2. Faz Temel İhtiyaç Kredisi Veriliyor! 10 bin TL kredi alamayanlara müjde! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ödemelerine başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2. Faz Temel İhtiyaç Kredisi Veriliyor! 10 bin TL kredi alamayanlara müjde! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ödemelerine başlıyor

GÜNDEM

1 Kasım 2020 Pazar 17:38:06

Son Güncelleme: 01/11/2020 17:37:57

2. Faz Temel İhtiyaç Kredisi Veriliyor! 10 bin TL kredi alamayanlara müjde! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ödemelerine başlıyor

Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle ülkemizde kamu bakası olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ekonominin olumsuz etkilenmemesi amacıyla sunulan Temel İhtiyaç Kredi fırsatından yararlanamayanlara müjde!

Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle ülkemizde kamu bakası olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ekonominin olumsuz etkilenmemesi amacıyla sunulan Temel İhtiyaç Kredi fırsatından yararlanamayanlara müjde! 3 Bin TL kredi imkânı sunulan ve sonucu henüz açıklanmayan bireyler için yeni gelişme yaşandı. Adana Milletvekili taleplerini TBMM’ye sundu.

10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN SON GELİŞMELER!

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TBMM’ye yeni bir talepte bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması üzere verilen bu talep doğrultusunda temel ihtiyaç kredi desteğinden faydalanamayan mağdur olan bireyler inin yeni talep gündeme getirildi. Temel ihtiyaç kredisinden faydalanamayan bireyler için önemli sorular yöneltildi.

Adana Milletvekili İsmail Koncuk önergesini yayınlarken ‘’ “Albayrak duyana kadar, destek kredisi aldatmacası gündemden düşmeyecektir. Bu ülkede 4 milyon vatandaşımıza e haciz uygulandı, çoğu kişiye de sicili bozuk diye verilmedi. Hiç bir gerekçe gösterilmeden verilmeyen de var. 10 bin TL isteyip 3 bin alanda. Allahtan korkun.” İfadelerinde bulundu. 10 bin TL’ye başvuru yapan yüz binlerce vatandaşa 3 bin TL’lik kredi verildiğini ve başvurusu olumsuz sonuçlanan bireyler için de sicil affı gelmesine rağmen bankalardan sicil nedeniyle kredi verilmediği önemle vurguladı.

Böylesine zorlu bir süreç içerisinde bu durumun haksızlık olduğunu ve mağdur olan vatandaşlarımızın bu durumdan faydalanamadığı belirtmesiyle birlikte talebini TBMM’ye sundu.  Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un TBMM’ye sunduğu önergenin tam metni şu şekildedir;

Covid 19 tedbirleri kapsamında on binlerce esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığı, milyonlarca işçimize yüz binlercesinin daha katıldığı, asgari ücretli, emekli gibi son derece kısıtlı geliri olanların ciddi sıkıntıya düştüğü açıktır. 6 ay ödemesiz 10 bin TL ihtiyaç kredisi ile ilgili kamuoyunda çok ciddi bir infial uyanmıştır.

Bu Bağlamda;

  1. Devlet bankalarına 10 bin TL kredi başvurusu yapan toplam kaç kişidir?
  2. Devlet bankalarına yaptığı 10 bin TL kredi talebi 2 bin TL veya daha az ödenen kaç kişi bulunmaktadır?
  3. Devlet bankaları kaç kişiye olumsuz cevap vermiş, kaç kişiyi beklemeye almıştır?
  4. Başvurusu üzerinden 30-40 gün geçtiği halde hiç cevap verilmeyen vatandaş sayımız kaçtır?
  5. Adı temel ihtiyaç kredisi olmasına rağmen, temel ihtiyaçları karşılaması mümkün olmayan vatandaşlarımıza, kısıtlamalar konulması doğru mudur? Kısıtlamalar koymayı sosyal devlet anlayışı ile nasıl bağdaştırabiliriz?
  6. Bankaların temel ihtiyaç kredisi vermediği veya talebini askıya aldığı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza karşılıksız yardım yapmayı düşünüyor musunuz?

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
23 Yorum yapıldı

23 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı