2021 TOKİ konut projeleri hangi illerde belli oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2021 TOKİ konut projeleri hangi illerde belli oldu

GÜNDEM

5 Kasım 2020 Perşembe 21:41:57

2021 TOKİ konut projeleri hangi illerde belli oldu

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan sosyal konut projelerinde 2021 yılında dair rakamlar yayınlandı. TOKİ Başkanlığı tarafından geleneksel hale gelen ve da ile orta gelirli vatandaşlarımız için uygun fiyatlı konut projesinde 2021 yılına dair merakla beklenen rakamlar açıklandı.

TOKİ 2019 yılında 50 bin sosyal konut üretmişti fakat her geçen gün artan talebe destek vermek adına 2020 yılında 100 bin sosyal konut hayata geçirmişti. 2021 yılında da çalışmalarına devam edeceğini açıklayan TOKİ, önümüzdeki sene için de hedeflerinin 100 bin konut olduğunu duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalar yürüten TOKİ’nin 2021 yılına dair planları da yayımlandı. 2020 yılında net olarak Toplu Konut İdaresi 102 bin konutu hayata geçirdiklerini 2021 yılında da 100 bin konut projesini başarıyla tamamlamayı hedeflediklerini duyurdu.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NIN 2021 YILI SOSYAL KONUT PROJESİ

Toplu Konut İdaresi tarafından yürütülmekte olan Sosyal Konut kapsamında ise 2020 yıl sonuna kadar 102 bin konut üretilmesi planlanmıştı. Bu proje ise aksaklık olmadan hayata geçti. Özel koşullar ile satışa çıkarılan daireler uygun fiyatlar ile satıldı. 2021 hedeflerimde aynı zaman da Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında da yer aldı. Buna göre 2021 yılı içinde 100 bin sosyal konut inşaatı yapılacak. TOKİ ise buna dair çalışmalarını çoktan başlatmış durumda.

Başvuru Şartları

TOKİ’ye başvurmak için vatandaşlarımızın belli başlı koşulları sağlıyor olması gerekmektedir.

T.C Vatandaşı olmak

Projenin yapılacağı il veya ilçede 1 yıldan az olmamak şartıyla ikametgâh ediyor olmak ya da o ilde nüfusa kayıtlı olmak (şehit aileleri ve gazi yakınları için koşul 3 yıldır)

TOKİ’den daha önce konut satın almamış olmamak (şehit aileleri ve gazi yakınları hiç)

Kişinin kendisi/ eşi veya bakmakla yükümlü olduğu çocukları üstüne tapuda mülkiyet (tarla, bağ, köy evi, işyeri dışında) bulunmaması (şehit aileleri ve gazi yakınları hariç) hisseli gayrimenkuller ise dikkate alınmamaktadır

25 yaşını doldurmuş olmak (dul ve çocuklu bayanlarda yaş gözetilmez)

Hane halkının gelirinin 5 bin 500 Türk lirasını geçmemesi (İstanbul’da koşul 6 bin TL)

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kimlik fotokopisi

Şehit aileleri, gazi yakınlarının getirmesi gereken “Hak Sahipliği Belgesi”

Engelli vatandaşlarımız için verilen kimlik kartı fotokopisi ya da sağlık raporu (en %40 engelli olduğunu gösterir olması gerek)

Emekli vatandaşlarımızdan ise Emekli Kimlik Belgesi istenmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı