Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Annelere Anneler günü için sürpriz: 9.299 TL geri ödemesiz maddi yardım yapılacak!

GÜNDEM

10 Mayıs 2020 Pazar 21:33:27

Annelere Anneler günü için sürpriz: 9.299 TL geri ödemesiz maddi yardım yapılacak!

Devletimiz her zaman annelerin yanında, özellikle Korona virüs sebebiyle ekonomik olarak zor durumda olan annelerimiz için hem yardımsever vatandaşlarımız hem devletimiz seferber olmuş durumda. Annelerimizin zor durumda olduğu hem aşikârdır hem de çeşitli yardımlar yapılması gerekiyor.

Devletimiz her zaman annelerin yanında, özellikle Korona virüs sebebiyle ekonomik olarak zor durumda olan annelerimiz için hem yardımsever vatandaşlarımız hem devletimiz seferber olmuş durumda. Annelerimizin zor durumda olduğu hem aşikârdır hem de çeşitli yardımlar yapılması gerekiyor. Ancak ne devlet ne de vatandaşlar her muhtaç ve ihtiyaç sahibine yetişemiyor. Bu nedenle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gerekli yerlere başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapmayan herkes muhtaç değil olarak algılanır, lütfen eğer ihtiyaç sahibiyseniz başvuru yapın.

DEVLETTEN ANNELER BÜYÜK DESTEK! 9 BİN 299 TL ÖDEME YAPILACAK!

Günümüzde anneler için 2020 yılında da yardım yapılmaya devam ediyor. Anneler ve kadınlar için birbirinden farklı özel yardımlar korona virüs salgını sebebiyle her geçen gün artış gösteriyor. Devlet tarafından annelerin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü yardım yapılmaya devam ediliyor. Anneler ya da anne adayları için verilen özel yardım başvuruları nasıl yapılıyor? Kimler bu yardımlardan faydalanabilir, nereye müracaat edilmesi gerekiyor? Ev hanımları ve çalışan kadınlar için devlet yardımları haberimizden öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz…

ÇALIŞAN ANNELER İÇİN DEVLETTEN 9 BİN 299 TL DESTEK!

2020 yılında çalışan anneler için hükümetten yardım çerçevesinde yapılan maddi destekler arasında emzirme parası, doğum parası, doğum izni parası, yarım gün izin hakkı ve birbirinden farklı yardımlar bulunmaktadır. Kadınlara özel olmasıyla birlikte 2020 tarihinde de yapılan yardımlar yaklaşık 9 bin 299 TL’yi bulmaktadır. Peki, bu yardımlar kimler için, ne kadar yardım yapılıyor? Bu soruların cevabını detaylı bir şekilde öğrenme fırsatını haberimizde bulabilirsiniz…

YENİ DOĞUM YAPAN ANNELERE, DOĞUM PARASI 600 TL!

Devletimiz tarafından anneler için 600 TL maddi gelir yardımı yapılmaktadır. Doğum parası adı altında verilen bu yardımdan maddi olarak yardıma ihtiyacı olan anneler başvurularını yapıyor. Mayıs 2015 tarihinden sonra dünyaya gelen çocuk ve annelere özel olarak bir sefere mahsus 600 TL veriliyor. Bu destek doğum parası olarak adlandırılarak 2015 Mayıs ayından sonra dünyaya gelen ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve diğer çocuklar için ise 600 TL yardım sağlanıyor. Doğum yapan ve maddi açıdan yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar başvuru yaparak bu fırsattan yararlanma olanağına sahip olmaktadır.

DOĞUM İZNİ İÇİN 7 BİN 325 TL DESTEK!

Sigortalı olarak çalışan kadınların çalışırken hamile kalması ve hamilelik izni kullanmasıyla birlikte ücretli izine çıkması ön görülmektedir. Bu süreç içerisinde izne çıkan anne adayları için maddi yardım devlet tarafından yapılıyor. Asgari ücretle çalışan ve doğum iznine ayrılan anne adayları için 7 bin 325 TL yardım parası verilmesiyle büyük katkıda bulunuluyor.

SÜT PARASI YARDIMI 202 TL OLARAK BELİRLENDİ!

Çalışan ya da ev hanımı olan annelere özel olarak verilen 202 TL değerinde yardım için başvuru yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Böylelikle çalışan ya da çalışmayan anneler bu fırsattan yararlanma hakkına sahip olmaktadır.

YARIM GÜN ÇALIŞMA HAKKINA SAHİP OLAN ANNELER İÇİN 1460 TL DESTEK!

Devlet tarafından doğum yapan anneler için yarım günlük çalışma iznine çıkma süreci içerisinde bin 460 TL maddi destek imkanı sunulmaktadır. Devlet tarafından belirlenen belli başlı şartları yerine getiren anneler bu yardımdan faydalanma fırsatını elde etmektedirler.

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

  1. Döndü

    10 Mayıs 2020 at 22:40

    Benim 4cocum var eşim işsiz virüsten dolayı hiçbir iş yapamıyor devlet hep sosyal güvencesi olana maş veriyor yardım yapıyor biz yeşil kartliyiz neden devlet bize yardım etmiyor iki çocuk küçük onların sütü bezi gidalarını alacak hiç durumumuz yok belediyemizden yardım gelmiyor sosyalden gelmiyor bizim halimiz ne olacak Allah rızası için yardım bekliyoum

  2. Abdullah

    10 Mayıs 2020 at 22:55

    Gida yardiminizi bekliyom

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı