor. 2020 yılında %15’lik bir zam ile beklentilerini karşılamamıştı. Peki, 2021 yılı için sonuç ne olacak? Sendikalar ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yer aldığı Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından 2020 yılında asgari ücrete %15 oranında bir zam uygulaması yapılmıştır. Tespit Komisyonu 2021 zamları konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Asgari ücret zam oranı ile ilgili merak edilen zam oranları, ne zaman açıklanacak?

Asgari Ücrete Yeni Zam %15 mi Olacak?

Geçtiğimiz yıl uygulanan %15 oranında ki zam, bu sene de zam %15 oranında mı olacak sorusunu akıllara getiriyor. Peki, %1 zammın sonunda asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar sorusunun yanıtı 2.324 TL olarak yanıtlanıyor. Belirlenen zam oranının yapılmasından sonra ise yüz on beş olursa, 2.672 TL olacak. Bu rakamlar tahmin olduğundan zam oranı konusunda da net bir şey söylenmiyor olduğundan merak konusu olmaya devam ediyor. Resmi açıklama olmadığından, zam konusunda uzmanların tahminleri üzerinden açıklamalar yapılıyor.

Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak mı?

Merak edilen bir diğer konu ise asgari ücrete ek zam konusu. Uzmanların tahminlerine göre her ay asgari ücret ile çalışan vatandaşlar tarafından ödenen 375 TL gelir vergisi ve 22 TL damga vergisinin maaşlara eklenmesi söz konusu olabilir. Bu durumda 375 TL ek ücret verilmiş olacak. Ancak bu konunun da resmi bir açıklama ile sizlere sunulmamış olmasından ötürü net bir şey söylenmiyor.

Asgari Ücret Görüşmeleri Ne Zaman Olacak?

Asgari ücretin 2021 yılı için belirlenmesi için görüşmelerin olması planlanıyor. Asgari ücret miktarı ile ilgili her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. Sonrasında ise net şekilde açıklama yapılıyor. Zam miktarının aralık ayında netleşmesi bekleniyor. İşçiler için asgari ücret tutarının ne olacağı konusu heyecanlı. Ücret zam oranı için görüşmeler başladığında, haberleri yapılacak. Resmi bir açıklamanın yapılması ise Aralık ayında bekleniyor.

Asgari Ücret Ne Kadar?

2020 yılında asgari ücret ne kadar? Asgari ücret 2020 zammı yüzde 15 oranında olmuştur. 2019 yılına göre yapılan bu artışın sonunda, ödemeler 2.324 TL 70 kuruş olarak gerçekleşmektedir. Yapılan bu zammın sonunda 2020 yılında brüt asgari ücret ise 2.943, 00 TL olarak hesaplanıyor. Bu tutarın üstünden ne kadar zam yapılacağı ise açıklanan zam oranı ile birlikte olacak. Asgari ücretin hesaplanmasına aylar kala işçiler merak ettiği ek ödeme ile ilgili de bir açıklama yapılması. Net şekilde zamların ve ek ödemelerin belli olması durumunda hemen açıklama yapılacaktır.

Asgari ücret ile ilgili merak edilen zam oranları ve ek ödeme tutarları resmi açıklama ile belirlenecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı