Aile Bakanlığı Müjdeyi verdi! Geri Ödemesiz 15 Bin TL Kredi veriliyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Aile Bakanlığı Müjdeyi verdi! Geri Ödemesiz 15 Bin TL Kredi veriliyor!

GÜNDEM

5 Eylül 2020 Cumartesi 15:45:07

Son Güncelleme: 05/09/2020 15:45:36

Aile Bakanlığı Müjdeyi verdi! Geri Ödemesiz 15 Bin TL Kredi veriliyor!

Kovid-19 sürecinde vatandaşlarına en çok destek veren ülkelerin başında gelen Türkiye’de her sektörden ve her yaştan insana maddi destek ve finansal seçenekler sunulmaya devam ediliyor. Emekli maaşlarının en düşük bin 500 TL olacak şekilde düzenlenmesinin yanı sıra emeklilere evlerinde maaş alma imkanı sunan devletimiz; bununla yetinmeyerek ihtiyaç sahibi ailelere uzun süredir 1000 TL pandemi sosyal yardımı sunuyor.

Kovid-19 sürecinde vatandaşlarına en çok destek veren ülkelerin başında gelen Türkiye’de her sektörden ve her yaştan insana maddi destek ve finansal seçenekler sunulmaya devam ediliyor. Emekli maaşlarının en düşük bin 500 TL olacak şekilde düzenlenmesinin yanı sıra emeklilere evlerinde maaş alma imkanı sunan devletimiz; bununla yetinmeyerek ihtiyaç sahibi ailelere uzun süredir 1000 TL pandemi sosyal yardımı sunuyor. Ayrıca, bu süreçte doğum yapan ve maddi durumu iyi olmayan annelere mama, bez ve süt yardımında bulunuluyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu yardımlar kapsamında son olarak iş kurmayı düşünen kişilere özel 15 bin TL kredi verilecek. Peki, bu krediden kimler faydalanabilir? Bu krediye sahip olmak için gerekli şartlar nelerdir? Bu sorulara cevap bulmak için yazıyı okumaya devam etmelisiniz!

15 Bin TL Kredi Kimler Tarafından Alınabilir?

Kovid-19 sürecinin sağlık dışında diğer sektörlere de büyük etkisi oldu. Bu süreçte, birçok işletme kapanmak zorunda kaldı. Bunun yanı sıra, milyonlarca insan işsiz kaldı. Bu noktada, duruma el koyan devletimiz, istihdam seçeneklerinin arttırılması noktasında en az 200 bin kişiye 15 bin TL geri ödemesiz kredi vermeyi planlıyor. Piyasaların bir an önce düzelmesi ve bilhassa iç ticaretin bir an önce başlaması şart! Çünkü, bu hususlar gerçekleşmeden ekonomik hayatın eskiye dönmesi mümkün değil! Bu yüzden, sosyal hayattaki normalleşme çalışmalarına ek olarak kamu ve özel sektörde de normalleşme çalışmaları yürütülüyor. Sonuç olarak, aklında bir fikir bulunan ve bu fikri işe dönüştürmek isteyenler için geri ödemesiz 15 bin TL kredi sunulması büyük bir fırsat olarak göze çarpıyor.

Para yardımları ve sosyal destek ödemelerinin dışında olacak bu uygulamadan en az 200 bin kişinin faydalanması bekleniyor. Söz konusu kredi yardımı; Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilecek. Fakat, her başvuru yapan kişinin bu yardımdan faydalanması mümkün değildir. Kişilerin birtakım şartları taşıyor olması gerekir. Peki, bu şartlar nelerdir?

15 Bin TL Geri Ödemesiz Kredi İçin Nereye Başvuru Yapılacak?

  • 15 bin TL kredi için başvuru yapmayı düşünenlerin her şeyden önce bulundukları ilçenin SYDV’sinde dosyalarının olması gerekmektedir. Dosyası olmayan kişiler ise başvuru yaparak dosya oluşturabilirler.
  • Bunun yanı sıra, kredi başvurusu yapacak olan kişinin faaliyet göstereceği alana uygun olmasına bakılmaktadır. Yapılmak istenen işe ait yeterlilik, ustalık belgesi aranmaktadır. Bu noktada, yapmak istediği iş ile alakalı olarak önceden tecrübesi olanların bir adım önde olduklarını söylemeleri gerekir. Bu gibi kişilerin yapacakları başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınacaktır.
  • İşyeri kredisi; açılmak istenilen işyeri için gerekli olan malzemelerin temin edilmesi adına verilmektedir. Bu yüzden, kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler, başvuru öncesinde yapmak istedikleri iş ile alakalı olarak gerekli tüm malzemeleri ve demirbaşları içeren bir liste hazırlamalıdırlar. Bunun yanı sıra, üç ayrı yerden fiyat teklifi getirilmelidir.

Sonuç olarak, yukarıdaki şartları sağlayan ve ilk başvuru yapan 200 bin kişiye 15 bin TL geri ödemesiz kredi verilecektir. Bunun yanı sıra, kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin sigortalı olarak çalışıp çalışmadığına bakılmaktadır. Tüm şartları tek tek sağlayan kişilerin ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapması gerekmektedir.

15 bin TL geri ödemesiz kredi için belirli bir sektör şartı konulmamıştır. Bir başka deyişle, projesini kabul ettiren her sektörden insan bu krediyi alabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı