2021 Asgari Ücret Zammı ve AGİ Miktarı Netleşiyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2021 Asgari Ücret Zammı ve AGİ Miktarı Netleşiyor

GÜNDEM

10 Kasım 2020 Salı 20:43:15

2021 Asgari Ücret Zammı ve AGİ Miktarı Netleşiyor

Vatandaşlarımızın gündeminde asgari ücret zamları var. Vatandaşlarımız yapılacak olan asgari ücret zamlarını oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız asgari ücret zamları için araştırmalarına devam ediyorlar. Enflasyon değerlerini takip eden vatandaşlarımız 2021 yılında yapılacak olan asgari ücret zamları hakkında vatandaşlarımız oldukça merakla araştırma yapıyorlar.

Asgari ücret zamları üzerinde enflasyon değerleri etkili olduğu için vatandaşlarımız enflasyon değerlerini de oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından 2021 yılında yapılacak olan asgari ücret zamları ne kadar olacak? Asgari ücret zamları için resmi açıklama ne zaman yapılacak? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Yapılan araştırmalar devam derken biz de araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan asgari ücret zamları merakla bekleniyor. Her yıl yılsonunun gelmesiyle zamlar ile ilgili araştırmalar başlıyor. Yapılacak olan zam oranları her yerden araştırılmaya devam ediyor. Bununla birlikte de vatandaşlarımız da özellikle enflasyon oranlarını takip ediyorlar ve bununla birlikte yapılacak olan zamlar hakkında tahinlerde bulunmaya çalışıyorlar. Bu yıl vatandaşlarımız için asgari ücret zamları her zamankinden daha önemlidir. Korona virüs hemen hemen her vatandaşımızı oldukça olumsuz etkilemiştir. Ama bazı vatandaşlarımız bu olumsuzluklardan daha fazla etkilenmişlerdir. Tek maaşla geçinen dar gelirli vatandaşlarımız bu olumsuzluklardan daha çok etkilenmişlerdir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız gelecek olan asgari ücret zamları hakkında bütün detayları merak ediyorlar. Merak eden vatandaşlarımız için detayları haberimizde paylaştık.

2021 asgari ücret zammı belli oldu mu?

Vatandaşlarımızın gündeminde asgari ücret zamları var. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan zamların belli olması oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise vatandaşlarımız korona virüs sebebiyle gelen ekonomik sıkıntılardan oldukça fazla etkilenmişlerdir. Vatandaşlarımız gelen zamlar ile birlikte ekonomik anlamda gelen sıkıntılardan bir nebze olsun kurtulmak istiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız her yerden tahminleri araştırıyorlar. Tahminleri araştıran vatandaşlarımız artık resmi bir açıklama bekliyor. Gelecek olan zamlar hakkında vatandaşlarımız yapılacak olan açıklamaların gelmesiyle sorularını cevaplandıracaklardır. Bunun için vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan açıklamalar hakkında yapılan araştırmalar devam ediyor.

Beklenen açıklama geldi. Vatandaşlarımız açıklamaları bekliyorlardı. Vatandaşlarımızın beklediği açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk,  çok kısa bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk  “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum” sözlerini taraflara iletti. Vatandaşlarımız bu açıklama ile birlikte de gelecek olan zamları oldukça merak ediyorlar.  Asgari ücret zammı ile ilgili resmi açıklamanın Aralık ayının sonlarına doğru yapılması bekleniyor. Vatandaşlarımız için güncel açıklamaları haber kaynağımızda paylaşmaya devam edeceğiz.

2021 AGİ İNDİRİMLERİ!

Vatandaşlarımız ekonomik anlamda pek çok sıkıntı ile mücadele ettikleri bu dönemde AGİ indirimler ile ilgili de oldukça meraklılar. Geçtiğimiz yılda 2019’da Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından alınan karara göre asgari ücrete %15,03’lük zam gelmiş ve brüt asgari ücret tutarı 2.943 TL olurken net asgari ücret de 2.234,70 TL olmuştur. Bunun yanında 2020 yılındaki AGİ verileri de aşağıda belirttiğimiz gibidir:

  • Bekâr 220,73TL
  • Evli eşi çalışmayan 264,87 TL
  • Evli eşi çalışmayan 1 çocuklu 297,98 TL
  • Evli eşi çalışmayan 2 çocuklu 331,09 TL
  • Evli eşi çalışmayan 3 çocuklu 375,23 TL
  • Evli eşi çalışmayan 4 çocuklu 375,23 TL
  • Evli eşi çalışmayan 5 çocuklu 375,23 TL
  • Evli eşi çalışan 220,73 TL

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı