1000 TL pandemi sosyal desteği alın? İşte, adım adım pandemi desteği sürüyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

1000 TL pandemi sosyal desteği alın? İşte, adım adım pandemi desteği sürüyor

GÜNDEM

9 Haziran 2020 Salı 15:51:44

Son Güncelleme: 09/06/2020 15:51:16

1000 TL pandemi sosyal desteği alın? İşte, adım adım pandemi desteği sürüyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrük Selçuk, 3. faz 1000 TL pandemi desteği sosyal yardımlarının başladığını açıkladı. 3. faz 1000 TL pandemi desteği başvurularının nasıl yapıldığını araştıran milyonlarca vatandaşlara adım adım başvurunun nasıl yapıldığını açıkladık. Peki, 3. faz pandemi desteği sosyal yardımına nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrük Selçuk, 3. faz 1000 TL pandemi desteği sosyal yardımlarının başladığını açıkladı. 3. faz 1000 TL pandemi desteği başvurularının nasıl yapıldığını araştıran milyonlarca vatandaşlara adım adım başvurunun nasıl yapıldığını açıkladık. Peki, 3. faz pandemi desteği sosyal yardımına nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar…

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sağlık konusunda öldürücü olduğu gibi ekonomide de büyük hasarlar veren bir pandemi tehditi olarak karşımıza çıkıyor. Tüm dünyada vatandaşın nakit ihtiyacını gidermek için sosyal yardımlar sürerken, Türkiye’de de sosyal yardım kampanyaları başarıyla sürdürülüyor. Pandemi desteği sosyal yardımına nasıl başvuruda bulunulacağını merak eden vatandaşlar, araştırmalarını sürdürüyor. Haberimizde sizler için pandemi desteğine nasıl başvuruda bulunacağınızı araştırdık. 3. faz pandemi desteği başvurusu nasıl yapılır. İşte, tüm yönleriyle 1000 TL pandemi desteğine başvuru yollarını adım adım anlattığımız haberimiz…

  1. faz 1000 TL pandemi desteğine başvurular başladı!
  2. faz 1000 TL pandemi desteği sosyal yardım paketi için başvurular başladı. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor ve belli kriterlerin karşılanması bekleniyor. Ramazan ayının başlamasıyla, işlerine gidemeyen, gelir elde edemeyen ve hatta işsiz olan vatandaşa devlet kucak açtı. On bir ayın sultan mübarek Ramazan Ayı boyunca en azından nakit olarak bir süre rahat nefes almak isteyen vatandaş için 3. faz 1000 TL pandemi desteği başlatıldı. Peki, pandemi desteği başvurularını kimler yapabilir?

e-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

e-Devlet üzerinden, pandemi sosyal destek yardım başvurusu TC kimlik numarasının son hanesine göre alınıyor. İşte TC kimlik numarasına göre 1000 TL sosyal destek başvurusu günleri:

0 – Pazartesi

2 – Salı

4 – Çarşamba

6 – Perşembe

8 – Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama yok.

Adım adım 1000 TL sosyal destek başvurusu!

1000 TL sosyal destek başvurusu e-Devlet Kapısı internet adresi olan turkiye.gov.tr üzerinden alınıyor. Başvurunun yapıldığı şu günlerde, e-Devlet hesabına girildiği zama ekrana uyarı olarak ilk 1000 TL sosyal destek yardımı paneli açılıyor. Açılan ekranda “Hizmete Git” seçeneğine tıklanıldığında, sayfa 13 maddelik bir sayfaya yönlendiriyor. İşte yönlendirilen sayfada ne yapmanız gerektiğine dair adım adım anlatım:

GGGF Bu sayfada e-Devlet adresinizde tanım TC Kimlik numaranız, Ad ve Soyadınız’ın bulunduğu haneler bulunuyor. Bu hanelerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız üst bölümdeki mavi renklerle yazılı “Kimlik Bilgilerim” bölümüne tıklamanız ve gerekli düzeltmeleri yapmanız gerekiyor. Aynı sayfada “Resmi İkamet Adresiniz” bölümünde ikamet adresiniz bulunuyor. Bu adreste yanlışlık olduğunu veya farklı bir adreste ikamet ediyorsanız, bu bölümü de aşağıdaki uyarı bölümündeki mavi renki “Adres Bilgilerim” yazılı metne tıklayarak düzeltebilirsiniz.

Bu kısımda, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Medeni Durum, Çocuk Sayısı ile Cep Telefonu Numaranıza ilişkin bilgiler girmeniz ve 6. adıma geçmeniz bekleniyor.

Devam ederken eğer varsa ikinci bir telefon numaranız onu girmeniz gerekiyor. Eğer ikinci bir telefon numaranız yoksa, aynı numarayı tekrar girmeniz gerekiyor. Telefon numarası dışında e-posta adresinizi, halihazırda çalışıp çalışmadığınızı, son işinizdeki çalışma durumunuzu ve aylık toplam ücretiniz ile sosyal yardım alıp almadığınızı ilgili sekmelerde belirtmeniz gerekiyor.

  1. maddede kirada oturup oturmadığınız, eğer kirada oturuyorsanız aylık kira giderinizin ve elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları girerken kendiniz haricinde hanenizde kaç kişinin yaşadığını belirtmeniz gerekiyor.

Bu kısımda da, sizin dışınızda sizinle aynı hanede yaşayan kişinin TC Kimlik Numarası ile Ad ve Soyal Bilgilerini ve o kişinin istihdam durumunu bildirmeniz. 11. maddede de haneniniz toplam aylık gelirini girmeniz gerekiyor.

Başvurunuzun bitmesine son maddeler kala, herhangi bir birikiminiz olup olmadığı sorgusuyla karşılaşıyorsunuz. Burada, birikimlerinizi, birikim kaynaklı aylık ortalama geliriniz ile banka hesabınız olup olmadığını, hesabınızın sahibinin ad ve soyad bilgilerini ve IBAN numaranızı girmeniz gerekiyor.

1000 TL pandemi desteği sosyal destek başvurusunu kimler yapabilir?

Pandemi sosyal destek programından faydalanamayacak kişiler açıklandı. Açıklanan bilgilere göre aşağıda yer alan koşullar haricinde sosyal destek yardımına herkes başvuruda bulunabilir.

1000 TL pandemi desteği sosyal destek başvurusuna kimler başvuramaz?

İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın e-Devlet üzerinde kamuoyuna duyurduğu 1000 TL pandemi desteği sosyal yardımına başvurmayacak kişiler:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı