Günde 117 TL Taksitle 200.000 TL Konut Kredisi Şimdi Emlak Katılım Bankası'nda

Çiçeği burnunda bankalardan biri olan Emlak Katılım Bankası, eski günlerine dönmek adına konut kredisi oranlarını olabildiğince indirdi. Günde 117 TL taksitle 200.000 TL konut kredisi alabilirsiniz.

Kredi 10.10.2021 - 07:40 10.10.2021 - 07:40 Ezgi Karaman

emlak-katilim-bankasi-konut-kredisiÇiçeği burnunda bankalardan biri olan Emlak Katılım Bankası, eski marjinal dönemlerine dönmek adına konut kredisi oranlarını olabildiğince indirdi. Günde 117 TL taksit ödeyerek 200.000 TL konut kredisi kullanmak için Emlak Katılım Bankası’nı tercih edebilir, farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak hayal ettiğiniz eve artık kavuşabilirsiniz.

Yakın zamanda yeniden kurulan ve devlete ait katılım bankası olarak hizmete başlayan Emlak Katılım Bankası, konut kredilerinde eskisi gibi lider olmaya kararlı. Bu bağlamda oranlarını önemli ölçüde düşüren banka, farklı konut kredisi projeleriyle müşterilerinin hizmetinde.

Günde 117 TL Ödeyerek Ev Sahibi Olma Fırsatı Emlak Katılım Bankası’nda

Uzun yıllar boyunca oturacağınız ya da yatırım amacıyla satın alıp kiraya vereceğiniz ev için günde 117 TL ödemek ister miydiniz? Emlak Katılım Bankası’ndan kullanacağınız 200.000 TL ev kredisi için günlük ödemeniz sadece 117 TL’ye denk gelecek. 30 gün boyunca biriktireceğiniz ya da gelirinizden ödeyeceğiniz 3.511 TL ile kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Elinizde daha fazla peşinat olması durumunda Emlak Katılım’ dan daha az tutarda kredi çekerek kâr payını düşürme şansına sahipsiniz. 1.755,76 TL taksit ödemesi ile 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi başvurunuzda olumlu sonuç alma olasılığınız artacak. Seçenekler sadece 100.000 TL ve 200.000 TL ile sınırlı değil. İhtiyacınız olan finansman tutarını daha yüksek oranda da belirleyebilirsiniz. 300.000 TL konut kredisi talebinde bulunmanız ve kredinizin onaylanması halinde aylık ödemeniz 5.267,28 TL’ye denk gelecek.

Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Emlak Katılım konut kredisi başvurusunda bulunmak üzere en yakın Emlak Katılım şubesine gidebilir, dilerseniz mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da Emlak Katılım web adresi üzerinden de başvurunuzu iletebilirsiniz. Onay aldıktan sonra şubeye giderken gelir belgenizi ve kredi kullanıp satın almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisini yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kredi kullanımı için üst limit ekspertiz tutarına göre belirlenmekle beraber ekspertiz tutarının %80’ine kadar talepte bulunabilirsiniz. Eğer talebiniz bu tutarı aşıyorsa ekspertiz sonucu çıktıktan sonra finansman tutarınızı düşürerek kredinizi kullanabilirsiniz. Talepte bulunacağınız konut kredisi tutarı ekspertiz tutarına göre daha düşük kalıyorsa yine ekspertiz sonucuna göre talep tutarınızı arttırabilir, elinizdeki peşinatı diğer harcamalarınız için kullanabilirsiniz.

Emlak Katılım Bankası’ndan kredi kullanarak satın alacağınız konutun krediye uygun olması gerekmekte. Kat irtifakı ya da kat mülkiyeti bulunan tapulara kolayca kredi verilirken mesken olduğu halde tapuda arsa ya da tarla olarak görülen konutlar için kredi hizmeti sunulamıyor.