ABD Başkanı Biden İlk Yapacağı İcraatları Açıkladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

ABD Başkanı Biden İlk Yapacağı İcraatları Açıkladı

GÜNDEM

11 Kasım 2020 Çarşamba 17:40:48

Son Güncelleme: 11/11/2020 17:01:40

ABD Başkanı Biden İlk Yapacağı İcraatları Açıkladı

Milyonlar tarafından heyecanla beklenen ABD Başkanlık Seçimini zaferle tamamlayan Joe Biden TSİ, geçtiğimiz günlerde konuşma yaptı. Yaptığı açıklamada, birlik vurgusu yapan Biden, Pazartesi gününden itibaren yapacağı ilk icraatı da duyurdu.

ABD’de yapılan başkanlık seçiminde, resmi olmayan sonuçlara göre ABD’nin yeni başkanı olarak seçilen Joe Biden, geçtiğimiz günlerde, seçilen ilk kadın ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte halka konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada sık sık birlik mesajı veren Biden, ülkeyi ve insanları bölmemeye söz verdi. Bununla birlikte ilk icraatını da açıklayan Biden, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Koronavirüsü, ekonomiyi, sağlık hizmetlerini, sistematik ırkçılıkla mücadeleyi ve ırkların eşitliğine ulaşma çabasını, iklim krizini ve ülkedeki demokrasiyi sağlama savaşı vereceklerini vurgulayan Biden, pazartesi gününden itibaren yapacağı ilk icraatını da kamuoyuna açıkladı.

Biden, Pazartesi günü ilk işinin Covid-19 geçiş ekibi için bilim insanları atamak olduğunu dile getirdi. Önceliğinin Covid-19’u kontrol altına almak olduğunu, bu salgını ters yöne çevirmek için çaba harcayacağını ve sözünü yerine getireceğinin altını çizdi.

İlk icraatının bilim insanları ve bilimle ilgili olduğunu söyleyenBiden, sosyal medyada olumlu tepki aldı. Bilimin etkisine inanmadığını sık sık dile getirdiği için eleştirilenTrump’ın aksine, sosyal medya kullanıcıları, Biden için “Bilim kazandı” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Bölmeyi değil, birleştirmeyi hedefleyen bir başkan olacağını ve tüm vatandaşların güvenini kazanmak için çalışacağını vurgulayan Biden, eyaletleri kırmızı ve mavi olarak görmeyeceğini de belirtti.

Yaptığı konuşmada, eşine de destekleri için teşekkür eden Biden, bir anne ve eğitimci olan eşi Jill’in harika bir firstladyolacağını da dile getirdi.

Seçilen ilk beyaz olmayan kadın ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile ülkeyi yönetmenin onurunu yaşayacağını söyleyen Biden, ABD’de artık her şeyin mümkün olduğunu vurguladı.

Biden, Başkan Trump’a oy veren kişilerin hayal kırıklığı yaşadığını anladığını fakat kendisine bir şans vermelerini istedi ve artık Amerika’yı birleştirmenin zamanı geldiğini söyledi. Kendisine oy verenler kadar, oy vermeyenler için de çalışacağını, ayrım yapmayacağını dile getirdi.

HARRIS DE AÇIKLAMA YAPTI

Başkan Yardımcısı Kamala Harris, yaptığı açıklamada Biden’den “Birleştirici ve iyileştirici” olarak söz etti.

Harris, Başkan Yardımcısı olarak kendisinin seçilmesinin önemini vurguladı. Bu ofiste seçilen ilk kadın olduğunu fakat asla sonuncusu olmayacağının ve Amerika’nın olasılıklar ülkesi olduğunun altını çizdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı