Annelere ücretsiz toplu taşıma imkanı sunuldu! Kart başvuruları başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Annelere ücretsiz toplu taşıma imkanı sunuldu! Kart başvuruları başladı

GÜNDEM

23 Ekim 2020 Cuma 18:12:06

Son Güncelleme: 23/10/2020 13:59:07

Annelere ücretsiz toplu taşıma imkanı sunuldu! Kart başvuruları başladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden birisi olan çocuklu annelerin ücretsiz seyahat hakkıydı.  Peki ücretsiz anne kart online nasıl alınır? Anne kart başvuru ücreti olacak mı? İşte ücretsiz kart başvuru sorgulama ve karta ilişkin detaylar…

Anne kart ile ücretsiz olarak İstanbul’da bir şekilde seyahat etmek isteyen anneler başvuru kuyrukları oluşturmaya başladı. Artık İBB 4 yaşından küçük çocuğu bulunan annelere ücretsiz kart dağıtmaya başladı. Peki ücretsiz anne kart online nasıl alınır? Anne kart başvuru ücreti ne kadar? İşte ücretsiz anne kart başvuru sorgulama ve detayları…

Anne kart başvurusunu online nasıl yapılacak?

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün başkan Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden bir diğeri ise çocuklu anneler için ücretsiz seyahat hakkıydı. İBB’nin almış olduğu karar ile İstanbul’da bedava otobüs, metrobüs, tramvay, metro ve vapura ücretsiz olarak seyahat edecek olan,  anneler  toplu taşıma araçlarına bedava  seyahat kartını nereden ve nasıl ve nereden alabileceklerine dair araştırma yapmaya başladı.

4 yaş ve altında çocuğa sahip olan ve bebekli olan anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerine kimlikler ile birlikte başvuru yaparak, ücretsiz anne kart akbilini alabilecekler.

 

Başvurular online olarak İBB internet  sayfasından yapılacağı gibi beyaz masadan da başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru evrakı olarak ise bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraf ve nüfus cüzdanız ile  bebeğinizin nüfus cüzdanının olması yeterli olacaktır.

ANNE KART İÇİN ONLİNE BAŞVURUMU NASIL YAPABİLİRİM?

Online yaptığınız başvurularda kartınız o hafta içinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderim sağlanacak. Beyaz masa merkezlerinden  yaptığınız kart ise çok kısa bir süre içinde teslim ediliyor. Çocuklu anneler ücretsiz akbil başvurusu için henüz işlemler tamamlanmadı. Başvuru sırasında ise bir kereye mahsus 10 TL tutarında bir  kart ücreti ödenir, sonraki seyahatlerde ise ulaşım 4 yaş ve altı çocuğu bulunan annelere ücretsiz olacaktır. Çocuklu anneler bedava ulaşım akbili kaybolması durumunda ise İBB’nin belirlediği miktar karşılığında ödeme yaptığı zaman tekrar akbillerini alabilecekler.

Peki, anne kart ücretsiz mi olacak?

Ücretsiz ulaşım hakkına sahip olabilmek için 4 yaşında ve daha küçük çocuğu olan anneler uzun süredir Sayıştay’dan gelecek olan kararı bekliyordu. 4 Yaşından küçük çocuğu bulunan annelere ücretsiz ulaşım ne zaman başlayacak sorularını merak içinde bekleyen annelere  cevap geldi artık 4 yaşından küçük çocuğu olan annelere artık İBB tarafından ücretsiz kart vermeye başladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı