2020 Ramazan Bayramı Herkese Ücretsiz 1 GB İnternet Veriliyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2020 Ramazan Bayramı Herkese Ücretsiz 1 GB İnternet Veriliyor

GÜNDEM

24 Mayıs 2020 Pazar 15:11:19

Son Güncelleme: 24/05/2020 15:11:59

2020 Ramazan Bayramı Herkese Ücretsiz 1 GB İnternet Veriliyor

Koronavirüs sonrasında ekonomik tedbir paketleri açıklanmaya devam ediyor. Destek paketleriyle ilgili bir açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakan Adil, 2020 yılı Ramazan Bayramı’nda 81 milyon vatandaşımıza ücretsiz 1 GB internet verileceğini belirtti. Destek kapsamında sağlık çalışanlarına da ayrı bir parantez açıldı.

Telefonların da internet kullanan abonelere ramazan hediyesi geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açıkladı 81 milyon aboneye ücretsiz internet verilecek. Bakan Adil yaptığı açıklamada, Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone abonelerine ramazan ayı boyunca 1 GB ücretsiz internet verileceğini açıkladı.
Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla alınan tedbirlerden biri de evde kalarak sosyal izolasyonu sağlamaktı. Bu tedbirlere uyarak evde kalan vatandaşlarımızın ise interneti kullanımı oldukça artmıştı. Bunun üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı harekete geçerek vatandaşların bütçelerini rahatlatacak bir adım attı.

2020 Ramazan Bayramı Bedava İnternet

Bakan Adil, Ulaştırma ve Altyapı bakanlığımızın GSM operatörleri ile vardıkları anlaşma sonucu 81 milyon aboneye Ramazan’da her gün 1 GB internetin ücretsiz sağlanacağını aktardı. 2020 yılı Ramazan Bayramı’nda herkese ücretsiz internet verilecek.

8 GB EĞİTİM İÇİN VERİLECEK

GSM operatörlerinin genel müdürleriyle video konferans üzerinde toplantı yaptıklarını belirten Bakan Adil, internet kullanımının bu dönemde bir ihtiyaç haline geldiğini ve bunun vatandaşlara ayrı bir yük getirmemesi amacıyla bir destek istediklerini ifade etti. Adil sözlerine, bütün abonelere ücretsiz internet sağlanacak diyerek devam derken uzaktan eğitime geçildiğinden bu yana tüm hanelere 8 GB’ kadar internet hizmetinde bulunduklarını bu hizmetin EBA için ücretsiz olarak yapıldığını hatırlattı.

BAKAN: YENİ DESTEKLER DE GELİYOR

Virüsle olan bu mücadelemizde GSM operatörlerinin de katkı sağlamaktan kaçınmadığını belirterek, sağlık çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza operatörlerimizin ayrım yapmadan destekte bulunduğunu ifade etti. Bakan Adil, konuşma sürelerine yönelik ilave destekler üzerinden görüştüklerini de ekledi. Bu konuda detayların ileride GSM operatörleri tarafından açıklanacağını belirterek ve bu salgınla mücadele ettiğimiz zorlu afet günlerinden örnek bir çalışma sergileyen Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone’a teşekkür ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.

10 BİN DAKİKA

Bakan Adil aynı zamanda sürdükleri görüşmelerde mobil haberleşme kampanyaları üzerine de çalıştıklarını belirterek, 780 bin kişiyi geçen sağlık çalışanlarına 2 ay süreyle aylık 5 GB internet ve 500 dakika sesli görüşme hizmetinin ücretsiz olarak verildiğini söyledi. Ayrıca Bakan Adil, 45 bin Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanına ise ek olarak 2 ay süreyle 10 bin dakika sesli görüşme hizmetinin de ücretsiz olarak sağlanacağını duyurdu.

SAĞLIKÇILARA AYLIK 15 GB İNTERNET

Bu salgın sürecinde yoğun olarak çalışan birçok sağlık görevlisinin evlerine gidemediğinin altını çizen Bakan Adil, bu sebepten dolayı 12 bin 864 sağlık çalışanına aileleriyle görüşebilmeleri ve rahatça özlem gidermeleri adına, 3 ay süreyle aylık 15 GB internet sağlanacağını da duyurdu. Ve aylık 15 bin dakika sesli görüşme imkanının da ilave olarak sağlanacağını belirtti. Bakan Adil, sözlerini sonlandırmadan sağlık çalışanları için, onlar bizim halkımız için ailelerinden ayrı kaldıklarını ve ellerinden gelen her şeyi de sağlık çalışanları için yapmaya hazır olduklarını belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı