15 Seneyi Dolduranlara Emeklilik Müjdesi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

15 Seneyi Dolduranlara Emeklilik Müjdesi

GÜNDEM

7 Eylül 2020 Pazartesi 00:06:41

15 Seneyi Dolduranlara Emeklilik Müjdesi

Emekli olacak tüm kişiler için bir çok haber yer alıyor. Perşembe günü gazete manşetlerinde yer alan son dakika haberi ile 15 seneyi dolduran tüm çalışanların emekli olacağı konuşuluyor. Erken emeklilik bekleyenler için erken emeklilik müjdesi nihayet geldi.

Emekli olacak tüm kişiler için bir çok haber yer alıyor. Perşembe günü gazete manşetlerinde yer alan son dakika haberi ile 15 seneyi dolduran tüm çalışanların emekli olacağı konuşuluyor. Erken emeklilik bekleyenler için erken emeklilik müjdesi nihayet geldi. Şimdi emeklilerin gözü nasıl erken emekli olurum sorusuna çevrildi. Erken emekli olmak için birçok farklı formül ve bilgi yer alıyor. Bunlardan bilinmeyenler arasında yer alan önemli bilgilerden ilk sıradaki ise sigorta başlangıç tarihi ile ilgili olan konuyu oluşturuyor.

Çalışanlara İyi Haber

Özel sektörde çalışan tüm işçiler için umut kaynağı olan bir haber ortaya atıldı. Çalışanlar için erken emeklilik müjdesi iddiaları gündemdeki yerini almayı başardı. Ancak birçok çalışan sigortalı olarak ne zaman işe başladıkları hakkında tam ve net bir bilgi sahibi değiller. Bununla beraber sigorta girişi hakkında net bir bilgi sahibi olmayan çalışanlar ise erken emeklilik kapısı aralanacağı konusu için büyük bir sevinç yaşıyor. Erken emeklilik ile ilgili merak edilen tüm detay bilgiler için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Erken Emeklilik Fırsatı

1999 sene öncesinde SGK girişi olarak işe başlayan çalışanlar adına emeklilik konusunda birçok farklı fırsat ve avantaj yer alıyor. Çoğu çalışan kişiler adına ise bu detay 1999 yılı öncesinde sigortalı olan kişilerin büyük bir avantaja sahip olacağını gözler önüne seriyor. Bu konuda 1999 senesi öncesi SGK girişli olmak büyük önem taşıyor. Erken emeklilik fırsat ve avantajına hak kazanacak kişilerin 3600 gün prim ödemesi gerekiyor. Bununla birlikte 3600 gün prim ödemesi olan çalışanlar 15 yıllık sigortalı olarak emekli olabilecek.

Sgk Girişi 1999 Yılından Sonra Olan Çalışanlar

Sgk giriş tarihi yani ilk işe giriş tarihi 1999 yılı ve sonrası olan çalışanların ise 4500 gün prim ödemesi gerekiyor. 1999 ile 2008 tarih aralığı içinde yine 4500 prim gün ödemesi şart oluyor. 30 nisan 2008 yılı sonrasında sigortalı olarak bir işte çalışanlar için 5400 gün prim ödemesi gerekirken buna paralel olarak tam 25 sene sigortalı olarak çalışma hayatı olması gereklidir.1999 yılı öncesine ait sigorta giriş kaydı olan kişilerin erken emekli olma şartı ile yaş sınırına bakılarak netlik kazanacak. Ayrıca 9 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta başlangıç şartlarını taşıması gerekiyor.

Bununla birlikte de 3600 prim gün ödenmesi gerekiyor. Ayrıca sosyal güvenlik kurumu içinde hiç bir borç konusunun bulunmaması gerekiyor. Çalışılan firma ya da işletme tarafından gerekli olan sigorta durumu için SGK’ya  bildirim yaparak erken emeklilik talebinde bulunulması gerekiyor. Tüm bu detaylar tamamlandıktan sonra ise yaş sınırı baz alınarak inceleme yapmak gerekli olacaktır. Verilen bu müjde ile birlikte tüm çalışanlar erken emekli olabilmek için ne yapabilirim diye düşünüyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı