3000 personel ataması başladı! Gelir uzmanı, vergi müfettişi, defterdarlık uzmanı alımları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

3000 personel ataması başladı! Gelir uzmanı, vergi müfettişi, defterdarlık uzmanı alımları

GÜNDEM

27 Ekim 2020 Salı 21:12:52

Son Güncelleme: 27/10/2020 21:01:47

3000 personel ataması başladı! Gelir uzmanı, vergi müfettişi, defterdarlık uzmanı alımları

Geçtiğimiz günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bakanlık bünyesinde 2000, kurum içi özel sınavıyla da 3000 kadroya atama yapılacağını duyurmuştu. Milyonlarca vatandaşın beklediği bakanlık bünyesinde yapılacak olan atamalara ilişkin ilanlar yayımlanmaya başlandı. Yapılan duyuruyla birlikte hangi kadrolara atama yapılacağı açıklandı. Bununla birlikte, 1000 adet Gelir Uzmanı alımının yapılacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 24 Ekim’den yılbaşına kadar tedricen alım ilanlarına çıkacaklarını belirtmiş ve Bakanlık bünyesinde 2 bin, kurum içi özel sınavıyla da 3 bin kadroya atama yapacaklarını belirtmişti.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Albayrak, kendilerini buraya getiren sabır ve istikrarı daha ileriye götürecek olan şeyin insan kaynağı olacağını vurguladı. Açıklamasında; 1000 gelir uzman yardımcısı, 300 defterdarlık uzman yardımcısı, 500 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 175 vergi müfettiş yardımcısı,15 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 10 stajyer hazine kontrolörü olmak üzere toplam 2 bin kişilik alım yapacaklarına yer verdi. Kurumiçinde ise, defterdarlık uzmanlığı için 1500, gelir uzmanlığı için 1500 olmak üzere toplam 3 bin kadro ataması yapılacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan bakanlık bünyesindeki atamalara ilişkin ilanlar bugün yayımlanmaya başlandı. Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde paylaşılan duyuruya göre, Başkanlıkta açık bulunan kadrolara atanmak üzere 1000 adet gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak. Gelir uzman yardımcılarınınfarklı illerde görevlendirileceği de açıklandı.

GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI ALIMI

12 Aralık Cumartesi günü, saat 10.00’da Ankara’da Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü yapılacak. Bu sınav için başvurular 9 Kasım Pazartesi gününden itibaren başlayıp 20 Kasım Cuma günü saat 17.30’da sona erecek. Başvurmak isteyen vatandaşlar “http://sinav.gib.gov.tr” adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Yazılı aşamayı geçip, sözlü sınava girmeye hak kazanan vatandaşlarGİB’in resmi internet sitesinden, yani “http://www.gib.gov.tr” adresinden duyurulacak.

GELİR UZMANI ALIMI

GİB’in internet sitesinde yayımlanan diğer duyuruda, Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı ile 1500 gelir uzmanı alımı yapılacağı açıklandı. 23 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da, giriş sınavının yazılı bölümü yapılacak.

Sınava giriş için başvurular, 30 Kasım 2020 Pazartesi günü ile 18 Aralık 2020 Cuma günü arasında; kadrosu başkanlık merkezinde bulunan kişiler için personel daire başkanlığına, kadrosu vergi dairesi başkanlıklarında ve defterdarlıklarda olan kişiler için personel müdürlüklerine duyurunun ekinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” ile yapılacağı belirtildi.Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı sonuçları, GİB’in internet sitesinden açıklanacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı