Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

500 TL bayram harçlığı hakkında Bakan Son Noktayı koydu!

GÜNDEM

16 Mayıs 2020 Cumartesi 23:14:40

Son Güncelleme: 16/05/2020 23:15:07

500 TL bayram harçlığı hakkında Bakan Son Noktayı koydu!

Devlet, vatandaşlarımıza 500 TL verecek haberlerinin tamamının yalan olduğunu doğruladı. Gündemde çok sık bir şekilde ilerleyen bu haberlerle beraber daha öncesinde de 400 TL bayram harçlığı haberi yayılmıştı. Bu haberlerin tamamının yalan olduğu apaçık ortada.

Devlet, vatandaşlarımıza 500 TL verecek haberlerinin tamamının yalan olduğunu doğruladı. Gündemde çok sık bir şekilde ilerleyen bu haberlerle beraber daha öncesinde de 400 TL bayram harçlığı haberi yayılmıştı. Bu haberlerin tamamının yalan olduğu apaçık ortada. Vatandaşı kandırmaya yönelik yapılan bu davranışlar belirli haber sitelerinin kendi linklerine tıklattırma çabalarından ibarettir. Açık Kapı uygulaması üzerinden hiçbir vatandaşa bayram harçlığı ödemesi uygulaması yapılmamaktadır. İşte tüm ayrıntılar…

Pandemi destek ödemelerine ilişkin ek olarak 500 TL bayram harçlığı verilebileceği açıklandı. Ancak bu açıklamayı hiçbir resmi kurum, Bakan, sorumlu memur ve benzeri hiçbir yetkili böyle bir açıklama yapmadı. Bu asılsız açıklamanın ardında sosyal medya fenomenleri olduğu düşünülüyor. Vatandaşımızı kandırmak ve prim yapmak amacıyla başlattıkları bu yalan haber kampanyasıyla beraber 170 bin vatandaşımız Açık Kapı uygulamasına bayram harçlığı başvurusu yaptı. Ancak başvuru detaylarında kimlere 500 TL bayram harçlığı verilebileceği yazıyordu. 170 bin adet hak etmeyen başvuru yapılınca İçişler Bakanlığı, Açık Kapı uygulaması içerisinden bayram harçlığı başvurusunu kaldırdı. Artık başvuru yapmak isteyen fakir milli sporcularımız direkt olarak İçişleri Bakanlığı ile temasa geçecek.

500 TL BAYRAM HARÇLIĞI VERİLECEK Mİ?

Sabah Gazetesi Ekonomi yazarı Faruk Erdem de bu konu hakkında son dakika açıklamalarında bulundu! Daha önce de İçişleri Bakanlığının ve il valiliklerinin her vatandaşa 1000 TL dağıttığına yönelik iddialar çıkmış, hem valilikler hem de İçişleri Bakanlığı bu iddiaları yalanlamıştı. 1000 TL sosyal yardım parasından yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz, aynı şekilde kamu bankalarının 6 ay geri ödemesiz kredilerinden de yararlanabilirsiniz.

İŞTE FARUK ERDEM’İN BAYRAM HARÇLIĞI YORUMU!

“Hane halklarına maddi destek, aile ve çalışma bakanlığının koordinasyonunda yürütülmektedir. Bugüne kadar 3 fazda 1000’er liralık yardımlar vatandaşlara ödenmiştir. İlk fazda 2,1 milyon aileye, 2. fazda 2,3 milyon aileye, toplamda 4,4 milyon aileye 1000er liralık ödenmiştir. 3. fazla ilgili başvurular devam ederken, ilk etapta yaklaşık 500 bin aileye 1000’er liralık yardım yapılmıştır. Bunun dışında kamu bankaları aracılığıyla 6 ay ödemesiz bireysel destek ve esnaf kredileri ödenmektedir. Toplamda 5 milyon 52 bin vatandaşa 29,2 milyar lira bireysel destek kredisi ödenmiştir. Bayramla ilgili olarak da emeklilere hem erken ikramiye ödemesi hem de erken maaş ödemesi yapılmaktadır. Bunun dışında bayram harçlığı ödemeleri yönündeki söylemler asılsızdır. Resmi makamlar açıklama yapmadan bu tür söylentilere aldırış etmemek gerekir.” Şeklinde ifade verdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı