200 TL fazla emekli maaşı almak için hakkınızı arayın! O kişiler 200 TL fazla emekli maaşı alıyorlar!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

200 TL fazla emekli maaşı almak için hakkınızı arayın! O kişiler 200 TL fazla emekli maaşı alıyorlar!

GÜNDEM

18 Temmuz 2020 Cumartesi 15:54:19

200 TL fazla emekli maaşı almak için hakkınızı arayın! O kişiler 200 TL fazla emekli maaşı alıyorlar!

Ülkemizde emekliler için iki grup bulunur. Bu iki grubun birbirinden fazla avantajları vardır. Özellikle 1999 senesinden önce emekli olanlar ve 2008 sonrası emekli olan kişiler şeklinde iki emeklilik grubu vardır. Bu insanlar sadece önceden emekli olduğu için normal emekli kişilerden daha fazla emekli maaşı alırlar.

Ülkemizde emekliler için iki grup bulunur. Bu iki grubun birbirinden fazla avantajları vardır. Özellikle 1999 senesinden önce emekli olanlar ve 2008 sonrası emekli olan kişiler şeklinde iki emeklilik grubu vardır. Bu insanlar sadece önceden emekli olduğu için normal emekli kişilerden daha fazla emekli maaşı alırlar. Ancak bu durumun oluşturduğu haksızlığın herkes farkında olmasına rağmen herhangi bir girişimde bulunmuyor. Vatandaşlarımızın çok büyük bir bölümü 2008 yılından sonra emekli oldu. 2008 yılından sonra emekli olan kişiler 1999 senesinden önce emekli olan kişilerden daha az emekli maaşı alıyorlar. 1999 senesinden önce emekli olan kişiler 2008 senesinden sonra emekli olan kişilerden tam 200 TL fazla emekli maaşı alıyor. Ancak bu durumun oluşturduğu büyük haksızlığın kimse farkında değil. Farkında olanlar ise herhangi bir tepkide bulunmuyor.

Siz de eğer 2008 senesinden sonra emekli olduysanız normal emeklilerden 200 TL daha az emekli maaşı alıyorsunuz. Bu durumun farkında olan kişilerin başlattıkları hareket ile beraber Türkiye Emekliler Derneği bir çalışma başlattı. Başlatılan çalışma neticesinde milyonlarca vatandaşımızın neden 200 TL daha az emekli maaşı aldığı konusu tartışılıyor. Eğer haklı bir neden bulunabilirse gerekli yazışmalar sonrasında Cumhurbaşkanlığı’na gerekli başvurular yapılacak. Başvuruların onaylanması halinde ise milyonlarca vatandaşımız tıpkı 1999 senesinden önce emekli olan kişiler gibi 200 TL fazla emekli maaşı alabilecek. Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı bu duruma herhangi bir tepki vermiyor hatta pek çok kişiye sorulduğu zaman bu durumdan kimsenin haberdar olmadığını öğrendik. Haber merkezimizin araştırdığı en önemli konulardan bir tanesi olan bu iki grubun birbirinden farkının ne kadar bu kadar önemsendiği konusu düzenli olarak araştırılmaktadır. Eğer siz de bu durumdan şikâyetçi oluyorsanız hemen Türkiye Emekliler Derneği web sitesine girerek ilgili yazışmanın yapılması için ankete katılmalısınız. 5 milyon kişi 2008 senesinden sonra emekli oldu. 5 milyon kişinin haklarına tekrar kavuşabilmesi için başlatılan çalışmalar neticesinde bundan böyle her emekli vatandaşımız rahat bir şekilde 200 TL fazla emekli maaşı alabilecek.

1999 ÖNCESİ EMEKLİ OLANLARIN AVANTAJI NEDİR?

2000 senesinden sonra ilk defa sigorta girişi olan kişilerin 1999 senesinden önce emekli olan kişilerden daha fazla emekli maaşı almasının aslında kayda değer bir sebebi yok. 2000 yılından itibaren sigorta girişi olan kişilerin daha az emekli maaşı almasının nedeni yok. Sadece devlet o gün öyle istediği için o şekilde fazla emekli maaşı ödenmektedir.

HERKES 200 TL FAZLA EMEKLİ MAAŞI ALABİLECEK Mİ?

Herkesin 200 TL fazla emekli maaşı almasının en büyük nedeni haksızlığın önüne geçebilmektir. Şu an ülkemizde en az 5 milyon kişi diğer emekli kişilerden 200 TL daha az emekli maaşı almaktadır. Bu da emekliler arasındaki en büyük haksızlık oranlarından bir tanesidir. Bu durumun düzeltilebilmesi için ise çalışmalar sürüyor. Vatandaşlarımızın tamamının 200 TL fazla emekli maaşı alabilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Eğer gerekli görülürse ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanırsa herkes 200 TL fazla maaş alabilecek.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı