Almanya koronavirüs protestosu için sokaklara döküldü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Almanya koronavirüs protestosu için sokaklara döküldü

GÜNDEM

1 Ağustos 2020 Cumartesi 23:24:07

Almanya koronavirüs protestosu için sokaklara döküldü

Dünya devi Almanya bugün skandal bir protestoya imza attı. Yaklaşık 15.000 kişi coronavirüs tedbirlerinin kaldırılması için başkent Berlin’de yürüyüş yaptı. Güvenlik önlemlerini hiçe sayan göstericiler özgürlük sloganları attı.

Koronavirüs salgını sonrasında tüm Avrupa’da sıkı önlemler alınmaya başladı. Karantina süreciyle başlayan önlemler işletmelerin kapatılması, maske zorunluluğu ve sosyal mesafe gibi şartları beraberinde getirdi. Uzun bir süredir vaka sayılarında düşüş yaşanırken, son dönemde tüm Avrupa genelinde hasta sayıları tekrardan artmaya başladı.

Koronavirüs Protestosu

Hasta sayıları artışa geçmişken Almanya’nın başkenti Berlin’de koronavirüs tedbirleri için protesto düzenlendi. Özgürlük Günü olarak adlandırılan protestoya yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı tahmin ediliyor. Gösteriye katılan protestocular ‘özgürlük’, ‘corona yanlış alarm’, ‘silahlanmaya zorlanıyoruz’ şeklinde pankartlar hazırlayarak gösteriye katıldılar.

Protestoya katılan kişilerin Covid-19 salgınının bir komplo teorisi olduğu ve gerçeği yansıtmadığı belirtiliyor. Protestocuların birçoğu da Alman hükümeti tarafından uygulanan tedbirleri eleştiriyor.

Maske kullanmayan ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayan göstericiler” Bizim amacımız demokrasiye geri dönmek. Maske kullanmak bizi köleleştirmekten başka bir şey değil” ifadelerini kullanıyor.

Almanya’da tatilden dönen vatandaşlar için test ve karantina uygulamaları devam ediyor. Tüm bunlara ek olarak ülkemizde de uygulanan maske kullanımı, sosyal mesafe gibi uygulamalar Almanya’da da geçerli.  AVM, toplu taşıma ve mağazalarda sıkı güvenlik tedbirleri uygulanıyor.

Pandeminin ilk ortaya çıktığı andan itibaren Almanya’da 210 binden fazla Covid-19 vakasına rastlandı. Geçtiğimiz cuma günü ise bir günde teşhis koyulan kişi sayısı 900’e yükselmişti. Toplamda ise 9.000 kişi Covid-19 hastalığı yüzünden hayatını kaybetti.

Avrupa’nın turistik ziyaretlere açılması için son yapılan toplantıda olumsuz karar çıkmış ve karar 15 Ağustos tarihine ertelenmişti. Yaz aylarında insanların güvenlik tedbirlerini aksatmasıyla birlikte vaka sayıları her geçen gün artıyor. Buna bağlı olarak Avrupa’da yükselen hasta sayısı hayatın normale dönmesini zorlaştırıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı