30 Ekim bankalar açık mı? EFT - Havale işlemleri gerçekleşecek mi?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

30 Ekim bankalar açık mı? EFT – Havale işlemleri gerçekleşecek mi?

GÜNDEM

27 Ekim 2020 Salı 20:37:37

30 Ekim bankalar açık mı? EFT – Havale işlemleri gerçekleşecek mi?

Önümüzdeki perşembe günü tüm ülkemizide 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sevinçle kutlanacak. 28 Ekim öğleden sonra, 29 Ekim tam gün olmak üzere resmi kurumlar ve bankalar kapalı olacak. Peki, bayramın ertesi günü, haftanın son günü 30 Ekim Cuma günü bankalar açık olacak mı? Noter, PTT gibi kurumlar hizmet verecek mi?

Ülkemizde her yıl coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 2020 yılında Cuma gününe denk gelmektedir. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen bayram ülkemiz ve Kuzey Kıbrıs’ta her yıl kutlanan bir milli bayramdır. Dini bayramlarda olduğu gibi resmi bayramlarda da bir gün öncesi yani 28 Ekim yarım gün izin, 29 Ekim ise tam gün izin olmak üzere kullanılır.

28-29 EKİM BANKALAR

Cumhuriyet Bayramı’nın bir önceki günü yani 28 Ekim tarihinde tüm bankalar ve resmi kurumlar sabah saat 09.00 – 12.30 arasında hizmet verecektir. Bankada havale-eft işlemleri olan vatandaşlarımızın 28 Ekim tarihinden önce bu işlemlerini gerçekleştirmelerini tavsiye etmekteyiz. Kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank çarşamba günü öğlene kadar hizmet verecektir. Aynı şekilde Garanti, Yapı Kredi, ING Bank, Finansbank, Akbank, İş Bankası gibi özel bankalar da 09.00-12.30 arasında hizmet verecektir.

29 Ekim Perşembe günü ise hem kamu hem de özel bankaların tümü kapalı olacaktır. Bayram günü gerçekleştirilen EFT işlemleri, bankaların ilk iş gününde işleme alınacaktır.

30 EKİM BANKALAR AÇIK OLACAK MI?

28 Ekim tarihinde yarım gün, 29 Ekim tarihinde tam gün izin yapan bankalar, PTT ve resmi kuruluşlar 30 Ekim Cuma günü ilk saatleriyle birlikte mesaiye başlayacaklar. Böylece banka şubelerinde işi olan vatandaşlarımız cuma günü işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Aynı şekilde bayram günü veya öncesinde yapılan EFT işlemleri de 30 Ekim Cuma günü gerçekleşmiş olacak.

Bankalardan Bayram Mesajları

Kamu ve özel bankalar olmak üzere neredeyse tüm bankalar sosyal medya hesapları üzerinden Cumhuriyetin yıl dönümünde tebrik ve kutlama mesajları paylaştı. Bankaların paylaşımlarına kısa sürede binlerce beğeni ve yorum geldi. HaberKredi olarak bizlerde Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyoruz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı