Aile Bakanı Selçuk’tan Son Dakika Açıklamaları Geldi! Normalleşme Desteği Nedir? Normalleşme Destek Başvurularını Hemen Yapın
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Aile Bakanı Selçuk’tan Son Dakika Açıklamaları Geldi! Normalleşme Desteği Nedir? Normalleşme Destek Başvurularını Hemen Yapın

GÜNDEM

14 Ekim 2020 Çarşamba 21:23:30

Aile Bakanı Selçuk’tan Son Dakika Açıklamaları Geldi! Normalleşme Desteği Nedir? Normalleşme Destek Başvurularını Hemen Yapın

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk normalleşme süreci içerisine girilmesinin ardından normal çalışma düzeni ile iş hayatına dönüş yapan vatandaşlarımız için büyük fırsatlar sunulmaya devam etmektedir. Pandemi sürecinde pek çok vatandaşımız için olağanüstü haller meydana gelmesiyle beraber bu zorlu süreç içerisinde pek çok kurum ve kuruluş tarafından destek ödemeleri de son hızıyla devam etmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk normalleşme süreci içerisine girilmesinin ardından normal çalışma düzeni ile iş hayatına dönüş yapan vatandaşlarımız için büyük fırsatlar sunulmaya devam etmektedir. Pandemi sürecinde pek çok vatandaşımız için olağanüstü haller meydana gelmesiyle beraber bu zorlu süreç içerisinde pek çok kurum ve kuruluş tarafından destek ödemeleri de son hızıyla devam etmektedir. Normalleşme destek ödemeleri ile ilgili vatandaşlarımız için son dakika açıklamalar da bulunmasıyla beraber ön plana çıkmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından son dakika gelişmeler gün yüzüne çıkmasının ardından konuların ne kadar araştırıldığı dikkatleri üzerine çekmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından yapılan son dakika gelişmeler on binlerce vatandaşımız için büyük fırsatları beraberinde getirmesiyle beraber bu zorlu süreç içerisinde pek çok destek ödemesi yapılmaya devam etmektedir. Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “159 bine yakın işverene 1,2 milyonu aşkın çalışan için yaklaşık 950 milyon lira tutarında Normalleşme Desteği sağladık.” İfadelerini kullanarak vatandaşlarımızın dikkatini üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Yayımlanan son dakika gelişmeler kapsamında Normalleşme Destek ödemeleri SGK tarafından başvuru yapan bireyler için verileceği açıklanması ile müjdeli haber sonunda beklenen vatandaşlarımız için geldi. Peki, Normalleşme destek ödemesi nedir? Normalleşme desteğinden kimler yararlanabilir? İşte, Normalleşe desteği ile ilgili son dakika gelişmeleri haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

NORMALLEŞME DESTEĞİ SUNULMAYA BAŞLADI! NORMALLEŞME DESTEĞİ NEDİR?

Pandemi süreci içerisinde bulunmamızın ardından Kısa çalışma ödeneği verilmeye başlamasıyla birlikte 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile normalleşme sürecine adım atıldı. 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile normalleşme sürecine girilmesiyle beraber birbirinden farklı destek ödemeleri de vatandaşlarımız için sunulmaya başlandı. Kısa Çalışma ödeneğinin yerine normalleşme desteği verileceğine dair açıklamalar yapılmasıyla beraber kısa çalışma ödeneğine başvuru yapan iş yerleri için nakdi destek ücreti ya da kısa çalışma ödeneği almaları duyurulmasının ardından başvuru işlemleri ile ilgili araştırmalar son hızıyla devam etmektedir.

Normalleşme süreci içerisine girilmesinin ardından konu ile alalı olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerekli açıklamalar yapılması üzerine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Bu zorlu süreç içerisinde Aile Bakanı Selçuk, “Her ay için kısa çalışma veya ücretsiz izinde geçen aylık ortalama gün sayısı ve asgari ücret üzerinden hesaplanan işçi ve işveren primi tutarında mahsuplaşma yapacağız” ifadeleri ile gündemimizde ki yerini almış bulunmaktadır. Normalleşme süreci içerisinde gerekli ödemeler ile ilgili mahsuplaşma yapılacağı belirtilmesi üzerine vatandaşlarımız için son dakika müjdeli haberler gündemimizde ki yerini almaya başlamış bulunmaktadır.

NORMALLEŞME DESTEK ÖDEME MİKTARI NE KADAR? İŞTE AYRINTILAR…

Korona virüs etkilerini ülkemizde sürdürmeye devam etmesinin ardından vatandaşlarımız için devlet tarafından normalleşme destek ödemeleri yapılmaya başlanmış bulunmaktadır. Normalleşme destek ödemelerinin ne kadar yapıldığına dair araştırmalar sürdürülmesiyle beraber konu ile alakalı olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Normal çalışma düzenine geçen çalışanın, kısa çalışma ödeneği veya nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısının 30 gün olması durumunda, işverenlerin SGK’ ya ödeyecekleri primlerden 1.103,63 lira mahsuplaşma yapılacaktır.” İfadelerini kullanmıştır.

Bu kapsam doğrultusunda başvuru yapmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini www.sgk.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirme hakkına sahip olabilmektedir. Normalleşme destek ödemelerine başvuru yapan bireyler belirlenen şartlara uyum sağlaması doğrultusunda ödemelerini alma hakkına sahip olabileceklerdir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı