8 bankanın çalışma saatleri değişti!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

8 bankanın çalışma saatleri değişti!

GÜNDEM

4 Aralık 2020 Cuma 13:15:07

Son Güncelleme: 04/12/2020 13:15:47

8 bankanın çalışma saatleri değişti!

Korona virüs sayesinde ülkemizde vaka sayıları hızlıca yükselmeye devam ediyor. Hükümet ise her geçen gün önlemleri arttırıyor. Kademe kademe yaş grubu ile başlayan sokak kısıtlamaları genişletildi. Mekanlara hatta ana caddelere bile belli bir sayının üstünde insan alınmayacağı açıklandı. Her ne kadar iş çalışma saatleri için resmi bir duyuru yapılmasa da İstanbul ilimizde de kamu çalışanlarının çalışma saatlerinin değiştirildiği duyuruldu.

Korona virüs sayesinde ülkemizde vaka sayıları hızlıca yükselmeye devam ediyor. Hükümet ise her geçen gün önlemleri arttırıyor. Kademe kademe yaş grubu ile başlayan sokak kısıtlamaları genişletildi. Mekanlara hatta ana caddelere bile belli bir sayının üstünde insan alınmayacağı açıklandı. Her ne kadar iş çalışma saatleri için resmi bir duyuru yapılmasa da İstanbul ilimizde de kamu çalışanlarının çalışma saatlerinin değiştirildiği duyuruldu. Vatandaşlar da daha önce tedbirlere göre çalışma saatlerini düzenleyen bankaları sorgulamaya başladı. Bankaların çalışma saatleri tekrar mı değişti? Yeni çalışma saatleri neler? Hangi bankalar hangi saatler arasında müşterilerini kabul edecek? İşte ayrıntılar;

Bankaların mesai saatleri bir kez daha değişti! Bankalar hangi saatler arasında işlem yapacak? Bankalar ne zaman kapanacak? Ne zaman açılacak? Tüm ayrıntılar haberimizde;

Çoğu sektörde salgın hastalık dolayısı ile tedbir amaçlı değişiklikler yapılmakta. Bu değişiklikler arasında en çok restoran ve kafe gibi işletmelerde geçerli önlemler bulunuyor. Bankalar da konuya ilişkin tedbirlerini çalışma saatlerinde kısıtlamaya giderek alma yoluna başvurdular.

Korona virüs önlemleri kapsamında bir kez daha bankaların çalışma saatleri değişti. İlk etapta ise birçok banka saat 10 ila 16 arası hizmet vereceğini bir iki banka ise daha farklı bir sistem izleyeceğini açıklamış bizde sizleri sitemizden duyurmuştuk. Fakat ek önlemler hükümet tarafından getirildikçe bankalar da çalışma saatlerini bir kez daha düzenledi.

Korona virüs salgını her birey için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Bankalar gibi vatandaşların sık sık bulunmak zorunlu olduğu alanlar içinse her gün yeni önlemler ekleniyor. Bu önlemler kapsamında ise çalışma saatleri hem vatandaşlarımızın hem de banka çalışanlarını korumak için yeniden düzenlendi.

İlk etapta ise 8 banka çalışma saatlerinin 10.00 ila 16.00 arası olarak devam edeceğini duyurdu.

Bankaların yeni düzenlemelerine göre Finansbank, Denizbank, HSBC ve İş bankası öncelikle çalışma saatlerini tüm şubelerinde 10.00- 12.30 ila 13.30- 16.00 olarak değiştirdiğini duyurdu. Bu duyurudan sonra Akbank, Garanti, Yapı Kredi ve TEB bankaları da aynı çalışma saatlerinin tüm şubeleri için geçerli olduğunu açıkladı.

Bankalar ise mesai saatlerine dair tüm düzenlemeleri özel bir mesajla internet sayfalarında duyurdular. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) hariç diğer 7 banka yeni çalışma düzenine 2 Aralık tarihi ile başlayacağını TEB ise 3 Aralık itibariyle uygulamaya koyacağını duyurdu.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı